ZS teplická

Veci čo sa "musia". Ako pri tom máme stáť my, a čo nechať na školáka samého. Voľný čas, aktivity. Ne/preháňame, alebo zanedbávame?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

ZS teplická

Odoslaťod vasa »

Ahojte
Som rodič dieťaťa prijatého na ZS Teplická. Po všetkých peripetiách a " príjemnom" pohovore s p. riaditeľkou sa po informácii, že nás prijali, stále rozhodujeme o tom, či je táto škola tým najlepším riešením pre nášho syna. Samozrejme ako každá z nás, ho nadovšetko milujem a chcem pre neho len to najlepšie a práve toto rozhodnutie sa mi v tejto chvíli zdá to najdôležitejšie v mojom živote a v doterajšom živote môjho syna.
Chcela by som Vás, všetky maminy detí, ktoré sú prijaté na túto školu alebo maminy detí, ktoré už na túto školu chodia, poprosiť, aby ste mi napísali o tom, čo Vás okrem intelektu, potvrdenom prijímacím pohovorom, utvrdilo v tom, že dieťa dáte na túto školu resp. maminy, ktoré už deti sú na škole, aké máte skúsenosti.
Za všetky odpovede ďakujem
vasa
vasa

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: ZS teplická

Odoslaťod slniecko »

No, co ti napisem...mala som z toho zaludocne vredy cele leto, co som sa nevedela rozhodnut a este prve mesiace som sledovala kazdy ..., ci som spravila dobre. Dnes si gratulujem.
Co konkretne ta zaujima?
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod vasa »

Ahoj Slniečko.
Som rada, že nie som jediná, ktorá má z tohto rozhodnutia pnutie okolo žalúdka a po včerajšku aj nespavosť / neviem čo ma čaká do konca augusta/.
To, že sú deti v triedach delené do skupiniek podľa toho či vedia číťať a písať to som zistila tu na fore, ale ako to potom funguje, ked jedni čítajú a druhí / napr. náš Samko/ nie. To isté s písaním resp. matematikou, alebo je to riešné už pri zadeľovaní detí do tried po pohovore a info u riaditeľky.
Ďalej by som chcela vedieť či nosia deti domov všetky učebnice na daný deň alebo ostávajú v škole / ešte nemáme tašku a podľa toho by som prispôsobila veľkosť/, majú deti domáce úlohy, alebo ich robia v klube.
Na fore sa píše, že deti majú 2 krúžky povinne- je to pravda ?
Ako si spokojná so školským klubom.
Zatiaľ mi napadá len toto, ale aj za odpovede na tieto otázky ti budem povďačná. :D
vasa

Odoslaťod slniecko »

vasa píše:To, že sú deti v triedach delené do skupiniek podľa toho či vedia číťať a písať to som zistila tu na fore, ale ako to potom funguje, ked jedni čítajú a druhí / napr. náš Samko/ nie. To isté s písaním resp. matematikou, alebo je to riešné už pri zadeľovaní detí do tried po pohovore a info u riaditeľky.

No oni ich naozaj podelia na skupinky, nie hned, tusim po prvych tyzdnoch, ked si ich trosku opozoruju. Funguje to tak, ze vytvoria tie skupinky v ramci rocnika, teda dieta ma svoju domovsku triedu a na urcity predmet si proste prejde do inej triedy, kde sa zidu ostatni z rocnika na jeho urovni. Ja som sa toho spociatku dost bala, lebo mala je popleta, ale maju to tam dobre odstrazene a tym, ze je ich tak malo, tak aj deti sa poznaju aj medzi triedami. Nezatazuju deti tym, kto je v "lepsej", alebo "horsej" skupine - dokonca to nehovoria ani rodicom, zrejme aby ti prehnane ambiciozni dieta zbytocne doma nedrilovali a nesnazili sa ho prepchat do "lepsej".

vasa píše:Ďalej by som chcela vedieť či nosia deti domov všetky učebnice na daný deň alebo ostávajú v škole / ešte nemáme tašku a podľa toho by som prispôsobila veľkosť/, majú deti domáce úlohy, alebo ich robia v klube.

Ucebnce ostavaju v skole, aj vacsina zositov. Domov si nosia, len ked je uloha. Ulohy v zasade nemavaju, len ak dieta nieco nestihne dokoncit v skole, tak si to vezme na domov. Prve tyzdne nam ale pani ucitelka davala ulohu denne (tak cca na 5-10 minut), aby si deti zvykli si este doma spomenut, co maju zo skoly. Potom uz nie.
Nam doteraz stacil tenky ruksacik, len aby sa donho zmestila aj A4.

vasa píše:Na fore sa píše, že deti majú 2 krúžky povinne- je to pravda ?

Ano, ak dieta chodi do klubu. Vychovavatelky z klubu ttiz vedu kruzky, takze by nevedeli zabezpecit deti, ktore by kruzky nemali.

vasa píše:Ako si spokojná so školským klubom.

Velmi. Vela sa hraju, maju vela tvorivych aktivit, chodievaju von na dvor, alebo na okolite ihriska. Vychovavatelky, s ktorymi som sa doteraz stretla, su velmi mile. Jedine, co mi vadi, je, ze v zbernej triede (to je tusim po pol stvrtej) im pustaju rozpravky, co si donesu a podla mojho nazoru by mali ten vyber trochu viac cenzurovat. Ale mozno som na to precitlivela.

Kludne sa pytaj dalej, ak ta napadne, len v najblizsich dnoch budem asi trochu obmedzenejsia, co sa tyka pristupu na net.
slniecko

expert

Odoslaťod Džusa »

po roku hodnotim nase rozhodnutie velmi pozitivne. u nas sa to vyriesilo vlastne samo, lebo nas neprijali na skolu, na ktoru sme chceli ist.
synovi system vyucby velmi sadol. niekde vnutri som si porovnavala a predstavovala, ako by syn fungoval v skole, kde by nakoniec chodil (ak by nesiel na Teplicku), a som vdacna za vsetky zhody okolnosti, ktore nas doviedli na tu skolu.
tento skolsky rok nas znova caka rozhodovanie, absolvovanie testov a vsetko okolo skoly... a uz aj z hladiska vlastnej pohodlnosti by som bola rada, keby chodili na rovnaku skolu.
Džusa
pokročilý

Odoslaťod Džusa »

minuly rok robili vsetci stvrtaci testy do piateho rocnika. neviem, kolko deti nepostupilo dalej, ale predtym sa predpokladalo, ze vacsina ide dalej, len s minimum deti sa rozlucia. piataci (teraz od septembra) nevedia ako budu/nebudu dalej pokracovat. zatial budu v budove Teplickej (zaberu specialne ucebne ako hudobna a ostatne) a robi sa nadstavba na Skalickej, kde by sa mali po dokonceni odstahovat. terajsi piataci to maju tazke, lebo stale nevedia, ako to s nimi dopadne. minuly rok ich cely riesili a rodicia dostali definitivnu odpoved az niekedy v aprili. rovnako nevedia, co bude so siestym rocnikom. skola sa snazi urobit devatrocnu skolu a stvorrocne gymnazium, ale cely ten proces transformacie nie je jednoduchy... v podstate to suvisi so skolskym zakonom, kedy museli znizit pocet tried 8-rocneho gymnazia. niektori rodicia terajsich piatakov uvazuju o inych osemrocnych gymnaziach.
Džusa
pokročilý

Odoslaťod Džusa »

katchka píše:A este by ma zaujimalo, ze ci tam prijimaju aj deti, ktore dovrsia 6 rokov az po prislusnom septembri , cize 5 a 3/4 rocne :)

ano syn, mal tak polovicu deti v triede, najmladsie vsak bolo koncom oktobra. ale zavisi to od testov, napr. ked ma lepsie testy oktobrove dieta, radsej zoberu to ako dieta zo zaciatku septembra. moja dcera je az novembrova a po rozhovore so synovou ucitelkou som ziskala presvedcenie, ze nema zmysel ju davat skor. tento rok tam mali deti od sept.2002 do okt.2003, ale snazili sa ich zaradit do tried podla veku, lebo u 6-7 rocnych deti, je predsa ten vekovy rozdiel viditelny.
Džusa
pokročilý

Odoslaťod slniecko »

Dzusa ti uz odpovedala :) . Viac neviem. Dost netrpezlivo ocakavam, co urobi novy minister s osemrocnymi gymplami.
slniecko

expert

Odoslaťod Džusa »

slniecko píše:Dost netrpezlivo ocakavam, co urobi novy minister s osemrocnymi gymplami.

ja tiez
Džusa
pokročilý

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školáci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.