RD a OCR, prosim poradte

Riešime svoje problémy s poisťovňami, daňákmi, zamestnávateľmi, bývaním, adopciami, službami, zdravotníctvom... Iná skúsenosť sa zíde.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

RD a OCR, prosim poradte

Odoslaťod cloviecka »

Ahojte, poradte mi prosim, kto sa vyznate.
cakame druhe babetko a s prvym takmer dvojrocnym som na RD. som na zaciatku tehotenstva a trpim strasne silnymi nevolnostami s vracanim, nedokazem sa absolutne starat o synceka, len lezim, ked sa postavim - vraciam, toci sa mi hlava. kolo maleho treba behat, s manzelom byvame sami, rodicia so 30km od nas, navyse este pracujuci.
moze ma gynekolog vypisat PN, aby mohol ist manzel v pripade potreby na OCR a starat sa tak o maleho? a kto by mu mal dat tu OCR? moj lekar, ako na mna alebo detska lekarka akoze na maleho? da sa to vobec? co by ste mi poradili vy? a ako to potom je? dostanem marodku, RD musim ukoncit? oznamujem to komu? ...velke dakujem
cloviecka

pocet deti 1

začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: RD a OCR, prosim poradte

Odoslaťod kisulka »

ahoj ja sa síce v tomto moc nevyznám ale rodičovský nemusíš ukončiť a manžel by mal mať nárok na OČR. Treba sa dohodnúť s doktormi to je jedno či s gynekológom alebo pediatrom. Nemyslím si , že ti bude zle celých 9 mesiacov. Ale proste je nárok na to aby si doma ležala a manžel sa staral o dieťa. Ahoj, dúfam že som ti kus pomohla.
kisulka

Odoslaťod kisulka »

ešte raz píšem ja, maródku dostaneš iba vtedy ak si dobrovolne platíš fondy zdravotného poistenia. Ja som bola napr. na vyšetrení v Košiciach a som od Popradu a manželovi potvrdili v Košiciach paragraf na ten daný deň.Ahoj.
kisulka

Odoslaťod cloviecka »

manzelovi povedali v praci, ze na OCR moze ist len ak ja budem PN, na RD byt nemozem. stale mi vsak nie je jasne, ci tu PN aj riadne poberam, lebo logicky by som mala. a RP nie, ked nie som na rodicovskej, nie? a ako to je, ked je zena v nemocnici, ved s tym dietatom musi byt niekto doma? vazne s tym nemate nikto skusenost?
cloviecka

pocet deti 1

začiatočník

Odoslaťod Effka »

cloviecka píše:manzelovi povedali v praci, ze na OCR moze ist len ak ja budem PN, na RD byt nemozem. stale mi vsak nie je jasne, ci tu PN aj riadne poberam, lebo logicky by som mala. a RP nie, ked nie som na rodicovskej, nie? a ako to je, ked je zena v nemocnici, ved s tym dietatom musi byt niekto doma? vazne s tym nemate nikto skusenost?

V manzelovej praci ti povedali dobru blbost.konkretny pripad u nas z prace. Zena na rodicovskej, manzel nas zamestnanec, chore dieta, chora ona. On zobral OČRku na dieta, lebo zena sa nevladala starat o male ( daka crevna chripka ci co), vsetko co musel na preplatenie OČrky zo socialky urobit bolo, ze manzelkina lekarka napisala na kus vymenneho listku, ze manzelka nie je zdravotne sposobila a je nutne aby dieta opartoval manzel. Dolozili sme na socialku a bol klud. Takze zarucenym radam by som neverila ale zavolala si na tvoju socialku a opisala im vasu situaciu, predpokladam ze navrhnu uvedeny postup.
Effka
expert

Odoslaťod jana v. »

Effka píše: Takze zarucenym radam by som neverila ale zavolala si na tvoju socialku a opisala im vasu situaciu, predpokladam ze navrhnu uvedeny postup.

... a rovno si aj zisti, kto mu musi vypisat ocr, ak budes v porodnici. lebo ja som mala taky problem, ze ked sa narodil maly, tak v porodnici muzovi ocr na starsiu nevypisali, ze vraj to nikdy nerobili a detska povedala, ze ako ona moze vediet, ci som v porodnici, ci nie, predsa sprava o narodeni jej pride az neskor. nakoniec povedala, ze uz ho nejde posielat od certa k dablovi :-), vypisala mu na dceru nejaku hnacku a ze ona si to do papierov poznaci, ze v skutocnosti hnacku nemala - ze sice je to svojim sposobom podvod, ale aj tak by ho nakoniec niekto na ocr vypisal...
jana v.
expert

Odoslaťod corky »

da sa tak, že donesie manžel potvrdenie, že ty si chorá a musí sa starať o dieťa
moj manžel tak bral na syna 10 dní, ked som ležela v nemocnici

ale OČR sa da len na 10 dní ... takže to je velmi krátkodobé riešenie
corky

I choose to be happy...

expert

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Paragrafy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.