BIO ľanový olej

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

BIO ľanový olej

Odoslaťod Amelys »

poradíte mi nejaký dobrý bio ľanový olej?ďakujem
Amelys
začiatočník
 
Príspevky: 180

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: BIO ľanový olej

Odoslaťod čika: »

neviem porovnat s inym, momentalne mam bio lanovy olej zn. VIB, nejaky nemecky. sedmicka za cca 180 korun.
čika:

nikdy nebude konec

expert
 
Príspevky: 5347
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: BIO ľanový olej

Odoslaťod mimad »

no ja nemám síce Bio - ale je vyrobený na SR, 100% panenský, bez farbív, konzervačných látok a bez iných prímesí. Ja ho pijem po lyžičkách, niekedy hodím aj do váry.... je vhodný aj pre deti..... vyrába fy Mariana Konrádová, Ivánka pri Dunaji. Majú ho v Tescu v Bio kútiku, 250 ml stojí tuším 5,84 .
mimad
pokročilý
 
Príspevky: 999
Obrázky: 23

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: BIO ľanový olej

Odoslaťod Dot »

Na co ho pouzivate? Mimad - pises, ze ho aj pijes (tj nie len ako prisada do jedla) - ake ma zdravotne ucinky? (viem, ze lanove semiacka sa pouzivaju ako laxativum)
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert
 
Príspevky: 9889

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: BIO ľanový olej

Odoslaťod čika: »

ja som ho kupila na natieranie. mame teraz v zime suchu kozu a toto mi bolo medziinym poradene.
čika:

nikdy nebude konec

expert
 
Príspevky: 5347
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: BIO ľanový olej

Odoslaťod Dot »

Ja som dostala na Vianoce od sestry oleje od tohto vyrobcu - http://www.nobilis.cz/index.php?page=eshop&id_kat=4, Cerny kmin a Mak (ten kmin mi tak zachutil, ze som ho viac pila ako sa tym natierala :D :D :D ) a je tam aj lan.
Ale asi je drahsi ako to, co spominate.

Tak len ako inspiraciu.
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert
 
Príspevky: 9889

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: BIO ľanový olej

Odoslaťod Dot »

Mamurdik, ja ho mam vedla postele a ojelovala som sa s nim po sprche, mam tiez velmi suchu pokozku a krasne sa vpijal...ked som si precitala, ze je jedly, tak som si z neho odpila a neodolala - jednoducho som si kazdy vecer z neho dala glg-dva (pisu, ze je dobre ho vnutorne uzivat v casoch infekcii). Niekto si hrkne slivovice, ja som si hrkla kminoveho oleja. :D :D Chut ti neviem popisat...prepac, mne chuti velmi prijemne, vzadu je mierne stiplavy. KEdze som ho uz "vypila", tak teraz popri olejovani popijam ten makovy, ale hoci mak milujem, az tak si ho neuzivam, ako ten kminovy.
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert
 
Príspevky: 9889

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: BIO ľanový olej

Odoslaťod mimad »

dot - otec má kardiovaskulárne ochorenie a má jeho užívanie odkonzultované v kardiocentre, na môj popud .... na čo sa používa.... je to rôzne, ja osobne nemôžem čistý panenský olivový, tak mám tento ..... okrem iného, čo si môžeš nájsť na ja webe sa používa : znižuje hladinu cholesterolu v krvi, znižuje krvný tlak a riziko infarktu, výborný antioxidant, napomáha metabolizmu v tele - napomáha uvoľňovaniu tukov a toxínov - mám odskúšané, stále mávam napuchnuté brucho a toto mi pomáha lepšie ako activia a pod. ak sa správne stravuješ, ale nemusíš držať diétu a vypiješ denne 2 PL oleja, tak pekne idú kilá dolu - ja som sa teda nevážila, ale viditeľne mi padlo brucho a v páse som za vypitie jednej fľašky 250 ml mala dole 4 cm. Ale jasné, že ak vypijem 2 PL tohoto oleja, inde kontrolujem, koľko iného tuku zjem. A ešte jedna vec pre mňa podstatná, u mňa pôsobí vyslovene imunostimulačne, muž bol chorý 2 týždne, ja som sa vylízala za 24 hod.
mimad
pokročilý
 
Príspevky: 999
Obrázky: 23

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: BIO ľanový olej

Odoslaťod Dot »

Mimad, dakujem. Ta imunostimulacia sa mi zda najdolezitejsia. Ja skusam rozne oleje aj kvoli ekzemom a inym koznym problemom. Skusim aj ten lanovy.
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert
 
Príspevky: 9889

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: BIO ľanový olej

Odoslaťod čika: »

mimad, ako som precitala, ze pravidelne uzivanie napomoze splasknutiu brucha, hned som si dala 1 PL. :yes:
čika:

nikdy nebude konec

expert
 
Príspevky: 5347
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.