Ako sa montuje tieniaca zelena siet?

Materiál, remeselníci, firmy, ekologicky, ekonomicky, alebo ako?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Ako sa montuje tieniaca zelena siet?

Odoslaťod najjanka »

Poradte mi prosim, ak mate skusenosti s montazou zelenej sietky na plot.
Planujeme dat takuto pohladovu clonu k susednemu pozemku, kym nam nepovyrastie nieco zelene v zahrade.

Suseda zo zadu s ktorou si budeme detit naklady navrhuje, aby sme kupili iba material a trufa si na spolocnu montaz. Jednu taku siet sme boli vcera presmejdit na sesednych stavbach.
Bola prichytena na troch miestach:
- zvrchu - takym sikmym stehom
- v strede - rovny steh cca 30 cm odstup
- zo spodu - sikmy steh

Siet bola vlastne prisita k pletivu hnedou snurkou.
Tie, co ju mate, aj vasa je takto prichytena?
Da sa to zvladnut svojpomocne, alebo je lepsie zavolat si na to firmu, v pripade, ze som to nikdy nerobila?
Pripadne, existuje aj iny postup pri prichyteni sietky o pletivo?
Dakujem.
najjanka
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako sa montuje tieniaca zelena siet?

Odoslaťod jana v. »

najjanka, ja by som to inak nerobila. nie ze by sme to potrebovali, ale vzdy som mala len taku predstavu o jej prichyteni. a potrebujes tenky ohybny drotik a ide to jedna radost. ja som raz takym sikmym stehom prichytavala pletivo o sponovaci drot v strede a problem som nemala.
jana v.
expert

Odoslaťod Táňa »

Plánujem ju kúpiť a montovať budeme určite sami s manželom. Vlastne ma ani nenapadlo robiť to ináč, snáď sa nám to podarí. Tie siete, clony, čo som pozerala, mali akoby vyšité oká dole a hore, tak sme mysleli, že to urobíme zrejme poplastovanými drôtmi, tie by mali vydržať niečo.
Šnúrky zrejme nevydržia toľko čo drôty. :?

Najjanka, poraď, kde ju idete kupovať a akú. Ja som objavila zatiaľ iba v Baum.... tam sú strašne drahé 25m/1,5m/tesne pod 200 €, potom asi za štvrtinovú cenu (65%-né) - čakám, kedy im príde tovar a ešte v jednom obchode majú dostať, tie ale budú iba 10 metrové, no za 10 €, takže úplne najlacnejšie, lenže som ich ešte nevidela, neviem, ako budú "priehľadné" a tiež netuším, ako by sme ich spájali dokopy, keďže potrebujeme na jednu stranu 45 m.
Táňa

expert

Odoslaťod para »

K tym sietam je aj zeleny original spagat, teda ani mna by nenapadlo volat nato nejaku firmu :) je to obycajne prepletanie-dierka -plot spagatom akoked zosivas dve latky k sebe-jedna je siet jedna je plot.
para

spomienky na detstvo

expert

Odoslaťod Vladulienka »

Ahoj, tieniaca sieť na pletivo sa montuje veľmi jednoducho, iba ju môžeš uchytiť napríklad rýchlo páskami, alebo si nastriháš tenký drôt. Postupne budeš dávať tieniacu sieť na pletivo a bude to. Môj manžel kúpil tieniacu sieť z tohto linku https://www.martinec.sk/tieniaca-siet a spokojnosť je. Je kvalitná a dobrá cena. Odporúčame
Vladulienka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Staviame

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...