neunosne bolesti noh

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

neunosne bolesti noh

Odoslaťod suny » Pi 21.Máj. 2010 22:28

neviem, ci je to normalne, ale mam denno-denne silne bolesti noh - chodidiel a lytok. mam velmi ploche nohy, bude to z toho. som z toho uz nestastna. neviem takto normalne fungovat. manzel vravi, ze by pomohla uz jedine operacia, ale to nie som ochotna absolvovat, kedze som posero :ashamed: no nemam ani 30 a citim sa uz ako stare zelezo.
viete pliiz niekto co sa s tym da robit?
suny
začiatočník

Založený: Po 13.Aug. 2007 12:53

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: neunosne bolesti noh

Odoslaťod Kalea » Pi 21.Máj. 2010 22:30

A konzultovala si s lekárom? Alebo manžel je lekár?
Obrázok používateľa
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert

Založený: Ne 02.Júl. 2006 16:33

Odoslaťod suny » Pi 21.Máj. 2010 22:53

nieee, manzel je IT :lol: ale lekar amater, dost zbehly. no bola som na zahradnickej v tej specializovanej klinike, ale dal mi vlozky do topanok a to bolo vsetko :?
suny
začiatočník

Odoslaťod Mirrka » So 22.Máj. 2010 8:46

Suny, ja som mala tiez velke bolesti chodidiel a lytok. A tusila som, ze od plochych noh. Kupila som si makke kozene ortopedicke vlozky a poctivo ich nosim. Po par tyzdnoch velke zlepsenie, teraz ma uz nebolia vobec. Neviem ako velmi mas ploche nohy a ako dlho nosis vlozky a ci poctivo. Ja som bola prekvapena ako rychlo mi to pomohlo. A to som vecer az plakala od bolesti lebo som nemohla ani zaspat. Cez den som brala aj lieky od bolesti lebo sa to nedalo vydrzat. Dlho som to pripisovala inym problemom ktore mam s nohami a chrbticou, ale toto bolo fakt z plochych noh a s vlozkami preslo.
Mirrka

Založený: Ne 01.Mar. 2009 11:11

Odoslaťod suny » So 22.Máj. 2010 13:37

ahojte, no mam vlozky uz dost dlho - tieto, co mi robili na mieru, 1 rok. pred tym som si vlepovala do topanok len tie podlozky pod klenbu. Ja mam totiz taky problem, ze ziadne vlozky do ziadnych topanok nestrcim. mam problem vobec kupit topanky, lebo mam sirsiu nohu a vsetko mi je akosi uzke. no a ked dam vlozky do topanok, tak uz tam nestrcim nohu (aj ked su topanky o cislo vacsie) takze vlzoky nosim v slapkach a v tych stale beham po byte (som vacsinu casu doma). inak mna tie nohy bolia aj ked cely den sedim za PC a je to podobne, ako pises Mirrka. Tie vlozky si si kupila normalne v zdravotnickych?
suny
začiatočník

Odoslaťod Mirrka » So 22.Máj. 2010 15:31

Ja som kupovala v zdravotnickych potrebach. Normalne kozene makke ortoped. vlozky. A ja zas mam opac problem, mam uzku, spicatu a dlhu nohu, takze tiez mam s topankami problem. Ja som to najviac citila ked som isla na dlhsiu prechadzku (a potom uz aj na kratsiu). A boleli ma aj ked som len bola doma. Uz som bola zufala a myslela som si ze mam nejaky zapal alebo co. A potom sa baby bavili o plochych nohach u deti a mna napadlo ze v detstve aj mne hovorili ze mam ploche nohy, len sa to neriesilo. Kupila som vlozky a pohoda. A este mam jedny ortop. slapky s klenbou ktore som doma nosila a bolo to otrasne nohy ma boleli este viac. Nechapem, tie makke vlozky mi krasne sadli a dobre sa mi v nich chodi.
Mirrka

Založený: Ne 01.Mar. 2009 11:11

Odoslaťod inka2 » So 22.Máj. 2010 17:28

V predajni zdravotníckych potrieb som videla špeciálne ortopedické topánky s klenbou /mäkkou/a všeličím špeciálnym /vankúšiky rôzne/ ešte, do ktorých už vložky netreba. Aj šlapky a čižmy som tam také videla. Ale Tebe by také asi nestačili, však?
inka2
expert

Založený: Št 10.Nov. 2005 13:55

Odoslaťod Jaruška » So 22.Máj. 2010 23:19

Mňa dosť bolievali nohy, chodidlá a tiež kolenné kĺby, keď som si kupovala akože pohodlné topánky bez opätku. V poslednom čase si kupujem kožené topánky v predajni zdravotnej obuvi, nielenže sú veľmi pekné, ale hlavne sú pohodlné a nebolia po nich nohy. A teraz mám už všetky s malým opätkom - a nohy ma nebolia. Sú to väčšinou topánky firmy Santé (CZ), alebo Scholl. Tie zo Santé sú aj cenovo prístupné, a majú napríklad aj krásne zdravotné lodičky, môžem v nich chodiť celý deň.
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert

Mood: Happy
Založený: Po 24.Júl. 2006 23:38

Odoslaťod suzie.giglio » Po 13.Feb. 2017 12:58

A nad barfootovou obuvou si nerozmyslala? je sice dost draha, no viem, ze su aj sikovne maminy, co ich siju na mieru (predpokladam, ze obkreslis nohu a to im posles)... taka obuv pomaha formovat aj klenbu a stimuluje vsetky svaly na chodidle, ktore sa tym padom posilnuje a to nielen chodidlo, ale aj noha vyssie... ja o nich tiez uvazujem...
suzie.giglio

Mood: Happy
Založený: Št 07.Máj. 2015 13:50

Odoslaťod bibusenka » Po 13.Feb. 2017 18:11

Urcite zainvestuj do kvalitnej obuvi. No osobne keby mam take bolesti tak by som asi po case pristupila aj na operaciu, aj ked sa tiez bojim operacii a celkovo nemocnic. Lenze niekedy je lepsie taketo nieco raz prezit ako cely zivot trpiet
bibusenka
začiatočník

Založený: Pi 28.Okt. 2016 13:45

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

Používame súbory cookie.