Ako robite brusnicovu omacku?

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Ako robite brusnicovu omacku?

Odoslaťod Lea »

Ahojte, prosim o radu, ako urobit brusnicovu omacku, ja ju zboznujem k vyprazenemu encianu /zatial len v restauracii, ale rada by som aj doma :lol: /. Ak mate nejaky recept, sem s nim! Dakujem pekne
Lea
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Jana+M. »

Tak zrovna vcera som ju robila. Brusnice som rozvarila vo vode s cukrom a celou skoricou. Potom som skoricu vybrala a brusnice rozmixovala, zahustila maizenou a povarila. Nakoniec som to okyselila citronovou stavou. V povodnom recepte je aj trochu osolit a pridat rum - ja som to nerobila. Pomer surovin som robila od oka. Videla som aj recept, kde sa brusnice varia v cervenom vine a nakoniec sa na zjemnenie primiesava slahacka.
Jana+M.
začiatočník

Odoslaťod Jana+M. »

Susene. Kupila som ich v Terne v Auparku, ale myslim ze ich maju aj v tych poulicnych stankoch s orieskami. Dala som za hrst brusnic, asi 2 dcl vody a polievkovu lyzicu cukru.
Jana+M.
začiatočník

Odoslaťod mmonika »

ja to poznam tak ,ze urobim karamel a nalejem kompot /vodu nie vsetku / ,citronovu stavu pridam ,a vodu trochu vyvarit a zahustit maizenou
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.