RAPIDNE PADANIE VLASOV-PROSIM O RADU!

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

RAPIDNE PADANIE VLASOV-PROSIM O RADU!

Odoslaťod Svetluska » Št 23.Apr. 2009 1:10

Prosim Vas, mate niektora skusenost s tym ze Vam zacali padat tak rapidne vlasy az sa Vam robili plesinky??? Ze Vam zredli za 2-3 tyzdne tak na polovicu???? :?: :?: :?: Prosim, som zufala :cry: :cry: :cry: :cry: Netusim z coho to moze byt, ale po umyti je ich plna vana, ked sa ucesem opat plno v umyvadle a sila je ze ked si ich chytim do copu a prejdem rukou tak mi zostane za hrst vlasov,akoby pramen v ruke!! + stale mi niekde trcia take akoby uz povytiahnute, ked niektory potiahnete vacsinou je vonku.. Ja som hotova.. Som objednana k lekarom,lenze kym budu nejake vysledky...
Tento rok som bola uz aj na krvi,bola v poriadku,aj u endokrinologa,vraj mi stitna zlaza pracuje dobre (aj ked tam mam uzol ktory nerastie) a antikoncepciu som musela vysadit kvoli problemom uz pred 7mimi mesiacmi. Tak neviem ci by to mohla byt hormonalna porucha..?? Idem aj ku koznej,ale ta ma urcite len poposiela kade-tade,ja som znicena,stalo sa Vam to niektorej??? :?: :?: :idea: Ak ano aka bola pricina a co dalej.. Inak vlasy som si farbila mesiac dozadu,zdalo sa mi ze som to mala dlhsie,ale vraj to by z toho nemalo byt! Bola som aj na trichografe (co zobrazi vlas),je tenky,nema skoro ziaden pigment,lahucko sa vytrhava a to ze mi padaju bolo hned vidiet na holych miestach=riedkych na hlave...
PROSIM O RADU :!: :cry: Pripadne ak poznate nejakeho super odbornika... alebo mate vybornu obvodnu lekarku niekde v Bratislave (ta moja mi nevzala ani len krv,proste skoda slov,uz tam odmietam chodit,je toho vela), budem vdacna...
Nemate niekto skusenosti s tym PROSANUSOM :?: :?: :?: A este ma napada, nemala ste to niektora zo zubov ??? Nahnisane.. aj ked ma nebolia.
Mali ste niekto toto kvoli stitnej zlaze alebo hormonalnej poruche, alebo aka bola pricina :?: :?: :?: Vopred moc-moc dakujem za kazdu dobru radu :!:
Svetluska
expert

Založený: Pi 23.Dec. 2005 0:43

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: RAPIDNE PADANIE VLASOV-PROSIM O RADU!

Odoslaťod palinka » Št 23.Apr. 2009 7:46

zo stitnej zlazy mi takto vlasy nepadali....ale kolegynin syn to mal z krcnych mandli. ked mu ich vybrali, tak padanie prestalo. skus sa spytat na to spytat.
palinka

univerzalna upratovacka. zas a znova. milujem ten film :)

expert

Založený: St 15.Aug. 2007 15:49

Odoslaťod majina BA » Št 23.Apr. 2009 7:49

svetluska, nebute to mat co robit s dietou a chudnutim??? lebo mne tiez zacali priiiserne padat teraz...........
majina BA

v strese, ale stastna

expert

Mood: Happy
Založený: Št 12.Jan. 2006 23:07

Re: RAPIDNE PADANIE VLASOV-PROSIM O RADU!Re: RAPIDNE PADANIE

Odoslaťod Eni :-) » Št 23.Apr. 2009 7:58

majina BA píše:svetluska, nebute to mat co robit s dietou a chudnutim??? lebo mne tiez zacali priiiserne padat teraz...........

tiez si myslim...Svetluska,aj mne teraz pri detoxikacii zacali viac padat vlasy,ale teda nie az v takej miere ako tebe,len ja sa pcham kazdy den kopou ovocia a zeleniny a mineralkami.Podla mna ti mozno kvoli chudnutiu nieco chyba,nikto ti nebral krv na komplet krvny obraz? Na vitaminy,mineraly... resp. chudnutie moze niekedy rozhodit hladinu hormonov tak,ze nerovnovaha sa moze prejavit aj padanim vlasov.
Eni :-)

expert

Založený: So 06.Máj. 2006 17:40

Odoslaťod nina » Št 23.Apr. 2009 8:48

Mne vlasy padali, ked som mala málo železa.
nina
začiatočník

Založený: Št 20.Okt. 2005 23:21

Odoslaťod Zuz ana » Št 23.Apr. 2009 8:53

este to moze byt zo stresu par tyzdnov dozadu.. kamoske tak zacali padat vlasy a lekarka sa jej spytala ci take 3-4 tyzdne, nemala nejake velke stresy... a ona fakt mala

na obnovu vlasov, by som ti poradila PANTHENOL, predava sa v lekarni, je v spreji a primarne je ueceny na popaleniny a jazvy.
Zuz ana

Tak sme sa dockali :)

expert

Založený: St 30.Júl. 2008 16:26

Odoslaťod najjanka » Št 23.Apr. 2009 8:56

Svetluska, odpoviem na to, co si tak zvyraznila.
Ano, zo stitnej zlazy (teda z poruch jej cinnosti) vlasy skutocne vypadavaju.
Mne padali podobne ako tebe a prve vysetrenie bolo prave odber krvi na vselico mozne aj nemozne a prve naordinovane vysetrenei bolo vysetrenie stitnej zlazy - z krvi.
Moja fungovala OK, ale ty si uz niekedy spominala problemy.

Dalsie vysetrenie bolo hormonalny profil. Tiez z krvi. Vlasy casto padaju z nadbytku testosteronu. Vtedy sa doplna estrogen, ktory zas rast vlasov podporuje. Mnohi doktori to riesia podavanim HAK dvojzlozkovej (s obsahom estrogenov) - zabera.
Ja kedze som kojila, som dostala estrogeny lokalne - vo forme takej vodicky, co sa vmasirovala do vlasov kazdy vecer. Krasny vysledok som dosiahla uz po 4 tyzdnoch - vlasky zacali vyrastat a teda hojne.

Dalej mi robili vsetky mozne vytery - nos, hrdlo Ci tam nezije nieco, co ti inak neskodi. Mne nasli akurat zlateho stafylokoka. Ten to nesposobil.

Na podporu som mala naordinovanu aj kryoterapiu - tekuty dusik, ktory mal hubit pripadne mikroorganizmy. Ja mam aj seboroicku dermatitidu, takze mavam aj lupiny a tie teda na raste vlasov nepridavaju - casto mam vo vlasoch zapalenu kozu. Nie je to okom viditelne, lekarka to vsak odhalila.

Ja mozem povedat, ze sa mi doktorka plne venovala a urobila vsetky mozne aj nemozne vysetrenia.
U zubara som v tom case bola, robili mi aj RTG, vsetky kazy opravili, takze mne toto podozrenie odpadlo. Ale ak mas problemy so zubami, urcite by som to riesila.

Ja mam koznu doktorku v Euromedixe - tiez spada pod ProCare (ako aj Prosanus).
Doktorka, co sa mi venovala sa vola MUDr. Hatiarova.
najjanka
expert

Založený: So 05.Nov. 2005 15:51

Odoslaťod deniska » Št 23.Apr. 2009 9:28

Svetluska ja som raz taku slecnu co jej padali vlasy stretla u koznej v Statnej nemocnici, neviem ako sa presne vola ta nemocnica, ale vsetci v Ba ju volaju statna :lol: je to ta kustik od Kriznej, oproti Medickej zahrade :oops:
tam je pani dr. ktora ti vezme vlas a potom sa skuma korienok ci co a podla vysledkov sa zisti o co ide a potom sa to lieci ...
deniska
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 16:10

Odoslaťod lubkaTN1 » Št 23.Apr. 2009 19:35

mne takto padali teda zacali ked som isla na vysku a na intrak do BA..z nicoho nic som mala plny hreben vlasov hlavne po kupani kedy sa najviac uvolnuju som sa niekolkokrat rozplakala bol to priserny pohlad..okamzite som sa ostrihala prestala s farbenim kupovala drahe sampony a tablety / uz neviem ako sa volali/ bola som u koznej ta mi dala vseliake b vitaminy a neviem co vsetko.. jarichovu vodu na vtieranie do vlasov.... neviem ale potom sa to same akosi ustalilo a uz mi vobec nepadaju..ked som to hovorila kadernicke ta na to ze to bol stres z toho noveho prostredia zhon atd aj ked som nejako extra vystresovana nebola urcite
lubkaTN1
pokročilý

Založený: Po 20.Okt. 2008 12:57

Odoslaťod Svetluska » Št 23.Apr. 2009 22:56

http://zdravie.pravda.sk/padaju-vam-vla ... zkrasa_p42 tu..
Tak asi to bude po tej hormonalnej antikoncepcii...tie vlasy co mi vypadnu kym sa ta pricina najde-zacne riesit mi uz nikdy nenarastu...
Uz mesiac a pol? uzivam Revalid a ziadne nove vlasy mi nerastu..
Podla mna je to naozaj tou HAK (vysadenim pred 7mimi mesiacmi), lebo spatne si spominam ako som sa divila preco vlasy stratili svoju formu, nedrzala ani ofina ako predtym, stratili pigment (co sa mi zdalo ze som sediva a potvrdila mi to ta na tom malom trichograme, ze su strasne malo pigmentove a tenke..cize budem skoro aj sediva ak uz nie som, co sa mne naposledy pred farbenim zdalo!). Ja ako som dobrala HAK tak po par mesiacoch sa mi vlasy strasne stensili, az nakoniec-teraz vypadali, resp.korienky zanikli a nove mi nerastu !! A toto je dedicne a spustit to moze prave HAK-muzsky hormon. Teda vlasy nie padaju, ale rednu-nove nerastu!! Moze to byt aj ina pricina, ale toto bude najpravdepodobnejsie, aj co sa tak asi vyjadrila kozna..ZATIAL.
Takze nastup ku gynekologovi-hormonalny profil a hned ako mi nan odoberie krv zacnem ZRAT hormony...je mi vsetko jedno. A tolko vlasov co mi do zistenia priciny vypadne mi uz NIKDY zrejme nenarastie..+musim na ten klasicky trichogram kde vyholia vlasy v tvare mince a vysetria pricinu. Som zvedava kolko trva kym ma tam objedna!!
A v jednom clanku je vyslovene uvedene ze ziadne farbenie na to vplyv nema!!
To je zanik korienkov!!! Je mi TOTALNE NANIC, MAM DEPRESIU A JE MI DO PLACU!!! :-((((((((((
http://zdravie.pravda.sk/stracate-svoj- ... dravie_p20

NAJJANKA DAKUJEM, napisala si to dobre a dakujem ti velmi pekne, idem ti poslat ss

:wink: a dakujem aj ostatnym kockam, ste zlate :!:
Svetluska
expert

Založený: Pi 23.Dec. 2005 0:43

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...