[color=blue]Vaječný likér /s prích. čoko, kakao, oriešok....

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: [color=blue]Vaječný likér /s prích. čoko, kakao, oriešok

Odoslaťod Kerina »

Už to tu vonia Vianocami, a dostala som hroznitánsku chuť na po domácky vyrobený vaječný likér. Máte nejaké receptíky?? ja som mala so základom vodky, ale neviem ho nikde nájsť ...môže byť aj čokoládový, orieškový, kávový, karamelový /samo základ je ten vajíčkový/ díky...
Kerina
pokročilý

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Isabel »

ajoj, ja som robila tento>
6 zltkov, 20 dg pras. cukru, 1 vanilkovy cukor - miesat nad vriacou vodou 10-15 min.
1/4 l tatra mlieka alebo lepsie Salka
1/4 l obycajneho mlieka
2-3 dl rumu alebo podla chuti
alkohol pridat az po vychladnuti aby sa nevyparil, kym to vychladne miesat aby sa neurobila na vrchu "koza". cim viac zltok tym je liker hustejsi.
Isabel
začiatočník

Odoslaťod Denissza »

Nám strašne chutí doma vyrobený Baylies.Len neviem či to pôjde vyrobiť aj bez šejkra. :roll: Firma Tupperware má nádobu Maxi fix.
Recept na Baylies: 1dcl kávy (môže byť aj nescafé)
1 Salko - dobre pretrepať potom pridať
1 dcl rumu
1 šľahačka v prášku - znova dobre pretrepať
poprípade pridať pár kociek ľadu
Ale lepšie je aby to odstálo pól dňa v chladničke a potom netreba žiadny ľad. :P
Denissza

Odoslaťod mirria »

Ja robievam Baylis-či ako sa to píše:
2 salka -povariť 3 hod. vo vodnom kúpeli
1/2 l rumu - radšej slabší 36%
1 trvanlivá šľahačka
Uvarené salká vylejem do mixéru, pridám rum a šľahačku, premixujem, poprelievam do fliaš. A hotovo, potom ešte čo sa dá pooblizujem, každá kvapka drahá :oops: :D Dať do ľadničky, nekazí sa. Ale aj tak tam dlho nevydrží :wink:
mirria
pokročilý

Obrázky: 0

Odoslaťod MonikaKN »

VAJEČNÝ LIKÉR - do mixéra dáme 1 Salko, 5 žĺtkov a 0,5 l rumu alebo vodky ( rum je lepší ), vymixujeme, podľa chuti pridávame práškový cukor a na zriedenie mlieko ( cca 0,5 l ). My sme doma mávali viac mliečny vajčák, lebo sme z neho pili aj my - dospievajúce dievky. Inak, kedysi mamina zvykla pre istotu mlieko aj prevárať a pridávať ho vychladené, ale vtedy kupovala to modré sáčkové za 2 Kčs, neboli ešte trvanlivé
Možno pridať práškové kakao, tí solventnejší aj Pikao.
Bailey´s : 6 dcl sladkej smotany, 40 dkg práš. cukru, 2 van. cukry, 4 vajcia, 2 PL nescafé, 0,5 l rumu = 1,5 l likéru. Postup : Vajcia s cukrom vymixujeme, pridáme smotanu, nescafé a rum. Hmotu prepasírujeme cez gázu. Likér necháme minimálne 1 týždeň stáť.
Domáci čokoládový likér : 1 Ledovky ( cukríky ), 1 Salko, rum podľa chuti = do hrnca dáme cukríky, zalejeme vodou tesne pod úroveň cukríkov, necháme zovrieť, stiahneme na minimum a pomaličky varíme do rozpustenia. Do vychladnutého dáme Salko a rum, zmiešame, dáme do fľaše.
MonikaKN
pokročilý

Odoslaťod Maruška »

MANDĽOVÝ LIKÉR:
Potrebujeme: 2 salká, 2 mandľové pudingy v prášku, 1 liter mlieka a 1/2 litra rumu
Postup: Salká varíme vo vode 1 hodinu, potom ich otvoríme a necháme vychladnúť. Z mlieka a pudingov podľa návodu uvaríme puding, hotový miešame kým nevychladne. Vychladnutý puding zmiešame s vychladnutým salkom, premixujeme, pridáme rum a všetko dobre vymiešame. Naplníme do fliaš a uložíme v chlade. NA ZDRAVIE.
Maruška
expert

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.