Akú desiatu na celodenný výlet?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Akú desiatu na celodenný výlet?

Odoslaťod Bejda »

Naši škôlkari idú na celodenný výlet, kde nebudú mať zabezpečenú stravu, idú skoro ráno a vrátiť sa majú cca o štvrtej poobede. Rozmýšľam, čo pripraviť na desiatu (resp. obed), niečo ľahké, sýte a čo by mi aj to prieberčivé dieťa zjedlo. Jablko, banán, croisant, Brumíka, ale najhlavnejšie:
Chlebík, ale s čím? Šunka, salám, vajíčková omeleta, nevhodné... Tvrdý syr nezje, nátierky detto... Som v koncoch.
Bejda
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Akú desiatu na celodenný výlet?

Odoslaťod Kirkuša »

Bejda: A vasi idu zajtra? Lebo nasi ano. Akoby sa zo skolskymi/skolkarskymi vyletmi rozthlo vrece tento tyzden...
Ja ale premyslam ze tam syna vobec nepustim, radsej ho necham doma, lebo ma byt v BA 34 stup, SHMU vydala 1.stupnovu vystrahu pred vysokomyi telotami, a prijde mi to trapenie aby sa museli parit v tychto teplotach, hlavne v dopr. prostriedkoch ale aj vobec. Nechapem preco to neprelozia na dalsi tyzden, ked sa uz ma predsa len o poznanie ochladit, ale stale byt este prijemne. Hovorila som o tom aj s ucitelkami, ale bez vacsieho pochopenia. Cudujem sa ze ziadnemu rodicovi to nevadi, zda sa mi to zvlastne. Aspon rano v satni sa nikto neozyval.
Radsej ho necham nech sa na zahrade cachta v bazeniku alebo vezmem deti niekde plavat...

...ale k odpovedi na tvoju otazku: poznas tie natierku v "crievku" Alfa bio? Su rozne - cicerova (zlte crievko), drozdova s pazitkou (oranzove), francsuzska (tofu/modre crievko). Moje deti ich zboznuju, mam odskusane ze je to nieco co sa nepokazi v natretom chlebe ani za celodenny vylet v teplach. Alebo DMka ma take natierky, tiez vynikajucu drozdovu uplne bez pachuti ci zapachu jemnulinko vymiesanu, a ine v takych malych teglikoch-konzervickach.
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Odoslaťod konecna »

U nas zaberaju zapecene celozrnne toasty, chleba s maslom a paprika/ cherry rajcinky, on zje skoro vsetko, vlaranove tycinky/chlebiky, nakrajana zelenina mrkva, redkovka, ovocny salat, vyziva, alebo mame taku termosko flasu http://www.babetkovo.sk/index.php?page= ... &Itemid=26
, co pouzivam aj pre mensieho a normalne som mu tam supla uvarene jedlo(zemiaky, masko apod). Hlavne ide o to, aby sa mu to v takomto teple nepokazilo a vybrat veci co ma rad. Pouzivame aj thermo tasku.
Znama robi malej francuzske hrianky a da ich do alobalu, k tomu kyslu uhorku.
konecna

....už...už chceme bývať v našom dome

expert

Mood: Cool

Odoslaťod Kirkuša »

Az teraz som si uvedomila ze pises ze natierky nezje? A to ziadne?
Tak potom ozaj len nieco s masielkom a nakrajanou zeleninkou - rajcinky, papriky.
Alebo ma este napadaju sardinky, aspon moj syn lubi dat take v rajcinovej omacke do chlebika s maslom...

Btw: neviem ako mate skusenosti vy, ale ja bezne beriem detom na celodenne vylety nakrajany reznik do alobalu (hlavne dcera je masozrut) a ked to na obed vytiahnem, vzdy je to este uplne v pohode...

Co ale viem ze syn ked idu na vylet mi temer nic nezje, kusok chlebika, najeku sladkost, jablcko - aj to je hnily kusat ked mu to nenakrajam do misky vyflakne sa mi na to. Ale vzdy ma dolezitejsie na praci nez jest, jeden den to prezije, neboj!
Kirkuša

expert

Odoslaťod *PALOMA* »

bud ten chlebik s maslom a so zeleninou alebo ja som synovi balila na celodenny vylet kuracie prsia tak na prirodno osmahnute, nakrajane na platky a to do zemle, kecup, nejaka zelenina k tomu a tesil sa ze ma hamburger :8-):
*PALOMA*
začiatočník

Mood: Happy

Odoslaťod vacanze »

Necitala som vsetko, ale napr. francuzske zemiaky su jedlo, ktore netreba ani zohrievat, kludne sa da zobrat do kelímka a skonzumovat kedykolvek a je aj sýte
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Odoslaťod Bejda »

Zapečené toasty asi budú najlepšia voľba. A nakrájam väčšie kúsky zeleninky.
Aké sú to francúzske hrianky?
Bejda
začiatočník

Odoslaťod ZuzkaR »

Zemlovka, babovka, pecene buchty ...
ZuzkaR
expert

Obrázky: 1

Odoslaťod Kirkuša »

Ako som mohla zabudnut na francuzske zemiaky a psenovy nakyp?! To bezne tiez bravame von...

btw: ako robite tie zapecene toasty? Lebo my robime len daco co volame zapekance a je to bud chlieb alebo pecivo potrete oliv. olejom, sladkou paprikovou pastou a bryndzou v rure kym sa to tak akurat neroztiecie vsetko do seba :8-):
Kirkuša

expert

Odoslaťod vacanze »

Kirkuša píše:Ako som mohla zabudnut na francuzske zemiaky a psenovy nakyp?! To bezne tiez bravame von...

btw: ako robite tie zapecene toasty? Lebo my robime len daco co volame zapekance a je to bud chlieb alebo pecivo potrete oliv. olejom, sladkou paprikovou pastou a bryndzou v rure kym sa to tak akurat neroztiecie vsetko do seba :8-):

my mame toastovac - sendvicovac, tam vlozim toastovy chlieb dam medzi to platok sunky a syra, zaklapnem a za par sekund mi to zapecie
vacanze

Len ten zápas je stratený, ktorý je stratený v našej mysli

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...