Robíte niekto domáce jogurty?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Robíte niekto domáce jogurty?

Odoslaťod mimad » Ut 16.Dec. 2008 17:11

Ahojte, chcem sa opýtať, či v dnešnej dobe robí niekto doma ešte domáce jogurty, myslím pomocou jogurtovača. Rozmýšľam, že by som si ho zaobstarala a vyrobila radšej vlastný napr. z biomlieka, ako kupovaný, lebo neustále čítanie zloženia, ak hľadám niečo nové ma už proste nebaví. :o
mimad
pokročilý

Obrázky: 23
Založený: Št 16.Aug. 2007 21:35

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Robíte niekto domáce jogurty?

Odoslaťod Elena. » Ut 16.Dec. 2008 17:53

Mimad, ja robim. Normalny biely kupeny jogurt zmiesam s litrom polotucneho mlieka, ponalievam do poharikov, jogurtovac necham zapnuty celu noc a rano pozatvaram a dam do chladnicky. Mne ide najma o to ze hotovy kupovany jogurt nie je vyrobeny z kvalitneho mlieka, preto to riesim takto. Jeme ho cisty biely alebo s trochou medu ci trstinoveho cukru :wink:
Elena.
expert

Založený: Pi 25.Aug. 2006 23:08

Odoslaťod sofia.sorakova » Ut 16.Dec. 2008 17:59

Ahoj,
nikede tu uz bola taka diskusia. Niekto je s tym spokojny, iny vobec. Faktom vsak je, ze tie jogurty su chutovo velmi ine. Aj medzi obchodovymi jogurtami sa najdu chutove rozdiely - myslim obycajne biele jogurty. Nam napriklad dost robi problem prehltnut probioticky jogurt, hoci je tak zdravy... Je kyslejsi, o malo redsi. Ano, nema asi v sebe tolko zahustovadiel...

Mozno je lepsie vybrat v obchode najmensie zlo (mimochodom, v bielych jogurtoch je toho podla mna najmenej, ak ich porovname s inymi "dobrotami" urcenymi detom) a pomaly sa pripravovat na krutu pravdu o zivote v nasej spolocnosti. Na sladkosti od deti v skolke a skole, na sladkosti od Mikulasa, karnevalu, roznych besiedok uz v skolke, na parky a vegetu v polievke v skolkarskej ci skolackej jedalni, na vsetky tie pernicky a keksicky, ktore detom davaju, aby vyrovnali denny financny limit na jedno dieta....

Aj ja som nad tym jogurtovacom rozmyslala. Ale je okolo neho dost vela roboty. Potrebujes stale po ruke nejake zive bakterie, ak sa ti podari urobit jogurt, bude vo velkom mnozstve, treba ho jest....

Co povies na xantanovu gumu, farbiva a konzervanty v chlebe?
O domacej pekarnicke ti viem napisat viac, tu doma mame. :wink:
sofia.sorakova
začiatočník

Založený: Po 28.Júl. 2008 19:00

Odoslaťod Elena. » Ut 16.Dec. 2008 18:03

U nas je prave problem v tom ze sa to rychlo zje a treba znovu spravit dalsiu varku. Robota okolo toho je minimalna-pohare sa supnu do umyvacky. Ja ho mam takmer dva roky a jogurty v obchode kupim vzdy ked uz som ten robeny doma "prepouzila" 4-5 krat na novu davku.....
Elena.
expert

Odoslaťod mimad » Ut 16.Dec. 2008 18:17

Sofia- díky, pekáreň mám doma, na tej fičíme, ak nie chlebík, tak mi robí cesto na celozrnné rožky a tie decká milujú, skôr som rozmýšľala nad tým jogurtovačom, lebo som niekde čítala, že ovocie sa s jogurtom nemá miešať, že to zbytočne zaťažuje tráviaci systém a druhá vec, moja dcérka zje len čísté jogurty, tak okrem zloženia čítam, či sa tam nachádza aj nejaký hutný obsah..... takže som myslela, že 1 dávka až 2 do týždňa, tuším 9 malých pohárikov sa dá u nás zjesť a vidí sa mi to zdravšie. Akciviu moc nechce, skôr by som to doma inak dochutila, tiež ten med a pod.

Elen - a ako to presne funguje, nechce sa mi hľadať na nete návody, lebo niekde ponúkajú aj nejaké štartovacie balenie bidi baktérií, ale na tom by som až tak netrvala, a koľko to približne vyjde finančne, stačí hrubý odhad. Lebo keď som kupovala domácu pekáreň , tak som čítala všeličo, aj to, že chclieb z nej stojí cca 25,-, mne sa za takú cenu ešte upiecť nepodarilo. :wink: však keď len zrátam prísady a všetky špécie, čo ten chlebík urobia lepším a zdravším.....
mimad
pokročilý

Odoslaťod Elena. » Ut 16.Dec. 2008 19:04

Mimad, mam jogurtovac na 7 jogurtov, to bol jediny ktory mali, nam by sa zisiel aj vacsi. Vyjde mi to presne z jedneho bieleho jogurtu(vacsinou ten co som si sama vyrobila)+1 liter mlieka, najprv samotny jogurt metlickou vymiesas, potom postupne pridavas mlieko a miesas, a potom uz len ponalievas do poharov a zapnes. Cim dlhsie to nechas zapnute(myslim ze tak do 16 hodin), tym bude jogurt hustejsi(pravdepodobne tak obsahuje viac jogurtovej kultury ale tym si nie som uplne ista :?: )
Pocula som, ze sa daju kupit aj bakterie, ale u nas nemam sancu :roll: , tu uz pomaly ludia ani nevaria, nieto aby si robili jogurty :roll:
Elena.
expert

Odoslaťod calendula » Ut 16.Dec. 2008 19:56

Baby a čo je to jogurtovač? My si robíme jogurt tiež a celkom jednoducho: prevarím liter kvalitného mlieka, nechám vychladnúť, dám za 2 lyžice dobrej násady (z kvalitného živého biojogurtu) a nechám v porcelánovej miske v teple na radiátore cez noc a deň. Na druhý deň večer mám kilo jogurtu.
calendula

Site Admin

Odoslaťod mimad » Ut 16.Dec. 2008 20:06

celendula - napr. takéto niečo

http://www.pelia.sk/tov-jogurtovac-severin-jg-3516/

len ako ukážka, tiež viem, že sa robil jogurt /mama to robila na radiátori v čase tesne po nežnej revolúcii/ ale mne sa s tým takto nechce babrať a neviem, či by to decká nezhodili, keď sa jašia
mimad
pokročilý

Odoslaťod calendula » Ut 16.Dec. 2008 20:10

Diky mimad, vyzerá to prakticky. Netušila som, že existuje niečo také :)
calendula

Site Admin

Odoslaťod mimad » Ut 16.Dec. 2008 20:15

celendula - nič si z toho nerob, mňa minulý týždeň šoklo, že existuje niečo také, ako pomalý hrniec, teda, že cez noc za teba navarí, alebo nádoba na výrobu orechového a iného mlieka.... :lol:
mimad
pokročilý

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...