Kupele Horny Smokovec

Nové "ostatné", teda "čokoľvekové" je znova na svete:)
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Kupele Horny Smokovec

Odoslaťod evickag »

Syn 4-rocny, ma schvalenu kupelnu liecbu. Je poistencom VSZP. Pani z poistovne mi ponukla na vyber Lucivnu, Stos a Horny smokovec. Rozhodli sme sa pre Smokovec. Cize papiere su uz poslane tam. Samozrejme , ze som tam volala a informovala som sa co a ako. Ja budem doprovod a vezmem so sebou aj 1 a pol rocnu dcerku. Jej kupelna liecba schvalena nebola. Dievcata, ktore ste boli s vasimi ratolestami v Hornom smokovci, poprosim vas a akekolvek info, hlavne co sa tyka ubytka (viem , ze ceny od 8 do 13 EUR), stravovania, aky je doplatok na to mensie dieta(nevedeli mi to vtedy povedat), da sa tam prat v pracke? Je na vsetkych izbach TV, rychlovarna kanvica apod?
Dakujem vopred za kazdu odpoved
evickag

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Kupele Horny Smokovec

Odoslaťod snehulka »

Evicka a dali Vam na vyber ktore kupele? Ja mam 3,5 rocneho syna, dnes som dala navrh na kupelnu liecbu do VSZP a udajne do 2 mesiacov sa mi vyjadria, ci to schvalili. Lekarka nam odporucala prave Lucivnu, vraj je tam ovela lepsi program pre deti ako v Smokovci, preto by ma zaujimalo, ci sa daju kupele vybrat alebo musim brat, co mi navrhnu. A nevies, ako je to s terminom, sami Ti ho urcia? Tiez potrebujem zobrat rocnu dceru, tak budem sledovat, ci niekto napise.
snehulka
expert

Odoslaťod snehulka »

Evi, prave som lepsie precitala, kedze ste sa rozhodli pre Smokovec, tak asi Vam dali moznost vyberu.
Ja mam len info ohladom Lucivnej, ze doobeda chodia deti na inhalacie, do sauny, na rozne procedury..Izby su tam velke, moznost prania, deti maju 6xdenne stravu, dospeli 3x za den a v pripade, ze za Tebou dojde navsteva, moze u Vas prespat a ani nedoplaca /ze tak to aspon platilo minuly rok/.
snehulka
expert

Odoslaťod giza »

Ahojte,
idem si po roku (nie moc dobrej skusenosti s HS) vybavit spolocny pobyt opat tam(pred tym som tam mala iba samotnych chalanov a dali mi ich s pubertakmi na izbu kde ich doslova sikanovali :shock: :roll: ) , nakolko som v Lucivnej bola ako dieta 2x po 2mes. a bol to horor....pocula som, ze je tam vsetko nove a super -som rada- tak aj zvazujem ako druhu alternativu tuto (neni su tam okolo mozne tury - neni tam hned kopec ako pri Hornom Smokovci) ale kedze budem s najmensou (ak sa zadari vybavit - prave tam idem volat), tak uvidime....
Vsetko sa da vybavit aj vybrat terminy aj kupele po dohode s ostatnymi (obvodny lekar je rozhodujuci a potom primar v danych kupeloch) koniec koncov vsetko je "busines" - oni dostanu many a vy mate volbu - s terminmi je to tazsie, treba hned zacat vybavovat popredu a dat vediet primarke kupelov ci ma tie terminy este volne...atd...(aspon tak to bolo na Hornom Smokovci)...
Drzim palceky aby ste dobre vybavili :wink: a hlavne si to uzili naplno....pa

PS: co sa tyka kvality je Horny Smokovec super aj co do stravy aj co do ubytka....procedury neviem posudit este...priplatky brali za bazen ale inak v poho..
giza

Odoslaťod evickag »

Dakujem dievcata , ze ste sa ozvali. Ja som do Horneho Smokovca volala okamzite a hned som si aj rezervovala termin, aj ked nase papiere tam este nemali. Pojdeme 2. juna, mame rezervovany apartman, za malicke deti akou je aj moja dcera sa plati 4 eura na den, co sa mi zda dost vela. Na Lucivnu som citala na n ete len same chvaly, my sme sa napriek tomu rozhodli pre H. Smokovec, tak verim, ze bude dobre aj tam.
evickag

Odoslaťod giza »

takze aktualne som sa dozvedela od p. primarky v Hornom S., ze namaju pre nas volne miesta vraj az 31. augusta... :roll: , zato v Lucivnej nas zobrali priam s otvorenou narucou ak si stihneme rychlo vybavit papiere...tak som nervozna aby nam to podrzali....inak samu chvalu pocujem na Lucivnu a co do penazi aj vybavenia uz na ebe vyzeraju ovela lepsie nez HS i ked mam z detstva odtial hororovite zazitky je to moja mozno posledna prilezitost s detmi takto nieco skusit, viem, ze ich same nepustim...
vela stastia aj vam pri vybavovani, je dolezite zacat v cas (ja som zacala uz v aprili na jul som to chcela) ale nestacilo mi to, nakolko som nezastihla dobru dobu u obvodneho, ktory nestihal (aj sviatky aj volno mal)....
giza

Odoslaťod evickag »

Pred tyzdnom sme sa s dcerkou vratili z KUPELOV HORNY SMOKOVEC, takze by som tu teraz zhrnula moje skusenosti a zaroven poskytla cenne informacie tomu, kto sa prave rozhoduje ohladom kup. liecby. Vratila som sa o tyzden skor, lebo dcerka mi tam ochorela, na moje miesto doprovodu prisiel nas starky, a zostane tam so synom az do 30. juna. Odchadzalo sa mi velmi tazko, nakolko sme sa tam mali velmi fajn.Vsetky info ohladom kupelov su na www. kupelehs.sk. Liecebna je krasna historicka budova zvnutra uplne zrekonstruovana. Matky s detmi byvaju v novopostavenych apartmanovych domoch. My sme mali izbu s kupelnou a WC , TV na izbe, na chodbe kuchynka a mikrovlnkou, chladnickou a rychlovarniou konvicou. Prostredie bolo prekrasne, priamo za liecebnou tatranske stity, pred liecebnou zastavka tatranskej zeleznicky.K objektu patri obrovske detske ihrisko so smykalkami, hojdackami , preliezkami, pieskom. Myslim si , ze obrovska vyhoda HS oproti Lucivnej je hlavne v tom, ze HS sa nachadza priamo v Tatrach a vylety, ci na Strbske pleso , do Smokovca, Tatr. Lomnice , Popradu apod. sme si mohli kedykolvek zrealizovat pomocou spominanej tatranskej elektricky. Hlavnou naplnou tychto pobytov je vlastne pobyt vo vysokohorskom prostredi, HS su najvyssie polozene klimaticke kupele v SR, co si myslim je dalsie plus. Samozrejme ze sme absolvovali predpisane procedury (inhalacie, bioptron, diatermia, rehabil. cvicenia, sauna a bazen.). Zamestnanci kupelov (spravca,sestricky, servirky , chyzne ), vsetci velmi mili a ustretovi.Strava sa podavala v hlavnej budove, deti 5 krat denne, na desiatu stale ovocie. Strava bola velmi chutna ,pripravena z kvalitnych surovin, porcie primerane az vecsie. Doobeda boli procedury a potom vlastny program. Boli sme vela vonku, prechadzky , ihrisko, vylety atak., Nadviazali sme tam aj pekne priatelstva, pozdravujem Misku z PB a Zuzku zo Skalice.
Hlavne verim, ze mojmu malemu pobyt pomoze po zdravotnej stranke a rok by sme tam radi isli znovu. Ak mate nejake otazky rada zodpoviem
evickag

Odoslaťod giza »

Ahoj, iba sa chcem opytat na bazen, nakolko pred rokom o takomto case nebolo v arealy k dispozicii toho az tak vela (ani ihrisko nebolo dokoncene) a tam kde dochadzali za bazenom velmi nepravidelne (podotykam aj sauna bola tak nepravidelna) museli za bazen priplacat 50,-Sk za kazdy raz...dokopy tam za cely mesiac boli iba 3x.Ako to tam bolo teraz?
Tiez by som rada iba dodala svoj postreh, ze je to tam naozaj po ruke (stity a vylety do strmakov), ale skor pre deti, ktore su uz na to stavane, cize od 4. - 5. rokov(najskor) a viac, mladsie toho ozaj vela neprejdu (a to nemam deti vychovavane na bugine ci nosicoch a satkach - som "dievca z dediny", kde bezne robime dlhe prechadzky)...a je to v oblasti kde je zakazane chodit mimo turistickych chodnikov (za co davaju vraj pokuty - nestalo sa mi vsak ani raz) - no prejst sa na najblizsiu turisticku prechadzku po chodnikoch sa bez tej elektricky s malym dietatom ani neda a je to opat o peniazoch...

Co ma najviac nahnevalo bolo, ze som pani primarke dala vediet zaujem o ubytko pre 4deti a dospeleho = 5. ludi uz rok dopredu(osobne) a ked som sa jej ozvala vtom uz nizsie spominanom maji, ze ci v lete nieco volne nema, tak bolo jednoznacne povedane, ze nie :evil: (vraj mozem skusit si priebezne volat ci sa nieco neuvolnilo.. :roll: :lol: :lol: )...kamaratka co robi na poistovni mi vsak tvrdila, ze maju velky nezaujem a ze nahanaju klientelu -tak neviem v com je problem....nastupujeme teraz 9. jula a vraciame sa 6. augusta domov z Lucivnej, tak dam vediet...ako bolo - neocakavam privela...nepatrim k narocnym, no v HS ma vela veci (takych samozrejmych) sklamalo - vid. vyssi prispevok s pubertiakmi (bolo okolo toho viac ale nebudem to tu rozmazavat)...
Chcem vsak vyzdvihnut a to som tu este nespomenula, pani vychovavatelky, ktore boli ozaj super!...Odvadzali ozaj viac nez len povinnu pracu s tymi detmi...
giza

Odoslaťod evickag »

Do bazena sa chodilo do Pavilonu pre matku a dieta Srobarovho ustavu. Chodilo sa tam myslim ze 3 krat(alebo 2 krat) do tyzdna , deti zdarma, doprovod asi tych 50 Sk. Nas sa to netykalo, nesmel maly do vody, lebo ma stale stipuly v usiach, cize o bazen sme sa ani nezaujimali. Sauna je v liecebni, 3 krat tyzdenne k dispozicii.
Co sa tyka prepravy malych deti, tak moju 20-mesacnu malu som mala v bugine. Vpohode sme cestovali vlacikom Mesacna permanentka ma stala 14 EUR, deti zdarma, cize vlacikom sme toho nacestovali az az. Nejake narocne niekolkohodinove tury samozrejme neprichadzali do uvahy. Tie zrealizujeme , ked deti budu mat na to vek. A nechybali veru ani mne.
evickag

Odoslaťod evvka »

Ahojte.
Chcem sa vas opytat,že či nemusite dostat nejaku pozvanku z kupelov.
Ja som si tiež mohla vybrat - moja dr. mi odporučala Lučivnu,nakolko tam vraj nie su chore deti a v Smokovci mi deti možu ochoriet.Obe deti maju schvalene preplatenie a ja ako doprovod.V Lučivnej však maju cele leto plno,tak som volala s pani,čo nam kupele schvalovala a ta nam dala dokonca na vyber ešte z viacerych,ale nakolko toto mame pod nosom,chcem ist tu.Dohodli sme sa,že nam navrh predlži,lebo VSZP dava len na tri mesiace a z Lučivnej mi mala prist pozvanka,niekedy od septembra,ale prešiel už skoro mesiac a nikde nič :( .Už som sa aj zmierila,že možno toho roku nepojdeme,dr. však tvrdi,že by to bola škoda.Asi tam zavolam.Tak ako je to s tymi pozvankami?A možem si vybrat termin?
evvka
expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.