Postupujeme! Druhy schodik ku zlatej. :-)

Veci čo sa "musia". Ako pri tom máme stáť my, a čo nechať na školáka samého. Voľný čas, aktivity. Ne/preháňame, alebo zanedbávame?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Postupujeme! Druhy schodik ku zlatej. :-)

Odoslaťod sofia.sorakova »

Tak ako maminy, dari sa?
Mate za sebou prve rodicovske zdruzenie, ako ja? Aj vy ste zahltene informaciami, vybrakovane z penazenky a mate za sebou prvu domacu ulohu? :-)
Co poviete na to mnozstvo uciva? Od nas uz ucka ziada do mesiaca poznat vsetky male aj velke tlacene pismena a pripravila na matematicke patminutovky. Pfuuuha! Kam sa hrabe zlaty socializmus! Alebo mam spominekovy optimizmus, ze si patminutovky pamatam iba z vyssich rocnikov?
Naposledy upravil sofia.sorakova dňa , celkovo upravené 2 krát.
sofia.sorakova
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako sa vam dari, prvacikovia?

Odoslaťod slava »

:shock:
u nas sa mali naucit iba kratku basnicku a ziadnymi pisomkami ani nicim podobnym sa im zatial nevyhrazali :) o pismenkach este ani nehovorili. vy ste teda mali ine fofry :?
rodicko mame az buduci tyzden v utorok, takze tam sa dozvieme dojmy z prveho tyzdna :wink:
moj prvak to zatial znasa relativne dobre, ale on je taky samostresujuci typ, uz teraz rozmysla nad tym ze co ak nieco nebude vediet alebo mu nieco nepojde :(

doteraz sme platili predplatne Adamka, knihu na Aj, poistku a par korun do triedneho fondu, druzinu a stravu :wink:
slava
expert

Odoslaťod Dot »

Sofia, kam chodite na skolu? Nasa ma zas pristup uplne opacny, cela praca za tri dni bolo vyfarbenie jednej stranky a vyriesenie jedneho labyrintu. To ten druhy pristup sa mi paci viac (snad preto, lebo syn uz pismena pozna :-)).
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Odoslaťod opica škorica »

fuha, sofia, to je rychlost :)
moja dcera dnes priniesla prve ulohy. mali popisat obrazok zo slabikara a v zosite moje prve ciary nakreslit panacika.
opica škorica
expert

Mood: Happy

Odoslaťod mirka32 »

Ahojte,

....no ja len tak čumím :shock: Dokonca nemáme ešte čítanku, zatiaľ iba kreslia a šk. tašky si nehávajú v škole. Skôr mám dojem mierneho chaosu.
Možno je to tým že Adamko nechce o škole hovoriť, ani s nami, ani s babkou a dedkom a ostatnými . Povedal že to je jeho tajomstvo. :roll:
mirka32
pokročilý

Odoslaťod sofia.sorakova »

:shock:
Tak teraz cumim ja! :lol:
Nase dieta navstevuje statnu skolu v Pezinku. A vy?
Tymi pisomkami nas iba oboznamovali, ze takto mame doma trenovat. Zatial este patminutovka nebola, ale verim, ze coskoro bude. Zo slabikara prebrali prvu stranku, ucka nam prizvukovala, aby sme si vzdy pozreli aj nasledujucu, aby dieta bolo pripravene na vyucovanie. Na domacu ulohu sme mali pisat sikme ciarky, v skole uz zapisali tri plne A4.
Dnes sme naposledy mohli deti viest same do satne, od pondelka nas uz do skoly nepustia. O triede ani nehovorim.
Poznaju vase deti vsetky pismenka? Nase by uz mali vediet vsetko, aj CH, DZ, DŽ a X.
sofia.sorakova
začiatočník

Re: Ako sa vam dari, prvacikovia?Re: Ako sa vam dari, prvaci

Odoslaťod opica škorica »

sofia.sorakova píše::shock:
Tak teraz cumim ja! :lol:
Nase dieta navstevuje statnu skolu v Pezinku. A vy?
Tymi pisomkami nas iba oboznamovali, ze takto mame doma trenovat. Zatial este patminutovka nebola, ale verim, ze coskoro bude. Zo slabikara prebrali prvu stranku, ucka nam prizvukovala, aby sme si vzdy pozreli aj nasledujucu, aby dieta bolo pripravene na vyucovanie. Na domacu ulohu sme mali pisat sikme ciarky, v skole uz zapisali tri plne A4.
Dnes sme naposledy mohli deti viest same do satne, od pondelka nas uz do skoly nepustia. O triede ani nehovorim.
Poznaju vase deti vsetky pismenka? Nase by uz mali vediet vsetko, aj CH, DZ, DŽ a X.

sofia, to vazne?
no, beru to nejak zhurta, aj ked mozno je to zase na druhej strane dobre, deti budu asi skor samostatne
ale napr. v nasej skole, deti maju dokonca koberec, ze ak si splnia svoje povinnost, mozu sa tam pohrat, riadne maju hracky, odlozene v skrinke
ucitelka na to ide pomaly, postupne
a s tymi pismenkami, to vazne?
ja verim, ze vacsina deti pozna skoro vsetky pismenka, ked ide do skoly, ale ze musia?
a co budu robit v prvom rocniku?
opica škorica
expert

Mood: Happy

Odoslaťod valerka »

no tiež tu čumííím....to u nás je zatiaľ veget.Streda - 2 hod. , štvrtok - 3.hod., piatok "branné"... Veľa info zo svojho syna nedostanem, ale som si všimla, že iba kreslili a z Mojich prvých čiar spravili 1. stranu, druhú maju na úlohu... Myslím, že takto postupne, pozvoľna je to lepšie pre všetky strany... A čo sa týka financíí, zatiaľ len 200 triedny fond a 250 ANJ, obed a družina sa ma netýka... Čiže je to asi lacnejšie ako škôlka..:)
valerka
začiatočník

Odoslaťod Dot »

Sofia, ktoru presne? nie je v Pezinku viac skol? Ja len ze kamaratka ma velmi sikovne, skor nadane dieta a o par rokov budu hladat skolu a tento rychly pristup by im asi vyhovoval.
Dot

Ešte nikdy mi stabilita a istoty nezneli tak vulgárne (P. Hardoš)

expert

Odoslaťod mirka32 »

:shock: Sofia, však to je ako v ústave. Proti tomuto by som už ja protestovala. My navštevujeme obyč. státnu školu . Deti si budú robiť DU v družine s vychovávateľkou a keď bude dieťa s niečim zaostávať tak učiteľka pošle učebnice na domáce precvičenie. Dokonca v minulých rokoch si vraj rodičia kupovali cvičné učebnice na domou , no nemalo to význam.
mirka32
pokročilý

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školáci

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.