kedy ma dieta vediet farby ?

Deti medzi inými deťmi, s náhradnými "mamami" - učiteľkami. Zvládajú? Nezvládajú? Alebo nezvládame my?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

kedy ma dieta vediet farby ?

Odoslaťod Martinka1605 »

Ahojte maminy. Ja mam taky problem, moj mali mal nedavno 5 rokov. A stale vie farby len ako travickova, vodova,krvova, slnieckova ??? Je to normalne??? :no: :no: Ja uz neviem, co si s nim mam pocat... Ako ho mam naucit zelena, cervena, modra ???
Mate niektora podobnu skusenost, alebo nejaku radu???

Ucim ho to kazdulinky den, viac krat za den, cervena je krv, zelena je trava, modra je voda.... Pomenovat farby vie,ale len po svojom, ked ma povedat modra, zelena... tak to je pre neho tabu...
Martinka1605

pokročilý

Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: kedy ma dieta vediet farby ?

Odoslaťod svejla »

ahoj, ja velmi neporadim, len chcem napisat svoju skusenost. moj maly ma 3 roky a vie vsetky farby pomenovat, aj odtiene (napr. svetlomodra, tmavomodra), iba oranzovu vola marhulkova. ale ja ked som mu hovorila, co je akej farby, tak som mu nikdy nehovorila napr zelena AKO trava, proste to prirovnanie. povedala som, ze je to zelene a hotovo. a potom niekedy som dala kontrolnu otazku, ze co este moze byt (je) zelene. nech aj sam porozmysla. pred mesiacom sme boli na trojrocnej prehliadke u dr. a bola milo prekvapena, ze takto ovlada farby. sama povedala, ze dieta v troch rokoch by malo poznat aspon 4 zo 6 zakladnych farieb. ale neviem ako je to s patrocnymi detmi.
svejla

Odoslaťod corky »

moju dcerku starká naučila slniečková, trávičková ... ked šla do školky a dosť dlho to trvalo, kym si to odvykla
syna sme rovno učili farby (pomenovávali správnymi názvami) hravou formou na autíčkach
toto auto je modré, zelené ... od niečo vyše 2 rokov vie základné farby (modrá, červená, zelená, žltá)

stretla som moju pani učitelku z 1. triedy a povedala, že niektoré deti s tým maju problem ešte v škole ...
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod anjelicek24 »

Saska dlho nevedela farby a nam to prirovnavanie k nebicku, slniecku a travicke pomohlo... V troch rokoch vie vsetky, pouziva odtiene svetla//tmava, jedina, co este stale hovori ako prirovnanie - je farba slnko :)) Ale to neriesim... Ved je to len jedna...

Podla mnaje dolezite aby dieta farby rozoznalo, co na tom, ze tomu inak hovori :rol8: Najneskor v skole mu to prijde divne tak tomu hovorit a zacne pouzivat normalne nazvy...
anjelicek24

10300g/81cm

expert

Mood: Angry

Odoslaťod len ja »

Myslím, že ak budeš ty pomenovávať farby len správne (zelená, žltá )bez prirovnaní (trávičková, ako slniečko), tak postupne na to prejde aj on. Ved si zober, že aj množstvo dospelých ľudí má určité slová - slovné spojenia, ktoré nie sú napr.spisovné, možno by sa ich dotyční aj chceli zbaviť, ale sú už proste tak zafixované, že ich používajú naďalej. Ale správne s ním musíš rozprávať nielen ty, ale aj všetci okolo - rodina, v škôlke.
len ja
začiatočník

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Škôlkari

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.