UMAG (Chorvatsko) - vaše skúsenosti

Víkend? Dovolenka? Detská oslava? Alebo len tak? Kam chodíme s deťmi, kde je príjemne, kde vedia čo rodičia s deťmi potrebujú.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: UMAG (Chorvatsko) - vaše skúsenosti

Odoslaťod jenny »

Ahojte, plánujeme dovolenku s 2 roc. synom. Uvažujeme o Umag-u, vraj sú tam piesočné pláže. Aké sú vaše žážitky z tohto miesta? Je tam niečo zaujímavé pre deti. taktiež ma zaujíma samotné mesto - je to väčšie mesto, daá sa tam kde večer prechádzať?
ďakujem za všetky vašu odpovede, potešia. jana
jenny

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod AndyP »

ahoj, Umag je nasa srdcovka, chodievame tam na dovolenku - do strediska Stella Maris...priznam sa, ze neviem o tom, ze by tam bola nejaka piesocna plaz, co to sme sa tam po veceroch naprechadzali aj do okolitych rezortov, ale pieskovu plaz som nevidela :-( ale to este neznamena, ze tam fakt nie je :wink: .
Samotne mestecko Umag nie je velke, poprechadzat sa tam da, ale to samotne centrum je skor take mensie, 1 hlavna promenada, plus este nejake ulicky, a jedna taka ulica popri mori, kde su jedna vedla druhej same restauracie, kde ked si sadnes na terasu, tak mas vyhlad na more a pofukuje tam prijemny morsky vzduch:-) Inak sa podla mna krajsie prechadza po promenade popri mori na opacnej strane od Umagu - tam,kde su tie jednotlive ubytovacie rezort - oni to maju tak podelene, ze su asi 4 alebo 5 vedla seba ( Polynesia, Stella Maris, Savudrija a Kenegra tusim), ale cez vsetky vedie jedna promenada popri mori a mozes tam ist pesi, s kocikom, ale aj na bicykli a este tam premava taky miestny vyletny vlacik...
My osobne chodievame do Stella Maris, tam je taka umelo vybudovana laguna, ktora je cela vylozena takymi velkymi okruhliakmi, s pozvolnym vstupom do vody, takze je to idealne pre deti a riesenie pre tych, ktori nemaju radi piesok ( ako ja :lol: ) ale maju male deti :-) Su tam samozrejme aj ine vstupy do mora, take tie kamenne platne a skaly, ale tam sme sa ani nekupali, koli malej ....
Tak ak by si este nieco chcela vediet, tak sa pytaj, ale o tom piesku tam fakt nic neviem :wink:
AndyP
začiatočník

Odoslaťod jenny »

ahoj. dakujem za odpoved a užitočné informácie. našla som apartman cez CK ATOUR - adriatic.hr ( pre mna neznama CK, tiež neviem, či sa jedná o serioznu ck?), uvadzaju, že najbližšia pláž vyzera takto (skúsim vložit foto)
http://www.adriatic.hr/services/b2b/sub ... 4/sl_1.jpg a pláže v okolí sú rovnaké. neviem, ci pod pieskom nemyslia jemny štrk. chcem sa len spytat, ci to miesto na fotke poznate.
jana
jenny

Odoslaťod AndyP »

no, ak ma moja "skvela" orientacia v terene neklame, tak asi viem, kde to priblizne je a urcite tam nie je piesok...su tam skaly, respektive take tie ich kamenne platne na lezanie a mozno taky strk alebo male okruhliaky, ale o tom piesku fakt neviem :( tu CK nepoznam, my chodime vzdy sami bez CK, takze v tom ti neporadim....a este jedna rada - neviem, kedy sa chystate na dovolenku, ale v case od 23.-29. jula je v Umagu velky tenisovy turnaj, takze je predpoklad, ze tam bude veselo - vela ludi, kadejaky program, hudba do vecera..... :shock: my sa rozhodne chystame tento termin vynechat :wink:
AndyP
začiatočník

Odoslaťod adyky »

Po dva roky sme boli v Savudrii, teraz sme síce bývali v Slovinskej Portoroži, ale známi boli pri Buje (HR), tak sme za nimi párkrát boli.
Umag je fajn, mne sa tam páči trh, každé ráno sme chodili kúpiť rybu a morské potvorky, ktoré sme grilovali. Na trhu je veľa vynikajúcej čerstvej zeleninky aj ovocia v prijateľných cenách. Ak idete do súkromia a budete si variť, netreba brať celú kuchyňu, dá sa tam v pohode nakúpiť.
Tento rok sme sa dostali aj na tenis - Croatian open je jeden z významných turnajov a vidieť naživo hrať Ferrera a Moya je zážitok.
adyky

vydrzat!

expert

Mood: Happy

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Kam s deťmi

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.