Prváčikovia 2010/2011

Veci čo sa "musia". Ako pri tom máme stáť my, a čo nechať na školáka samého. Voľný čas, aktivity. Ne/preháňame, alebo zanedbávame?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Prváčikovia 2010/2011

Odoslaťod Nojaadka »

Ahoj, zhruba pred rokom tu (mamina to bola) založila tému o nadchádzajúcich prváčikoch. Medzitým sa mamičkám tam združeným téma pekne rozrástla a nechcem sa im tam miešať. ;)x

Určite je tu mnoho ďalších mamičiek, ktoré čaká v septembri nová skúsenosť, tak by ma zaujímalo, ako sa pripravujete, či to nejako prežívate, čo očakávate...

Ja mám trošinku obavy z toho, že náš malý sa bude v škole trochu nudiť :no: Číta a počíta "ako ďabel" (nikto ho k tomu neviedol a nenútil, sám sa naučil a my sme mu "len" nebránili). Brácho mal kedysi dávno podobný problém, ťahalo sa to s ním potom ešte roky rokúce, lebo sa z neho stal vyhlásený "vyrušovač" a nezvládnuteľný živel...
Nojaadka

Tak sa zdá, že jar je tento rok celú zimu :-)

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Prváčikovia 2010/2011

Odoslaťod Maira »

Tak my zase ešte riešime, na ktorú školu pôjde. Zobrali ho na štátnu, ktorá vyzera byť celkom fajn, ale medzitým so našla zaujímavú súkromnu s veľmi dobrými refereniami, kde majú ešte voľné, tak teraz váham.... Čakám najbližšie dni, či dostanem v tomto smere nejaké znamenie... :D

Nojaadka, a prečo ho nedaš do nejakej školy pre nadané deti, keď je taký šikovny? Možno to by bolo riešením...
Maira
expert

Odoslaťod Nojaadka »

Maira, nemyslím si, že by bol nejako extrémne "vytŕčajúci". písmenká a najmä čísla ho bavia od zhruba 2,5 roka. A teraz som ho pristihla, že si sám berie knižky a nahlas si (chvíľku, samozrejme) číta (:
Plánovala som ho dať na medzinárodnú školu pri GJH v BA, ale bohužiaľ, nevzali ho. Nie je moc zhovorčivý a tak "odflákol" rozhovor v angličtine :balon: Keď som sa potom bavila s riaditeľkou, vysvetlila som jej, že je skôr introverný a aj moje každodenné otázky ako bolo v škôlke a čo robili vybaví jedným dvoma slovami a som v kýbli. :whist: Ale výsledok talentoviek to už nezvráti, samozrejme...
Nojaadka

Tak sa zdá, že jar je tento rok celú zimu :-)

expert

Odoslaťod Eka »

NOJAADKA, ja mam podobneho syna, teraz je druhak ... citat sice nevedel ked isiel do skoly (teda nie tak aby si cital knizky), zato matematika bola jeho velkou zalubou (aj stale je) ... napriek tomu sa v skole (ani na matematike) podla mna nenudil ... Ono to zavisi od ucitelky ako vie zaujat, ake cinnosti vymysli. Nasa im to na matematike spestrovala roznymi zaujimavymi, aj slovnymi ulohami a to ho bavilo.
Teraz v druhej mi uz kde tu povie, ze scitavanie a odcitavanie je nuda :-) ... ale stale si myslim, ze sa v skole vyslovene nenudi. Okrem toho nieje vobec taky "vyrusovaci" typ ... proste, ze by od nudy vyrusoval ... je tiez skor introvert casto zameraný na svoj vnútorný svet vyuzivajuc svoju fantáziu a predstavivosť, takze predpokladam, ze aj v skole ak ma hotove, tak si proste rozdumuje nad svojim.
A na mnohe moje otazky tiez odpoveda jednoslovne a mozem sa aj na hlavu postavit, viac z neho nedostanem.

Tiez mam doma predskolacku, ktora donedavna neprejavovala zaujem o cisla ani pismenka ... od istej doby ju to ale nejak chytilo, takze budeme mat tentoraz "inu verziu" :-) .... matematika ju az tak neberie, zato sa sama naucila pismenka a uz aj sama zacina trosku citat.
Eka
expert

Odoslaťod sisaza »

ahojte, pridam sa...aj s mojou buducou prvackou :wink: ....myslim, ze teraz uz vie viac deti citat pred vstupom do skoly ako kedysi...dcerka sa tiez naucila sama citat asi v 5 rokoch, ale svojim sposobom - necita po slabikach, ale po pismenach a potom povie cele slovo, tak ja sa toho bojim v skole...pisat vie iba tlacenym, ale neoddeluje slova medzerou a pise ako pocuje, tak sa celkom nasmejem, kym to rozlustim....pocitat vi e iba na prstoch
sisaza
začiatočník

Odoslaťod Eka »

SISAZA, nasa pise presne tak isto ... tlacenymi (najradsej velkymi) pismenami a vsetko za sebou ... :-) ... ked jej nevyjde riadok, tak slovo rozdeli kdekolvek ... vlastne ten text :-) ... ale podla mna v pohode ... nikto ju to neucil ... nemyslim si ani, ze ma uz nejaky zly navyk, proste v skole to "doladia" ... hadam :-)
A na pocitanie tiez pouziva prsteky (to sme u syna nemali) ... zato vela deti v skole ich pouzivali a casom prestali (aj ked vynimky sa este najdu)
Eka
expert

Odoslaťod Evina »

Nojaadka, suhlasim s tym, co napisala Eka. Vsetko zavisi od pani ucitelky, ako dokaze ziakov s roznou urovnou citania/pisania/pocitania zamestnat. Nasa bola a je velmi ustretova. Syn pri nastupe do skoly v septembri cital plynule. Doma nemusel citat zo Slabikara, mal Citanku, casopisy. Na hodinach citaval zadania uloh, nez sa ostatni rozcitali (potom sa striedali). On je typ, co rad pomaha, tak sa pri takychto ulohach citil dolezito a nemal cas na vyrusovanie :) Teraz uz vsetci citaju z Citanky, ide im to velmi dobre.
Drzim palec, aby mal tvoj prvacik tiez taku chapavu a sikovnu pani ucitelku, ako je ta nasa :) :) :)
Evina
expert

Odoslaťod Eka »

Ja si tiez myslim, ze teraz uz vie viac deti pred nastupom do skoly citat ... co pozorujem u nas v skolke, tak s nimi vela robia co sa tyka slabikovania, hlaskovania, poznavanie pismeniek ... Deti sa bez problemov nielen podpisuju pod svoje kresby, ale mnohe aj dopisuju k vykresom nejake slova ci "textiky" (aj ked tak kadejako :-) )
Ono castokrat k tomu prispeje napriklad aj starsi surodenec ... proste mladsi odpozera kadeco.
Aj podnetov a moznosti maju deti omnoho viac ako kedysi ... doba ide dopredu.
Takze naozaj zavisi od ucitelky ako si s tym poradi. Aka zostava s ajej v triede zide a co s tym bude vediet urobit.

Preto vsetkym buducim prvacikom zelam milu, chapavu a sikovnu pani ucitelku.
Eka
expert

Odoslaťod sisaza »

najviac ma pobavilo, ked napisala starsiemu synovi na do zosita.. BUŤ UŠ ŤICHO :lol:
sisaza
začiatočník

Odoslaťod Eka »

SISA, ale podstatu vystihla :-) :-) :-)

Kde v ZA byvate? ak sa smiem opytat.
Eka
expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školáci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.