Vyvýšená detská posteľ

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Vyvýšená detská posteľ

Odoslaťod Dádulka °°° » Ut 15.Dec. 2009 14:55

Dakedy buduci rok budeme zriadovat detsku izbicku - v hlave asi 200 napadov, a tak utriasam.
Ked bude mat dieta 2 roky, chcela by som, aby uz bola hotova, jemu k dispozicii.

Uvazujem o vyvysenej posteli (nie poschodovej toho typu, ze by dole niekto spal), pod tym by mohol byt ulozny alebo hraci priestor.
Otazka znie - ake male/velke dieta uz dokaze spat na vyvysenej posteli? Co myslite? Viem, ze deti su rozne, teda - ako je to u vas?
Lebo neviem, ci zvolit najprv postel nizku a potom niekedy neskor ju podvihnut, alebo rovno vytvorit postel vyvysenu. Izbicka sa bude dotvarat neskor aj tak, lebo dieta je zatial jedno, ale perspektivne budu dve.
Láka ma vymysliet to cele naraz a poriadne.
Vdaka :)
Dádulka °°°

expert

Založený: Ut 01.Apr. 2008 18:28

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Vyvýšená detská posteľ

Odoslaťod gemini » Ut 15.Dec. 2009 15:00

pokial ja viem, tak na poschodovej posteli by malo dieta spathore od 6 rokov. a vyvysena postel je nieco ako poschodova. my mame dvojicky a az do 6 rokov spali na normalnych posteliach. az teraz v lete sme im kupili poschodovu.
gemini

expert

Mood: Angry
Založený: Ut 28.Mar. 2006 21:31

Odoslaťod Ina5 » Ut 15.Dec. 2009 15:06

Zavisi ake padave mas dieta, ked rozmyslas o zvysenej posteli.
My mame taku z Ikey, da sa do buducna spravit vlastne poschodova, aj rebrik - 3 stupienky to ma. Da sa zvysit od zeme asi do vysky 30-35 cm, neviem kolko presne, musela by som merat.
Ale, kupili sme ju a syn zacal na nej sam spat ako 21 mesacny. Na zac. sme ju ale dali tak, ziadne zvysenie, matrac na zemi. Prave kvoli padom. Az teraz v lete pri stahovani, sme ju vlastne zdvihli do tej vysky 30 cm, ale rebrik sme vlastne otocili smerom k stene, aby nemohli vyliezat, a hornu postel -sme vlastne ani nenamontovali. Prave kvoli tym padom.
A aj teraz sa obcas stane, ze ho najdem spat na zemi, v paplonoch, co sa este strepe. :blink: A ma uz 4.
A hlavne ako nahle su dve deti, by si len kukala, co nasi na nej vystrajaju. Uz by som ju druhy raz nekupovala.
Pri vyvysenej, tak aby si mohla dat pod nu hracky treba mysliet aj na nejake bezp. madlo.
Myslim si, ze ked mas priestor, je lepsie radsej mat dve normalne postele, jednak bezpecnost, druha vec nocne chodenie na zachod, choroby... a tretia vec- obliekat a stlat takuto postel, no nic moc. :no:
Ina5
expert

Založený: St 23.Aug. 2006 22:04

Odoslaťod Eni :-) » Ut 15.Dec. 2009 15:35

A co tak nieco na sposob ikeackej Kury? Ze by najprv spal dole a nad sebou by mal "nebesa",potom neskor by ste postel otocili,spal by hore a pod sebou by mal hraci bunker a neskor s dvomi detmi by ste dali matrac aj dole a bola by to normalna poschodova postel

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/80123993

nebesa http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/40116206

P.S. My mame uz skoro rok poschodovu postel a ziaden problem.
Eni :-)

expert

Založený: So 06.Máj. 2006 17:40

Odoslaťod gemini » Ut 15.Dec. 2009 15:42

ale pre druhe dieta by nebolo dobre spat len na madraci, ktora je na zemi.
gemini

expert

Mood: Angry
Založený: Ut 28.Mar. 2006 21:31

Odoslaťod Eni :-) » Ut 15.Dec. 2009 15:52

Myslim,ze by nemal byt problem domontovat tam potom nejaky rost,je to klasicky rozmer..
Eni :-)

expert

Založený: So 06.Máj. 2006 17:40

Odoslaťod schamka » Ut 15.Dec. 2009 15:53

Flexa odporuca svoje vyvysene postele od 6 rokov. Nas najstarsi ma 5,5r a uz ju ma zlozenu, co nevidiet, ked dozariadujeme izbu, bude na nej spat. Dvojrocne dieta sa mi zda prilis male, nas druhorodeny ma 2 roky a este som mu k obycajnej posteli doobjednala zabrany.
schamka

www.menejstatu.sk

expert

Mood: Tired
Založený: So 22.Okt. 2005 0:09

Odoslaťod lula » Ut 15.Dec. 2009 15:55

my sme kupili vyvysenu postel toto leto. takze maly na nej spava od zhruba 18. mesiacov. zatial s tym problem nebol. ak by bol, tak tam mozeme dat spat starsieho. aj sa zo zaciatu striedali, ale maly dost padal zo starsieho postele. starsi to uznal a tak spava na svojej nizkej a mladsi na zvysenej.
pri tej nasej prilis nemozno ratat s uloznym alebo hracim pristorom. nie je az tak vysoka. decka tam maju bunker + tam parkuju svoj vozovy park.
lula
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 21:58

Odoslaťod lula » Ut 15.Dec. 2009 16:07

mame tuto, akurat bez smyklavky:
http://www.kika.com/sk/katalog/m/deti-s ... oste-lars/
cize je na nej len jeden otvor.
lula
expert

Založený: Št 20.Okt. 2005 21:58

Odoslaťod serafinka » Ut 15.Dec. 2009 16:25

Danka, vieš akú my máme pre Zorničku posteľ a čo sa týka padania a pod. tak žiadny problém. Však je tam zábradlie, nespadne len tak a ak bude mať dobre zvládnuté lezenie po rebríku, tak nevidím problém.
serafinka
expert

Založený: So 14.Apr. 2007 21:59

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...