kojenie a paradentoza

Dojčenie, prvé príkrmy, strava dojčiat, detský jedálniček, rodinné stravovanie, alternatívy.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: kojenie a paradentoza

Odoslaťod ea »

mam paradentozu a stale sa mi to zhorsuje, nakolko kojim jedenastmesacne dieta a nechcem sa kojenia vzdat, chcem sa popytat, ci niekto nevie nakolko kojenie podporuje tvorbu paradentozy, takisto chcem poprosit o radu maminy, ktore s tym maju skusenosti, ze co im pomohlo.... dakujem
ea

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Jana+M. »

Aky vplyv ma kojenie na paradentozu ti neviem povedat. Podla mna ziadny. Myslim si, ze iba dokladna hygiena ustnej dutiny pomoze zabranit jej rozsirovaniu. Dobra zubna pasta na paradentozu je Lacalut activ plus ustna voda Lacalut activ.
Jana+M.
začiatočník

Odoslaťod slniecko »

Mna pred rokmi naucila zubarka masirovat dasna tvrdou kefkou. To zabralo super a dodnes drzi :) , aj ked to niekedy flakam, ked vecer nevladzem. Kojila som skoro 3 roky a necitila som ziadny vplyv, len ked som flakala tie masaze dlhsie, ked mi mala nespavala a ja som bola rada, ze vobec trafim kefkou do pusy :roll: .
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod Horalka »

Paradentoza ma trapi už od mladosti. Kojila som 2,5 roka a nemam pocit, že by to malo vplyv na stav paradentózy. Pýtala som sa na to aj môjho zubára a ten ma v kojení len podporoval. Samozrejme sa neustále, ako už tu bolo spomínané starám o zubnú hygienu zvlášť vyberanými zubnými pastami, kefkami, medzizubnými kefkami... Prednedávnom mi lekár dal nejakú pastu, ktorú si mám aplikovať na noc, ale to dosť flákam.
Slniečko, zaujímala by ma tá masáž zubnou kefkou. Mohla by si ju popísať, určite by zaujala aj iné maminy.
Ahojte

Horalka + Bambula 2,5r.
Horalka

Odoslaťod ea »

dakujem, som rada ze to nema vplyv na kojenie, ja si cistim zubnou nitou, a uz 4 dni pouzivam vodicku bukofit, masirujem si to denne 2x, predtym som citila stale chut krvi v ustach, ale dnes som ju uz necitila, lekarnicka mi povedala, ze mam uzivat aj vitamin c, dikz ya vase typy
ea

Odoslaťod slniecko »

Ta masaz sa robi tak, ako ked si spravne umyvas zuby, horne zhora dole a dolne zdola hore, ibaze zacnes uz na koren dasien. Treba pouzivat tvrdu kefku. Prve dni/tyzdne to krvaca velmi, potom to odrazu prestane a drzi. Ale najlepsie ti postup ukaze zubar.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Výživa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.