Mamičky dvojičiek

Máme "o čom" . Jednoducho o deťoch...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Mamičky dvojičiek

Odoslaťod tinaslo »

Ahojte mamičky dvojičiek.
Chodí tu niekto? Ak by mal niekto záujem, môžme si písať, poradiť, alebo len tak porozprávať o našich dvojčatkách, alebo len tak. Som mamou 6 ročnej dcéry a dvojročných dvojičiek, dievčatiek. Budem rada, ak sa niekto ozve. Ahojte :P
tinaslo
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod kacena »

Ahoj
Aj ja mam dvojicky.17mesacne baby Ninku a Zojku.
Narodili sa 38tt cisarskym rezom . Ninka 2475g 45cm, Zojka 3150g a 49cm. A teraz je vsetko naopak ninka uz predbehla Zojku :P :P :P

Ako sa volaju tvoje baby ? Kedy sa narodili?

Ja si rada popisem a budem rada ked sa knam pridaju ostatne mamicky ktore maju alebo cakaju dvojicky :wink:
kacena

expert

Odoslaťod Leluna »

ahojte, my sa tiez pripajame. Chodia sem viacere maminy co maju dvojicky ale konkretna tema tu nie je, viac menej asi kecaju na dvojickovskych strankach. Ale napr. www.dvojcata.sk ma velmi nenadchli. Na babetku sa mi paci viac :D
Nase baby maju 2,5 a su z nich riadne sibalky. :wink:
Leluna
začiatočník

Odoslaťod tinaslo »

Ahojte dievčatá.
Som veľmi rada, že ste sa ozvali.Moje dievčatá sa volajú - najstaršia je Veronika, v auguste mala 6 rokov a dvojičky sú Karinka a Lívia. Karinka 2100g a 40 cm a Lívia 2340 g a 41cm. Boli malinké ako bábiky. Rodila som začiatkom 37.tt, spontánne. Bolo to celkom v pohode. :) Dievčatá boli v poriadku, ani nemuseli byť v inkubátore. Teraz sú z nich veľké šibalky, každý deň ma prekvapia niečim novým.
Som ozaj rada, že budeme môcť pokecať. A odkiaľ ste? Ja som z PP.
Momentálne som doma sama, manžel je už druhý mesiac v Prahe a príde až koncom októbra.
Takže večery trávim takto, pri PC.
Prajem Vám dobrú noc a teším sa na pokec. Pa :lol:
A ako Vám detičky spia? V noci aj cez deň?
tinaslo
začiatočník

Odoslaťod Leluna »

Ahoj Tinaslo, obdivujem Ta. Sama na tri baby. Ale Veronika Ti uz asi aj nieco pomoze nie?
Nase sa volaju Lenka a Lucka a tiez sa narodili na konci 38. tyzdna. Sice malinke Lenka 1850, Lucka 2150, ale boli v poriadku takze boli 4dni v inkubatore a potom sme este tyzden vegetili v nemocnici aby mali vahu aspon 2300 a pustili nas domov. Inak teraz su vahovo aj vyskovo skoro rovnako. A musim priznat ze nie su velke jedacky takze vazia cca 12kg.
Co sa tyka spania, mavame este jeden denny spanok od 13:30hod do 15:00 a potom vecer od 21:00 do 08:00. Ale to uspavanie. Samozrejme si vyzaduju aby sme boli pri nich /mam super muzika takze sa striedame kazdy vecer :) / ale aspon hodinu su hore kym zaspia no a cez obed taku polhodinu. Ako ste na tom s dudulami a plienkami?
Musim ist nastal ich cas na vstavanie :lol: Majte sa krasne :P
Leluna
začiatočník

Odoslaťod Leluna »

oooo zabudla som Tinaslo mas velmi pekne "trojicky" :lol:, ale aj kacena. Je to podarene ked vidime dvojmo, ze? 8)
Leluna
začiatočník

Odoslaťod kacena »

Caute

Leluna vy ste boli teda drobcekovia :wink: . Aj nase baby su slabe papkacky vazia necelych 9.5kg :roll:
My spime okolo 13.00 tak do 14.00 a potom vecer 22.00 do 9.30-10.00 :wink: Zaspavaju same v postielke ale len nejaky mesiac dovtedy som ich uspavala na rukach :roll:
Dudliky mame len na spanie no a plienky tie asi este nejaku dobu budeme mat. Chystam sa ich ucit na nocnik ale asi az tak zamesiac. Uvidim co stoho bude :wink:

Tinaslo my sme z NR. mas krasne tri princeznicky. Aj my sme este jednu babu chceli ,ale az ked pojdu dvojky do skoly :wink:

Ozaj vase baby su dvoj alebo jednovajecne? My mame dvojvajecne a vobec sa naseba nepodobaju. Niekedy nam ani nechcu verit ze su dvojicky :lol: :lol:
Prílohy
Zoja.jpg
(93.4 KiB) Stiahnutá 1735 krát
Nina.jpg
(87.06 KiB) Stiahnutá 1737 krát
Spolocna.jpg
(57.97 KiB) Stiahnutá 1761 krát
kacena

expert

Odoslaťod tinaslo »

Ahojte dievčatá.
Až teraz som sa dostala k PC. Už by som mala ísť aj ja spať, ale nedá mi aby som nenapísala.
Kacena ja som tiež donedávna uspávala dievčatá na rukách, no už som s tým prestala. Teraz stačí, keď si k nim ľahnem Trvá asi 15 - 20 min, kým zaspia. Niekedy i skôr, alebo aj neskôr. Ale spravidla asi tak za tú štvrťhodinku. Cez obed spia tak od 12,30 do tej 14,30-15,00 hod (potom idem po Niku do škôlky) a večer zaspia okolo tej 20,45 a spia tak to 06,15 h.
No a my sme už aj bez cumla aj bez plienok. Cumel nemajú už asi od roku a pol a plienky som im už nedávala, keď mali niečo vyše dvoch rokov. Aj v noci. Hoci keď idem spať ja, tak ich ešte dám raz vycikať, alebo sa i samé zobudia a sadnú na nočník. Niekedy je ešte aj nejaká tá "nehoda" :o . Ale som rada, že už nemusím kupovať toľko plienok.
No a Kajka s Livkou sú celkom dobré papkáčky. Aspoň s nimi v tomto smere nemám problém, lebo s Veronikou je to hrozné. Tá by nepotrebovala jesť aj celý deň. Dievčatá majú približne 13,5kg. No a Veronika má 20kg. Oni dve zjedia viac polievky na obed ako ja.
V nemocnici mi povedali, že sú jednovaječné. Aj sa podobajú - vraj ako vajce vajcu, ale ja tam vidím nejaké rozdiely. Keď sú rovnako oblečené, tak sa musím bližšie prizrieť, ktorá to je, alebo sa ich na to opýtať. Teraz, keď už začínajú rozprávať, tak si aj zo mňa urobia srandu a povedia meno tej druhej. Ale hneď zistím, že ma oklamali, lebo sa začnú smiať. Je to ozaj zábava, keď vidíš "dvojmo" :P :lol:
A na to, že som sama (bez manžela) som si už celkom zvykla. Keď nebol v Prahe, tak chodil na týždňovky a domov chodil v piatok večer a v pondelok ráno odchádzal. No a Veronika mi niekedy aj pomôže. Ibaže ona je dosť citlivá a ešte dosť žiarli. Niekedy mám viacej roboty s ňou ako s dvojkami. Ale pomáhajú mi mama a svokra. Svokra doobedu (keď potrebujem) a mama poobede. Ale vystačím si v pohode aj sama. Dievčatá sú už v takom veku, že sa už vedia spolu zahrať. Konečne! :) Lebo boli časy, keď sa len bili, ťahali za vlasy, hrýzli. :twisted: To bolo ťažké obdobie. A ako je to u Vás?
Nejako som sa veľmi rozpísala. Musím nechať niečo aj nabudúce. Teším sa. :wink: Prajem dobrú nocku. Pa

Martina
tinaslo
začiatočník

Odoslaťod Leluna »

Ahojte dievcata,

tak mi sme vraj tiez jednovajecne, ale nejake tie rozdiely tam vidime. Aj ked sa nam s manzelom uz parkrat stalo ze sme sa pomylili :D Aj z nas si baby robia srandu, ked sa opytame na meno naschval povedia sestrine a potom sa chichunaju. Su dost velke kecalky. Lenka rozprava velmi pekne, vsetko jej rozumiem, Lucke trosku menej ale je to OK. Pusa sa im nezavrie od rana do vecera. Niekedy som z toho poriadne ohucana. Vcera sa mi Lucka snazila nieco vysvetlit a ked som jej nerozumela spytala som sa Lenky co hovori Lucka. Ona sa na mna pozrela vyrazom "mama tomuto nerozumies? :shock: / a prelozila mi to. Bolo to strasne mile. To sa mi stalo viackrat. Je to uzasne ze si takto rozumeju.
Co sa tyka spania, my sme uspavali v postielke len sme ich hojdali za zadocek. A s dudulami sme skoncili asi pred 3tyzdnami. Myslela som ze to bude veeelmi tazke ale dopadlo to da sa povedat skoro na vybornu. A Lenka ktora bola na nich zavisla /okrem v puse musela mat dve v ruckach/ to niesla este lepsie ako Lucka. A plienky este na noc mavame, lebo sa mi este nestalo ze by mali rano suchu plienku. No a v noci ich nechcem budit, nemam na to srdce. Inak s nocnikmi sme zacali cca v 2roku, mali ich volne polozene, nenutili sme ich. A prislo to velmi rychlo, takze cca od 25mesiacov chodime bez. Fuj tiez som sa rozpisala. Idem rychlo urobit palacinky kym nase kukucky vstanu. Majte sa krasne papa :)
Leluna
začiatočník

Odoslaťod Leluna »

Jej kacena az teraz som si vsimla dalsie foto. Fakt sa nepodobaju :lol: , ale to je u dvojvajecnych normalne.
Leluna
začiatočník

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Bábätká

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.