Opakujuce sa zapaly mocovych ciest

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Opakujuce sa zapaly mocovych ciest

Odoslaťod RomanaX »

Od marca sa trapime s mladsou. Zacalo to horuckami 39 niekolko dni. Isli sme k doktorke, CRP mala 29 a vo vytere bol Pneumokok a Moraxela. Po dobrati ATB (Unasyn) bolo asi 2 tyzdne dobre a zase nastupili teploty okolo 39,5. Takze zase doktorka po par dnoch a CRP 34 a vo vytere Pneumokok, Moraxela a Hemophyl. Zase Klacid ATB a 3 dni po dobrati zase horucky skoro 40. Zase doktorka a CRP 107 a odoslanie na hospitalizaciu na Kramare, kde sa zistilo, ze mala ma akutnu pyelonefritidu, to uz mala CRP 137. Tam sme ostali tyzden, bola liecena i.v. Cefizoxom a potom odoslana na doliecnie domov a nasadeny Suprax, ktory normalne vybrala. Cely cas som jej davala aj Biogaiu. Doma sa z casu na cas objavila vecerna teplota, raz 39, raz 38 - pocas bratia ATB.
Do 5 dni po skonceni ATB som niesla moc na kontrolu a zase v nom mala zaplavu leukocytov a vyzera to na nelieceny / neprelieceny zapal mocovych ciest. V piatok zase Kramare - nastastie som stretla primarku internej, ked sme lezali a ta nas poslala (vraj) za dobrou internistkou do klinickej ambulancie na urgentny prijem. Zase moc (zaplava leukocytov a vsetkeho mozneho) a CRP 24. Dostala Amoksiklav (ATB). Na moju zdesenu otazku, ze dalsie ATB mi povedala, ze ano, aj jej sa to uz zda dost vela, ale nevie o nicom inom, co by jej mohlo pomoct.
V utorok zase kontrolny moc. Teraz vecer mala teplotu 37,6.

Do prcic, co je toto za svinstvo?????? Mate dakto skusenost????? Zacinam byt zufala.

Homeopatom moc neverim, lebo za posledne 2 roky otcovho zivota (s akutnou leukemiou) z neho vytiahli neskutocne prachy (tisice EUR) a pritom vedeli, ze mu niet pomoci a napriek tomu slubovali hory-doly...
RomanaX

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Opakujuce sa zapaly mocovych ciest

Odoslaťod Dot »

Romanka, tie ATB vam nasadili aj podla citlivosti bakterii? Alebo hned po zisteni vysokeho CRP a povodca choroby bol zistovany az nasledne? Lebo mali by byt nasadzovane cielene, takto je to strielanie a hadanie, co asi zaberie.
Este mozete mat niektoru z bakt. rezistentnu, ale to by mali zistit podla odberov a vyterov, co by mohlo zabrat.

Aa sama sice homeopatii doverujem, ale je to beh na dlhu trat, postupne ladenie organizmu a nie na liecenie akutneho problemu.
Z prirodnych lieciv sa pri zapaloch moc. ciest pouzivaju brusnice - kompoty, caj...vo vacsich mnozstvach. Skuste, ako podporu liecby, urcite to neuskodi.

USG obliciek vam nerobili? Teor. nemoze byt pricina aj tam? Kamaratkina dcera mava opakovane zapaly mocovych ciest, ale u nich je pricina v oblickach, je mozne, ze budu musiet na operaciu.

Kazdopadne drzim paste, nech najdu povodcu a vyliecia ho. Nech to tvoja dcerka dobre zvladne. :4:
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Odoslaťod RomanaX »

Dot

Dakujem za pekne slova.
USG obliciek jej robili - nalez v norme. ATB mala cielene - Cesifox a Suprax jej nasadili az po rozbore mocu. Tiez vieme, na ktore je este citliva a na ktore uz rezistentna a na zaklade toho dostala teraz Amoksiklav.
Mam pocit, ze ma uz imunitu v haji, lebo v noci zacala kaslat a priserne soplit, dnes rano mala 37,8....

No a mam aj doma 5-rocnu skolkarku (mladsia ma 17 mes.) a musi chodit do skolky, nemam ju kde dat, ked teraz v kuse behame po doktoroch. Rodina je daleko, musime sa spoliehat len sami na seba....
RomanaX

expert

Odoslaťod Mischa: »

Homeopatia je obycajny podvod a v tomto pripade nech ta to ani nenapadne.

Treba to poriadne preliecit, mozno najlepsie by bolo hospitalizacia a intravenozne antibiotika. V pripadoch ked sa to opakuje sa zvyknu davat profylakticky dlhodobo male davky antibiotik, najma u kojencov.
nema vobec zmysel polemizovat o tom, ci su antibiotika vhodne alebo nie, su absolutne nevyhnutne. Ked sa infekcie mocovych ciest dostanu k oblickam, vznikaju jazvy a tie su nezvratne. Ked je toho prilis vela (opakovane), oblicky zlyhaju.
Mischa:
expert

Odoslaťod Monikam »

RomanaX, my sme malo rovnake problemy, v presne rovnakom veku. Nase jedno CRP bolo dokonca 210 :rolll:
Absolvovali sme jedny ATB doma, potom jedny pocas hospitalizacie na Kramaroch. 3 dni po dobrati som povedala dost. Na Kramaroch som totiz dostala pocit, ze oni sami nevedia a skusaju od buka do buka.
To bolo pred rokom. Dnes nemame problemy.
Dostali sme sa z toho pomocou koloidneho striebra, speciane pripraveneho pre dcerku, zmenou stravy a spomalenim zivotneho tempa. Infekt sa nam este potom zopakoval asi dva krat, vzdy sme ho zvladli striebrom.
Zvladnutie infektu z obliciek so striebrom trva vzdy cca 3 dni. Teploty ustupili po par hodinach (to mavame statocne 40 C a viac), ustup infekcie je laboratorne nameratelny v pohode po 18 hodinach... toto nie su nejake vyskumne niekde precitane veci ale nasa skusenost. Po prvej davke striebra mame laboratorne vysledky 3 dni za sebou. 3. den bol moc cisty.
Zacala som sa viac zaujimat o celostnu medicinu a cim dalej tym viac som presvedcena, ze nasi lekari s s takymito problemami proste nevedia poradit, vedia len zatlacit momentalne priznaky.
Moja lekarka bola na zaciatku k tymto postupom opatrna, ale ked videla vysledky, tak proste musela uznat, ze sa nam dari lepsie ako nefrologom.
Teraz vidim, ze sa vo vylucovacom systeme (vratane obliciek) dcerky nieco deje a bojuje s tym sama, ked sa napr. pri spanku spoti, na ekzem pod kolienkami, prip. na tvaricke, skriabe sa na zapastiach. Toto su veci, ktore vidiet este pred tym, ako sa to zvrhne do stavu, ktory zacinaju riesit nasi lekari. Vtedy sa jej skor snazim pomoct stravou a davam pozor, ci to zvlada sama so svojou imunitou. Zatial sa nam dari (klop.klop.klop).
Vyber liecby je samozrejme obrovska zodpovednost a nie je lahke urobit to rozhodnutie. Ja som rada, ze to vyslo a aj ked vela ludi si klope na celo, tak ja aj moji najblizsi vidia, ze to funguje 100% lepsie ako ATB liecba, ktoru sme podstupovali.
Hlavne som rada, ze sme necakali ani den dhlsie.
Monikam
expert

Odoslaťod nea »

Monikam, pekny prispevok :yes:
Kedze ide o chronicky problem, tiez by som sa jednoznacne obratila skor na celostnu medicinu, nie spoliehat na antibiotika :no:
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert

Mood: Cool

Odoslaťod Monikam »

nea píše:Monikam, pekny prispevok :yes:
Kedze ide o chronicky problem, tiez by som sa jednoznacne obratila skor na celostnu medicinu, nie spoliehat na antibiotika :no:

Nea, dik :D
Cakala som velke kamenovanie nezodpovednej matky :ashamed:
Monikam
expert

Odoslaťod nea »

Monikam píše:

jaaaaaaj :D
no, nie ze zaspis na vavrinoch, lebo mozno este pride :mrgreen:
Co ma zaujalo - pises ze to koloidne striebro bolo pre dcerku "specialne pripravene" - co tym presne myslis?
Co konkretne ste vyradili zo stravy?
nea

Life is a music, God is the DJ, world is the dancefloor

expert

Mood: Cool

Odoslaťod Monikam »

nea píše:
Monikam píše:

jaaaaaaj :D
no, nie ze zaspis na vavrinoch, lebo mozno este pride :mrgreen:
Co ma zaujalo - pises ze to koloidne striebro bolo pre dcerku "specialne pripravene" - co tym presne myslis?
Co konkretne ste vyradili zo stravy?

:lol: snazim sa nezaspat :lol: vlastne som stale v strehu :lol:
Koloidne striebro som kupovala od pani, ktora ho vyraba a podla informacii o jej zdravotnom stave a veku jej pripravila koncentraciu striebra v roztoku. Miska mala vtedy 60 ppm. Len na porovnanie, v lekarni predavaju koncentraciu 20 ppm, v niektorych predajniach 40 ppm. Ta 20 ppm je super tak ako kvapky do nosa na zelene sopliky, ale nie na zapal mocovych ciest.
Striebro nepouzivam len na akutne stavy, nie na dlhodobu liecbu. Ale to co to zvladne posadilo na stolicku nie len nasu lekarku :punk: Pre mna bolo dolezite, ze striebro neostava v tele ale vyluci sa bezozbytku z tela prec.
Co sa tyka stravy... hned napisem, len teraz musim bezat za dcerkou ...
Monikam
expert

Odoslaťod Monikam »

No, k strave... ono to zalezi od celkoveho stavu organizmu ale v podstate som pridala do stravy viac strukovin, viac varenej zeleniny, v zime som jej nedavala ziadne tropicke plody, ktore by ju ochladzovali. Obmedzila som sladke jedla a bielu muku, namiesto obycajneho kojeneckeho mlieka pouzivame obilninove, jedavame menej masa.
Miska mala ako cinania hovoria uvolnene oblicky.
http://www.regeneracnecentrum.sk/index.php?menu=1163
Do jedalnicka som zaradila morske riasy, miso, shoyu sojovu omacku.
Velmi nam pomohol mlady zeleny jacmen, chlorella.
Dalsia vec je, ze deti velmi vycitia naladenie matky a ak je pod nejakym tlakom tak na to velmi citlivo reaguju. V tom case, ked Miska ochorela, tak som toho mala doma aj v praci vela a fakt to bolo velmi tazke obdobie. Takze urcite to k tomu vsetkemu prispelo. Niekde som sa tiez docilala, ze dcery casto zrkadlia choroby matky a chlapci choroby otca ale aj matky.
U nas to tiez sedi. Ja som prisla na to, ze jedna z mojich obliciek je v dost zlom stave, len som to doposial ignorovala.
Monikam
expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.