Ručne robené hračky a detské doplnky

Dlhé zimné večery doma, horúce letné dni na lúke, chrípkové týždne v postieľke alebo námorné výpravy vo vani. Každá máme svoje vyskúšané triky na detskú zábavu.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Ručne robené hračky a detské doplnky

Odoslaťod simax »

Ahojte. Pred nejakým časom som sa rozhodla urobiť mojim kočkám hračky. Napadlo ma to po vianočných návštevách hračkárstiev. Prišlo mi nevoľno z toľkej umelej hmoty, pochádzajúcej z Číny, čo som tam videla. Niektoré plyšáky mi dali zabrať, kým som prišla na to, že to fialové je vlastne kozička. Teda asi. V obchodoch mi chýbali klasické maňušky, prstové hračky a bábiky mužského pohlavia. Tak som sa rozhodla, že vyrobím niečo, čo bude mať aj dušičku. Je tu jedna podobná diskusia o nádherných waldorfských hračkách. Ich výroba je ale poriadne náročná. Ja mám skôr na mysli niečo jednoduchšie. Zvieratká, panáčikov, maňušky atď. Ak sa venujete niečomu takému, tak sa ukážte. teším sa.
Prílohy
IMG_0891.JPG
Táto kabelka mala veľký úspech
(20.1 KiB) Stiahnutá 11030 krát
IMG_0900.JPG
Väčší šašo aj s menom
(25.53 KiB) Stiahnutá 10963 krát
IMG_0873.JPG
Šaško prstová maňuška
(20.63 KiB) Stiahnutá 10891 krát
simax
pokročilý

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod lutzlutz »

Obdivujem.... a posiela nieco pre inspiraciu http://manusky.sk/index.php?cPath=2
lutzlutz
pokročilý

Odoslaťod Danuš »

Ahoj Simax, ešte som nič podobné nešila, ale mám Burdu špeciál z roku 2003 - Plyšová zvířatka, je tam plno milých vecí. Možno ju poznáš.
Danuš
expert

Odoslaťod simax »

Ahojte baby. Ďakujem za inšpirácie. Lutzlutz tá stránka je pekná. Niektoré hračky sú aj za rozumné ceny. Keď si tam však prirátam poštovné, dosť sa to predraží. Nechápem prečo sa to nedistribuje priamo do predajní. ASpoň ja som také niečo nenašla. Pritom divadielko a bábky sú veľmi vďačné pre deti. Pred MD som sa venovala hrovej terapii a vždy bol problém si herňu poriadne vybaviť. Teraz mám čas, tak sa tomu venujem, aby som po nástupe do práce mala všetko pripravené :D Šijem presne podľa Burdy. Strihy sú jednoduché a ide to rýchlo. Chcela by som kúpiť práve tú špeciálnu Burdu, len neviem kedy tohto roku vyjde.Tieto macíky sú z Burdy špeciál pre deti 7/2005. Urobila som už Xvariácií.
Prílohy
IMG_0898.JPG
(39.13 KiB) Stiahnutá 10943 krát
IMG_0711.JPG
(81.95 KiB) Stiahnutá 10856 krát
simax
pokročilý

Odoslaťod Danuš »

Simax, takto vyzerá tá Burda, ale vychádza asi raz "za desať rokov". No proste nie každý rok. Niektoré zvieratká sú dosť zložité, ale sú tam aj jednoduché veci. Skúsim naskenovať a ukázať ti ich.
Prílohy
plyšové zvieratká.jpg
(32.13 KiB) Stiahnutá 10915 krát
Danuš
expert

Odoslaťod Danuš »

Tu sú tie jednoduchšie veci, niečo také ako vankúšik. Také milé, aj do postieľky :lol: .
Prílohy
vankus zajko.jpg
(33.6 KiB) Stiahnutá 10931 krát
Danuš
expert

Odoslaťod Danuš »

Ešte jeden, neviem ich vložiť do jeného príspevku za sebou :cry: .
Prílohy
vankúš mačka.jpg
(34.17 KiB) Stiahnutá 10900 krát
Danuš
expert

Odoslaťod Danuš »

Ešte posielam myšku ( tá je iba z 5 dielikov ), niektoré zvieratká v tomto časopise sú aj z 29 dielikov :roll: . A ešte otázočka laika :wink: : v čom spočíva hrová terapia, pacuješ v MŠ ?
Danuš
expert

Odoslaťod Ina »

Ahoj Simax, som rada,ze si otvorila tuto temu. Po waldorfskych babikach, ktore som zacala vyrabat a ma to strasne bavi, som sa rozhodla venovat detskemu textilu,doplnkov pre moje dati.Pozicala som aj Burdu od kamusky,ale ona ma tie bezne tak tam vyhladavam inspiracie,ale som predtim nikdy nesila,len ako detako babikam a ucila ma moja babicka,tak niektorym veciam v tej Burde nerozumiem, nie som ani slovenka nie to v cestine. Mohla by som sa na teba obratit,ked niaku terminologiju nechapem? Napriklad co to je vlizelin a je cislovany H180. Da sa to kupit v obchode? Posielam ukazky moich vyrobkov.
Prílohy
P1010115.JPG
Modra vila
(92.59 KiB) Stiahnutá 11035 krát
P1010011.JPG
mantineli na detsku postielku
(97.27 KiB) Stiahnutá 11029 krát
P1010007.JPG
(97.07 KiB) Stiahnutá 10999 krát
Ina
expert

Obrázky: 0

Odoslaťod simax »

Ahoj Danuš. Díky za inšpirácie. Práve rozmýšľam o nejkých zaujímavých vankúšikoch. V lete chcem prerábať detskú izbu. Potrebujem "splašiť" prehozy, vankúšiky a nejaký poťah za posteľ. Neviem, ako sa to nazýva. Niečo na stenu, aby sa neošúchala. Predstavovala som si, že by tam mohli byť nejaký domček, stromček, postavičky na suchý zips, ktoré by sa dali lepiť na rôzne miesta. Tak aby sa s tým dala zahrať nejaká rozprávka. Taký večerný rituál. Ako že aj šaško ide do postieľky spinkať a pod. Plánujem moju "prísavku" odlepiť od našej manželskej postele :wink: Inak som psychologička resp. "psycholotrička" ako ma nazvala jedna moja klientka. Hrová terapia je jednou z foriem terapie. Využíva hru ako základnú činnosť detí, je preto pre ne veľmi prirodzená a samozrejme obľúbená.
simax
pokročilý

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Nápady, hry a tipy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.