Rajčiaková polievka, ako to robite ?

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Rajčiaková polievka, ako to robite ?

Odoslaťod betula-pendula134 »

Ja ju nemám nikdy taku eňo-ňuňo.
Máte nejaký dobrý recept ?
betula-pendula134
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod maťa palfi »

Ahoj neviem či je moja eno-nuno ale chutí.Do vody dám 1 cibulu,2-3klinčeky celé,1 bobkový list a varím asi 15 minút.Voda v hrnci je tak do 3 štvrtín.Potom pridám 1 veľký alebo 2 malé praradajkové pretlaky,2-3 lyžice oleja,sol cukor podľa chuti to sa varí asi tak 10 minút potom tam pridám cestovinu uvarím a už len dochutím niekedy vrch posypem sušenou bazalkou a tesne pred jedením strúhaný syr.
maťa palfi

Odoslaťod nata_lia »

ved prave to enu.nunu je v dochutenii ,a to nikdy neviem ,vzdy but slana alebo malo kysla alebo sladka :twisted:
nata_lia
expert

Odoslaťod Loska »

ja robim takto: na oleji poprazim cibulku, pridam 1-2 pol. lyzice hl. muky - klasicka svetla cibulova zaprazka, potom pridam pretlak, trochu spolu poprazim - povarim a az potom dam vodu. Asi do 3/4 hrnca, osolim, opoprim. prejde varom - asi 10-15 min, potom pridam asi 3-4 pol. lyzice cukru a asi 1-2 pol. lyzice octu. Sem-tam viem pridat aj bobkovy list na zaciatku, ale nie vzdy.
cestoviny, resp. ryzu varim osobitne, davam az do hotovej vychladnutej polievky. Na tanier este struhany syr.
Varim v cca 2 l hrnci, zda sa mi, ze trochu mensi.
Loska
začiatočník

Odoslaťod Loska »

este som zabudla - niekedy kvoli detom varim aj s mrkvou - na zaciatku k cibuli pridam nahrubo postruhanu.
Loska
začiatočník

Odoslaťod LIBERTAS »

No ja robím rajčinovú s mäsového vývaru, ktorý mi ostane v nedeľu....
LIBERTAS

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling. ~Margaret Lee Runbeck

expert

Mood: Happy

Odoslaťod mmonika »

NA OLEJI OPRAZIM MUKU, PRIDAM DOMACI PARADAJKOVY PRETLAK, a tu istu flasu vody ,stipku soli ,2 lyzice cukru,bobkovy list,cierne korenie a bazalku a prevrem kratko spolu,deti lubia do toho oprazeny chlieb
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool

Odoslaťod nata_lia »

DOMACI PARADAJKOVY PRETLAK :shock:
DAJ RECEPT, MOZE BYT MNAM :wink:
nata_lia
expert

Odoslaťod Trencanka »

Ja miesto pretlaku pouzivam rajcinove pyre - maju ho v takych papierovych krabiciach. Alebo sa da pouzit cisty rajcinovy dzus - to je stava z rajcin. Chut polievky zavisi od toho, aka je kvalitna rajcinova stava. Vtedy je dobra, ked jej je tam dost. Ja tesne pred dovarenim davam ovsene vlocky a na tanieri trosku struhaneho tvrdeho syra. Ako zavarka sa moze pouzit aj ryza.l
Trencanka
expert

Odoslaťod LIBERTAS »

nata_lia píše:DOMACI PARADAJKOVY PRETLAK :shock:

čo si Ameriku objavila :lol: moja svokra robí fantastický, ja nerobím žiadny je s tým piplačka, radčej kúpim :?
LIBERTAS

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling. ~Margaret Lee Runbeck

expert

Mood: Happy

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...