Ako rozpoznam pravy parfem od napodobeniny?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Ako rozpoznam pravy parfem od napodobeniny?

Odoslaťod katjuulka »

Viete mi prosim poradit nejake zakladne znaky, podla coho sa orientovat pri nakupe parfemu, aby som nekupila napodobeninu? Ide o to, ze som si dnes kupila novy parfem a je tak silny, ze zacinam pochybovat, ze dotarejsie parfemy, ktore som si objednavala cez net boli len napodobeniny. Viete mi prosim poradit, ako sa to da podla flakonika zistit?
..prip. ak niektora z Vas pouziva BVLGARI OMNIA, ked date dole tu vrchu cast flakona (rozprasovac) a ostane Vam v rukach len flasticka je ta spodna cast rozprasovaca, ktora usti do flasky len obycajny priesvitny plast?
Vopred dakujem za odpoved.
katjuulka
začiatočník
 
Príspevky: 422

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako rozpoznam pravy parfem od napodobeniny?

Odoslaťod nea »

katjuulka,
nejake vseobecne tipy:
- kupovat parfumy z overenych zdrojov - bud kamennych parfumerii alebo overenych internetovych obchodov. NIKDY nekupovat vonavky od kadejakych poulicnych predavacov na parkoviskach a podobne :no:
- nie je pravda, ze original parfumu sa spozna tak, ze je zabaleny v ochranej folii :no: Niektori vyrobcovia vobec krabicky do folie nebalia a naopak, rozne fejky mozu mat aj foliovany obal, takze toto absolutne nie je vodidko na rozpoznanie.
- ked si uz parfum kupila a nie si si ista jeho originalitou, zober flakon do kamennej parfumerie a porovnaj, popripade popros predavacku, nech ti s tym pomoze.
- treba si vsimat, ci sa zhoduju udaje uvedene na krabicke, aj typ pisma, zlozenie, proste do detailov. Dalej flakon - ci zodpoveda originalu.
- No a samozrejme porovnat samotne vone - ale dovolim si tvrdit, ze pri velmi kvalitnych napodobeninach pokial nie si parfumovy expert a nemas skvely nos, rozdiel nepoznas, resp. nepoznas ho pri 5 minutovom testovani vone, az po dokladnejsom rozbore.

Mala som uz v ruke vela napodobenin vsetkeho mozneho a z mojej skusenosti tvrdim, ze napodobenina na 99 percent nebude mat obal a flakon identicky s originalom. Takze toto si naozaj treba detailne vsimat.
Odkial si zvykla predtym kupovat vone, ze mas pochybnosti o originalite?
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert
 
Príspevky: 14033
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako rozpoznam pravy parfem od napodobeniny?

Odoslaťod katjuulka »

Nea dakujem velmi pekne za odpoved. Pokial by sa jednalo o napodobeninu nerozoznatelnu od originalu, v podstate by mi to ani nevadilo. Ide predsa o tu vonu samotnu, ze sa mi paci a prijemne sa nosi. Ja som parfemy kupovala z malej sukromnej kamaratkinej predajne. Preto som o originalite nepochybovala. Prvykrat som zapochybovala az nedavno, ked mi prisiel novy parfem objednany cez net a ta vona je prvykrat taka silna, ze mi staci ozaj jeden "strek" a parfem drzi cely den. Kdezto tie stare parfemy som potrebovala pouzivat ovela castejsie, aby bolo nieco citit. Potom som zacala skumat flakonik starsieho parfemu a zistila som, ze spodok rozprasovaca je len plast, ktory sa da uplne v pohode dat dole a zase spät, co ma ozaj šoklo. Som si ista, ze nejde o original a urcite s tym zajdem do FAN parfumerky si to porovnat. Ono sa to uz lahko porovnava, ked ma clovek parfem kupeny, mna by skor zaujimalo, ako si dat pozor na nepodobeninu pri kupe samotnej, ked clovek nema moznost porovnavat.
katjuulka
začiatočník
 
Príspevky: 422

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako rozpoznam pravy parfem od napodobeniny?

Odoslaťod nea »

katjuulka píše:N Ono sa to uz lahko porovnava, ked ma clovek parfem kupeny, mna by skor zaujimalo, ako si dat pozor na nepodobeninu pri kupe samotnej, ked clovek nema moznost porovnavat.


jasne...ako som napisala, tu pomoze len kupovat z renomovanych zdrojov. Nie je kamenna predajna ako kamenna predajna, mala som na mysli velke siete parfumerii ako Marionnaud, Fann, Sephora a spol., pri tych malickych parfumeriach je vacsie riziko :(
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert
 
Príspevky: 14033
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako rozpoznam pravy parfem od napodobeniny?

Odoslaťod lia25 »

Tak v kamenných obchodoch by veru napodobeniny ponúkať nemali, no v tejto dobe si ani tým človek podľa mňa nemôže byť až tak moc istý.
lia25
 
Príspevky: 90
Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako rozpoznam pravy parfem od napodobeniny?

Odoslaťod hanulinenka »

tak to asi nie. no niekedy mi je az smiesne, ked vidim, ze na ulici ma zena plnu kabelku vonaviek a bude ta presviedcat, ze je to original a este ti ho preda aj za 5€
hanulinenka
 
Príspevky: 52

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako rozpoznam pravy parfem od napodobeniny?

Odoslaťod Jarnaja »

a vidíš to, ak tak si taký niektorí jedinci kúpia a potom vyplakávajú, že sa im porobia všeliaké vyrážky
Jarnaja
začiatočník
 
Príspevky: 117

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron