Atopicky ekzem - ake mlieko?

Problémy s pokožkou, dermatitídy, atopické exémy, ...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Atopicky ekzem - ake mlieko?

Odoslaťod Ina5 »

Chcem sa poradit, ak ma niekto podobne tazkosti, resp. skusenosti.
Dcera ma at. ekzem, skrabe sa po celom tele, najma ruky a nohy, pod krkom. Mastime, kremujeme - Excipal, oliv. olej, modra indulona, snazim sa vysadit vsetky zname alergeny- ziadne citr. plody, cokolada, kakao, orechy, rajciny, pik. a korenene jedla. Su lepsie a zas horsie dni.
Mlieko- momentalne ma Babylovkove z DM, neskusali sme ziadne HA mlieka. Zvazujem zrusit jej to mlieko, pije ho 1-2 x v noci, len ten cirkus, ked ho nedostane.
Ake su Vase skusenosti, ake mlieka pouzivate, alebo ziadne?
Dcera bude mat v juli 2 roky, tento stav trva asi pol roka. Vdaka za odpovede.
Ina5
expert
 
Príspevky: 1424

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Atopicky ekzem - ake mlieko?

Odoslaťod Ina5 »

Lula dakujem, nikdy nie je neskoro.
No vzdat sa mlieka, je to dost tazke, skor nemozne. Nieco jej vadi a stale nevieme prist na to, ze co.
Ci mlieko, ci nieco zo stravy... DM -mlieko sme zrusili, teraz ma Sunar, uplne v pohode presla. Tak som zvedava, ci bude nejaka zmena. Ked to nepomoze, tak skusime tie ovsenne al. ryzove, co pises.
Vsak uvidim, potom sa ozvem. :D
Ina5
expert
 
Príspevky: 1424

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Atopicky ekzem - ake mlieko?

Odoslaťod Iris »

Ina, synovec je atopik od jeho 3 mesiacov, ked mu sestra opatrne zacala ponukat prve mliecne prikrmy zistila, ze je prudko alergicky na mlieko, stacilo sa mu dotknut pery ci jazyka bielym jogurtom a okamzite reagoval, uz ani neviem ako a kedy, ale ponukla mu cerstve sojove mlieko a to prijal a pije odvtedy, treba skusat, vidim podla neho, ze je to beh na dlhe trate, prajem vela stastia
Iris
expert
 
Príspevky: 1756

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Atopicky ekzem - ake mlieko?

Odoslaťod Ina5 »

Iris, vdaka, minuly tyzden som vyskusala aj sojove mlieko, zo zaciatku ho pila, uplne v pohode.
po asi 5 dnoch ho uz zacala odmietat, podla vsetkeho ju zacalo z neho bolet brusko, mala problem s kakanim, momentalne ho nechce ani vidiet, ani z flasky ani z pohara so slamkou.
Takze ani sojove sa nekona.
Ina5
expert
 
Príspevky: 1424

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Atopicky ekzem - ake mlieko?

Odoslaťod koza Tina »

tak my sme mali Nutrilon Pepti len je to dosť horkastá chuť teda aspoň mne sa zdalo ale dcéra problém nemala a brala aj homeo a exzém zmyzol úplne.Ešte nám odporučili aby bola bezlepková aby sa organizmus úplne prečistil.A fak exzém zmyzol úplne,teraz nemá nič ani alergiu.
koza Tina

skola

expert
 
Príspevky: 9336

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Atopicky ekzem - ake mlieko?

Odoslaťod zuzka_00 »

Ina, skus to ryzove z DM. Je v zelenom tetrapakovom baleni po 1l a existuju 2 druhy - natural a calcium. Ja kupujem synovi to calcium, cize vapnik, a potom sa nemusis bat ze by nemalo dieta dostatok vapnika. Tiez som mu zrusila UM ked mal 2 roky a vyhodil sa mu skaredy ekzem. Najprv som zrusila citrusy a nepomahalo, potom to mlieko. Trvalo to asi mesiac kym mu postupne ekzem zmizol, ale pomohlo. Obmedzujem aj mliecne vyrobky a ekzem sa uz neobjavil. To ryzove mlieko ma sladkastu chut takze skus, mozno bude chutit.
zuzka_00
začiatočník
 
Príspevky: 348

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Atopicky ekzem - ake mlieko?

Odoslaťod Ina5 »

Zuzka, vdaka za radu.
To ryzove sme uz skusali, chutilo jej. Tusim mi ho uz kedysi davnejsie poradila Lula.
Ale momentalne odmieta kazde do flasky, v podstate som aj rada. Snad sa konecne v noci vyspim a prestanem chystat nocne mlieka. A prebalovat.
Vsak nemusi pit mlieko, ma jogurty, kysle mlieko, tvaroh, syry... nie je prve ani posledne dieta co nepije mlieko.
Ina5
expert
 
Príspevky: 1424

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Atopicky ekzem - ake mlieko?

Odoslaťod kajuska1 »

Ahojte maminky, moje deti majú tiež atopický ekzém. Kojila som ich do roka a mlieku sa tiež vyhýbáme. Od malička miĺujú syry a jogurty, tak si myslím, že mĺieko až tak nepotrebujú. Pri liečbe ekzému im ale veľmi pomohlo podporiť imunitu výživovými doplnkami. Starší syn z AE vyrástol, dúfam, že budeme mať rovnaké šťastie aj pri druhorodenom
kajuska1
 
Príspevky: 21

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Atopicky ekzem - ake mlieko?

Odoslaťod maminaS »

Nám tiež veľmi pomohlo podporenie imunity. Užívanie laktobacilkov v kombinácii s kozmetikou určenou pre atopickú pokožku sa nám podarilo dostať ekzém pod kontrolu. Držím palce všetkým mamičkám a ich ratolestiam, aby sa im to podarilo tiež :yes:
maminaS
 
Príspevky: 42

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Dermatológ

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron