Nova cirkevna MS v Ruzinove

Aká je tá Vaša? A kam mám dať svoje dieťa ja? Čo podnikneme, aby aj v našom meste bolo z čoho vyberať
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Nova cirkevna MS v Ruzinove

Odoslaťod majkamajka »

Ahojte, v Ruzinove by sa mala otvarat cirkevna MS. Je to ale zavisle od zaujmu rodicov. Ja by som bola velmi rada. Nielen preto, ze sme veriaca rodina, ale aj, ze je to nasa lokalita.
majkamajka
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod petrapetra »

Ahoj,
volam sa Petra a tiez hladam skolku pre svoju dcerku.
Velmi by ma zaujimali dalsie info o pripravovani otvorenia novej cirkevnej skolky v Ruzinove. Ak ma niekto blizsie informacie, vopred dakujem.
Petra
petrapetra

Odoslaťod majkamajka »

petrapetra píše:Ahoj,
volam sa Petra a tiez hladam skolku pre svoju dcerku.
Velmi by ma zaujimali dalsie info o pripravovani otvorenia novej cirkevnej skolky v Ruzinove. Ak ma niekto blizsie informacie, vopred dakujem.
Petra

Treba ist do sakristie rano alebo po 17tej v novom ruzinovskom kostole (Vincenta de Paul). Uz je tam vraj zapisanych okolo 70 rodin. Pojdem zajtra. Ahoj.
majkamajka
začiatočník

Odoslaťod majkamajka »

Veľa škôlok zrušili, vraj nebolo detí. Keď som zháňala miesto pre dcéru, všade mi ukazovali poradovník detí, ktoré nemôžu prijať - "Sme plní."
A čo sa stalo z priestormi, po bývalých škôlkach?
majkamajka
začiatočník

Odoslaťod Annka »

Napr. budovu škôlky na Kovorobotníckej dostala asi pred 2- 3 rokmi späť cirkev a dnes chátra, v budove škôlky na Bancíkovej je zas pedagogicko- psychologická poradňa.
Annka
pokročilý

Odoslaťod haslerka »

drzim vam paste, aby vam ta skolka vysla ;) my mame v petrzalke taku :), ucia FMAcky ;) super ;) su skvele ;) verim, ze tu skolku budete mat skoro ;)
haslerka
expert

Odoslaťod majkamajka »

Haslerka, a ako je to s financovanim skoly? My tu mame cirkevnu ZS a gymnazium, a hoci nejde o sukromne zariadenie, stat prispieva len 60% z toho, co inym statnym skolam. Je tu aj cirkevna umelecka skola, ktora je na uhynutie z rovnakeho dovodu. A ta skolka - tiez su problemy s jej zriadenim.

Rodicia, ktori maju deti v tychto zariadeniach si platia dane ako kazdy, tak preco ta diskriminacia?
majkamajka
začiatočník

Odoslaťod haslerka »

majkamajka píše:Haslerka, a ako je to s financovanim skoly? My tu mame cirkevnu ZS a gymnazium, a hoci nejde o sukromne zariadenie, stat prispieva len 60% z toho, co inym statnym skolam. Je tu aj cirkevna umelecka skola, ktora je na uhynutie z rovnakeho dovodu. A ta skolka - tiez su problemy s jej zriadenim.

Rodicia, ktori maju deti v tychto zariadeniach si platia dane ako kazdy, tak preco ta diskriminacia?

tiez mame velke problemy s financovanim, kazdy sa vyhovara, tak ako arcibiskubsky urad v trnave, tak aj mestska cast petrzalka..., rodicia platia rodicovsky prispevok 250sk/mesiac a prevadzkovy 350sk/mesiac ale nestaci to :( a to este skolka dostava 2% a je to malo :(, hlavne, ze skolka je plna, zaujem je ale nema kto pomahat s financovanim...
haslerka
expert

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Školy a škôlky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.