Kedy ponúkate alkohol

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Kedy ponúkate alkohol

Odoslaťod meggie »

Pri akých príležitostiach ponúkate alkohol? Mimo osláv. U nás doma, myslím, keď sme boli deti a bývali s rodičmi sme nemali bar alebo sklad alkoholu. Kupovalo sa na oslavy, prípadne ak sme čakali ohlásenú návštevu, tak sa kúpilo nejaké víno, ale nekupovalo a do zásoby a ani ľudia, ktorý k nám chodili na návštevy nepili.

Presťahovala som sa na dedinu, kde sú asi zvyky iné, neviem. Zdá sa mi, akoby sa ľudia išli pomaly uraziť, keď ich hneď pri vchode neponúknete alkoholom (ide skôr o chlapskú časť návštevy) a taktiež, ak prídeme my na návštevu, tak už niečo vyťahujú. Je to prejav slušnosti, nejaké zásady správania sa? Možno som len ja divná...

Držíte alkohol doma, pre prípad, že niekto príde?

Toľko alkoholu, čo padlo za obeť počas dvoch rokov, čo tu bývame sa u nás doma asi nevypilo za celý život.

Dávate robotníkom piť? Keď ku vám prídu na fušku, nie priamo firma, ale pomáhajú vám kamaráti... U nás padlo toľko piva a tvrdého, brali to ako samozrejmosť, bez toho sa robiť nedá...

Pripijem si, vypijem si, ale príležitostne, ale piť stále...
meggie

koniec niečoho je začiatkom iného...ale čoho?

expert
 
Príspevky: 2756
Mood: Tired

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kedy ponúkate alkohol

Odoslaťod Laa-Laa »

nenukame nikdy. U nas sa absolutne nepije.
Ponukam cokolvek - lsadke, slane, chlebiky, ci dokonca cely obed, ak je väcsia oslava, nealko vseho druhu, ale alkohol nie. Mam voci nemu odpor, z roznyhc dovodov.

Ironiou je, ze parkrat sa nam dostali spätne do usi nemisetne poznamky - akoze prisli sme pozriet babo (po narodeni), dali sme tisicku a ani nam neuliali :shock: :shock: :shock: :ble:
mozem na to kaslat :wink:

Nech si vravia co chce kto chce, nemenim nase zvyky kvoli hlkupym reciam inyhc, kto chce, nech onuka, kto enchce, inym neostava, len to akceptovat.

Inak v nasej rodine je zvyk vecne nalievat,. aj preto mi to tak vadi, ledva sa zide par ludi, hned je flasa na stole, lebo treba pripit na zdravie :x
Laa-Laa

expert
 
Príspevky: 15387

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kedy ponúkate alkohol

Odoslaťod Kalea »

No asi som tiež čudná, ale ja neponúkam alkohol takmer nikdy. My pijeme alkohol minimálne, ja v podstate len trochu šampanského na Silvestra (ale ani to mi nechutí). Teraz, keď bolo Vinobranie, tak som si dala zo dvakrát burčiak. Ale inak ma alkohol vôbec nezaujíma. Bežne doma nemáme žiadny. Manžel má občas obdobia (najmä v lete), že si dá pivo, tak vtedy kúpime zopár pív. Čo sa týka návštev, tak len raz sme ponúkli pivo, lebo sme vedeli, že ten pán má rád pivo. Ale inak sa pri návštevách starám len o to, aby sme mali nejaké nealkoholické nápoje (minerálky, ovocné šťavy, čaj a kávu) a niečo pod zub. Ešte aj s kávou mám problém, lebo ja nepijem ani tú, tak občas nemám doma :) :) :) .
Ale keď nám prerábali dom, tak vtedy manžel tuším robotníkom kúpil nejaké pivo.
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert
 
Príspevky: 39888

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kedy ponúkate alkohol

Odoslaťod Kalea »

Jaj, a možno tento môj príspevok bude odveci, ale vlastne ani nie. Predstavte si, čo sa mi stalo tento týždeň. Idem si v utorok na aute do Senca, a tam veľa Billy stojí sanitka. Museli sme ju na autách obchádzať, lebo sa od nej nedalo normálne prejsť. No to by nevadilo, veď asi zachraňuje život, pomyslela som si. Videla som, že je tam nejaký malý chlapec, ale nijako som sa o to nestarala. Zaparkovala som a prechádzala som pred Billou. A tak som počula, ako si ľudia medzi sebou hovoria, že ktosi zavolal sanitku 6-ročnému chlapcovi, lebo mu bolo zle. Napokon však vysvitlo, že ten chlapec bol opitý. Tak z tohto sa mi dvíha žalúdok :ble: :ble: :ble: .
Kalea

Šanca zaklope na dvere častejšie, ako si človek myslí, ale väčšinou nie je nikto doma.

expert
 
Príspevky: 39888

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kedy ponúkate alkohol

Odoslaťod františka »

meggie, my sme byvali 7 rokov na klasickej dedine a tam to bolo tiež zvykom- ženy samozrejme nie, ale hned ako vošiel chlap pod ukol, nemusel ist ani dnu do domu, dostal poharik vinovice (bol to vinarsky kraj). Nepohoršovala som sa sice nad tym, ale tie veci som nechavala na muža- ak chce, nech im ponukne, mal čosi v pivnici... ale robotnikom sme v živote žiaden alkohol nedali- aby padli zo strechy alebo si nejako inak ubližili? Ani nahodou...

A kto si čo chce o nas hovori, mna to nezaujima, nech si hovori... Každa klebeta je nadsadena... pamatam, ako sa nas jedna tetka pytala, či sme už postavili nanovo vzadu tu izbu, ktora nam spadla...pritom sme v tej izbe mali iba cca 1mm široku a 1m dlhu puklinku v omietke od vody, ked sme si neskoro všimli, že sa rozbila jedna škridla... :mrgreen:

Takže ano, je to na sk je nalievanie bežné, ale podla mna sa tomu nikto nemusi prisposobiť, je to skor zaležitosť starších vekovych ročníkov...
františka

Nehovor Bohu o tom, aký veľký je tvoj problém. Hovor svojmu problému o tom, aký veľký je tvoj Boh.

expert
 
Príspevky: 6872

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kedy ponúkate alkohol

Odoslaťod čika: »

tak my sa vymykame, lebo alkohol doma drzime - niekolko flias vina, teraz mame vynimocne aj dve plznicky v chladnicke (dame si s muzom navecer alebo zajtra k obedu) slivovica tam tiez bude, sampana, co sme dostali za oskara este a nejaky konak....
vinko bezne popijame, skoro denne decku-dve. lubime :yes:
ked pride navsteva, ponukneme, samozrejme nie susede, co si pride pozicat kluce od pivnice, nie chlapom, co pridu montovat kable. ponuknutie vacsinou vyplynie zo situacie, neponukame automaticky.
neopijame sa a detom alkohol nedavame ;)x
čika:

nikdy nebude konec

expert
 
Príspevky: 5347
Obrázky: 0

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kedy ponúkate alkohol

Odoslaťod ivanita30 »

teraz vyzniem ako keby sme boli totalne ozranska rodina - vino drzime, bezne kupujeme a pijeme - to jest k obedu je skoro vzdy aj pohar vinka -

tvrdy alkohol - ten sice mame ale zapadnuty prachom volakde v skrinke - skoro nikdy nepijeme, len ak by niekto prisiel na veceru a ostane aj po veceri na poharik

takze k otazke kedy ponukame alkohol - vino ponukame vzdy ked pride niekto na obed/veceru. zase ked pride niekto len na pokec tak nevytahujeme stamprliky tak ako sa to napr robi na sk :wink:
Naposledy upravil ivanita30 dňa , celkovo upravené 2 krát.
ivanita30
expert
 
Príspevky: 1692

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kedy ponúkate alkohol

Odoslaťod SilvaK »

Uff, normálne som začala o nás uvažovať ako o alkoholikoch. Čika, Ivanita, díky.... :wink:
SilvaK

Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift, that's why it is called the present." E.Roosevelt

expert
 
Príspevky: 8500

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kedy ponúkate alkohol

Odoslaťod ivanita30 »

silvak - to fakt zalezi aj na kulture/zvykoch - urcite moravaci co maju sklipek by ti povedali, ze k dobremu obedu nesmie chybat pohar dobreho vina :yes: tak ako nejaky rus zo sibiru by ti povedal ze pred jedlom sa musi zahriat stamprlikom vodky. :))
ivanita30
expert
 
Príspevky: 1692

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.