Re: My snažilky,ktoré už máme jedno dieťatko....

Niekedy je ťažké rozhodnúť sa, inokedy - rozhodnutie zrealizovať. Kým začne rásť bruško odohráva sa všeličo.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Odoslaťod Jaruška »

Držím palce.
Naposledy upravil Jaruška dňa , celkovo upravené 2 krát.
Jaruška

...žeby .... ŽEBY!

expert

Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod kvetinka »

bola som u lekarky, ultrazvuk je v poriadku.navrhla ale kontrolu ovulacie z krvi a nevyzera to dobre. takze uz asi nema problem len moj muz ale aj ja. povedala,ze ak ma muz co i len trosku slabsi spermiogram a zena nema uplne optimum,sanca je velmi velmi mala. mam nejaku hormonalnu nerovnovahu a pojdem este na dalsie odbery,zatial mi robili len estradiol a LH (kazdy den 5 dni.),tie mam potvrdene.estradiol je v poriadku ale LH nie. a podla znakov asi nebude ok progesteron.tak sa dame do toho-same odbery :-( dufam,ze sa to da nejak rychlo upravit.papa.
kvetinka
expert

Odoslaťod mishkah »

a Jaruška
vítam ťa medzi nami :D Ja mám skúsenosť s Duphastonom...minulý rok sme sa s manželom od januára snažili o bábätko, ale nedarilo sa nám. Syn sa nám podaril na prvý pokus a teraz ani po desiatich mesiacoch nič. Zmenila som lekára - chodila som k nemu na ultrazvuk - zisťoval, či vôbec mám nejaké folykuly a aké sú veľké. Našťastie tam boli, ale vraj neboli dostatočne veľké. Vtedy mi nasadil duphaston...a vyšlo to. :lol: Ďalší menzes som už nedostala. :)

Min.týždeň v pondelok som konečne dostala prvý menzes po pôrode, a tento týždeň by som mala mať ovuláciu ale ako napotvoru je môj muž na služobnej ceste :( - a príde až v sobotu a v pondelok zas odchádza na týždeň preč ! Keďže neviem presne kedy tá ovu. bude - musím skočiť k lekárovi na UZV aby zas zistil ako sú na tom moje "vajíčka" :lol: Nezostáva nič iné len dúfať, že akurát tento víkend bude ten ideálny čas :) Inak potom až o mesiac :( :( :( a ja už by som tak veľmi chcela byť znova tehulka :) :D :lol:
mishkah
začiatočník

Odoslaťod emuci »

Ahojte holky. Jaruska , aj ja Ta vitam, :D O duphastone viem, ze sa uziva pri liecbe nedostatku progesteronu- asi je to Tvoj pripad, kedze spominas ten nedostatok, okrem inych ,,zenskych veci,,aj pri hroziacom potrate. Ja som ho tiez uzivala, vlastne mi ho raz pichli pri druhom tehotenstve, ale nepomohlo...vlastne uz bolo neskoro :cry: .Ale skus si vyhladat viac info na google. V podstate je to hormonalny preparat. Dufam, ze sa Ti to po jeho uzivani zadari. Inac fiiiha, obdivujem Ta, ja by som to asi 3 roky nezvladla skusat, ale clvek asi vela vydrzi, ked musi.
Mishkah, tak aj Vam drzim palce, sice ak manzel nie je doma...neviem ci ho este mas doma, ale ja by som to na Tvojom mieste skusila , ved vraj spermie preziju par dni, tak by si mozno pockali na to vajicko :lol: Aj vajicko ma myslim nejakych 48 hodin sancu, viem to dobre? Ak sa to da dokopy, tak realna sanca tu je, len treba skusat. My cakame na poslednu mens- uz by som ju mala mat, a potom sa do toho daaaaaaaame. Aj tak je vonku take pocasie, tak sa dobre tuli, bude to super obdobie na snazilkovanie. :D :D papa
emuci
expert

Mood: Cool

Odoslaťod mishkah »

Emuci...vieš to dobre :) a "vraj" sú to tie, z ktorých sa potom narodia dievčatká - a ja by som veľmi chcela dievčatko :) Ale ani chlapček by mi nevadil :lol: Nebudem to siliť...počkám keď sa mužíček vráti zo služobky - našťastie nechodí na ne moc často. Budeme sa snažilkovať keď bude doma a hádam sa to podarí (musí :lol: )
mishkah
začiatočník

Odoslaťod maxinozka »

tak sa aj ja pripajam k druhosnazilkam. snazime sa uz pol roka. doma mame synceka-nezbednika (2 roky 8 mesiacov). bola som tehotna, ked mal syn 1 rok a 3 mesiace, vychadzali nam surodenci s 2-rocnym rozdielom. 1 aj druhe babo na prvy sup, a teraz sa uz pol roka snazime a nic. druhe babo som potratila na zaciatku stvrteho mesiace (odumrelo, prestalo mu bit srdiecko.) potom sme pol roka cakali na zotavenie a teraz sa uz pol roka snazime a nic. medzitym som mala silny zapal mocovych ciest, tak sa zacinam obavat aj ja dakych zrastov? uz sa chystam pomaly k lekarke, nechat sa skontrolovat.
maxinozka

Odoslaťod maxinozka »

a neotehnela ste ziadna? na povzbudenie...
maxinozka

Odoslaťod emuci »

Ahojky maxinozka, tak vitaj medzi nami, konecne sem niekto zabludil, mnoho nas asi nie je kto chce druhe babo ... :cry: my zaciname snazilkovat, nakolko sme tiez mali pauzu kvoli MA :cry: Tak cakame na ovulation, este mam zopar dni :lol: sa budeme tuuuulit. To mi je luto, ze ste stratili babo, my sme sa rozhodli cakat len 3 mesiace, asi by som dalsie tri nezvladla. No ved uvidime, ako sa to skonci. Teraz vazne uvazujem nad tym, ci si nekupit mikroskop na urcenie ovulacie- ten, co sa nanho slinta :D Bazalnu teplotu si asi merat nebudem, nato som dost leniva, a dcerka by mi to asi tiez nedovolila- ona ma durdi z postele kazde rano...tak to by som bola v strese a este by mi to ukazalo cudne vysledky :lol: :lol: :D Mate s tym niektora skusenost? lebo co som citala na jednom fore, tak niekomu to vyslo, niekomu nie. Tak zas nechcem vyzerat pred mangelom, ze sa tulime len v plodne dni, ja sa aj tak rada tulim :oops:
No velice dufam, ze ak niektora z nas otehotnie, tak sem aspon hodi spravu pred tym ako sa prida do ineho fora, vsak??? :?: :!: :!:
A co Ty Mishkah? ako do padol vikend? bol muzik doma? papa
emuci
expert

Mood: Cool

Odoslaťod kvetinka »

jaj baby kiez by som bola tehotna ale vychadza mi to len tak v snoch. po 22 dnoch som zacala zase krvacat a toto je asi aj najkratsi cyklus mojho zivota. som z toho dost na nervy.doktorka mi predpisala progesteron,myslim ze v sr je to ten duphastan, ci ako sa to vola. odbery mi dalej robit nejde,mam 2 cykly brat ten liek. dala mi to na zaklade symptomov.tak dufam,ze to zaberie. potom budu odbery zase kazdy den LH a estradiol ci uz ovulujem +ultrazvuky na meranie vajicka a ak nie tak mi vyvola ovulaciu. teda vobec som si nemyslela,ze to bude az taketo zle,ked navstivim lekarku. je mi z toho fakt psychicky zle. mne sa to zhorsovalo posledne 3 mesiace, ale tento posledny je fakt hrozny. teraz budem mat menzes snad aj 10 dni......inac nasla som aj prirodny ekvivalent toho lieku a je v predaji dokonca aj v kvapkach,nielen v tabletkach,ale doktorka mi dala ten liek.tak teraz nechcem stratit zbytocne nejaky cas skusanim....ale radsej by som brala prirodne.co uz.

@emuci ja som si meravala bazalnu teplotu ked sme nemali este lea. a zafungovalo to presne tak ako malo (ked som otehotnela bol to vzorovy graf), ale nevedela som moc z tych grafov citat. robila som si ich na internete. teraz by to bolo asi zlozitejsie,no ale nie nemozne.ale rano mam problem fakt s kazdou minutou a asi by mi to dost nepasovalo budit sa o 5 minut skor kvoli tomu.nas leo vysiel z ovulacneho testu.vtedy nam nastatsie fungovalo aspon to.

tak sa drzte baby a nech to uz niekomu vyjde s tym bruskom.
kvetinka
expert

Odoslaťod ppetra »

maxinozka - vitaj..a mame podobnu story my mame 2a pol rocnu nezbednicu a tiez sme o druhe mimi prisli v juni..12tt, teraz som dobrala 3mes antik..a uz dalej brat nebudem..lebo na druhe mimi sme cakali 9mes a uvidime kedy sa teraz zadari.
Emuci - mne ten mikroskop vobec nefunguje, a otehtnela som aj kd tam nic nebolo, kamoska zas ma krasne paarade...to znamena ked mas ovulaciu..a stale bez vysledku.
inak som este v takej knizke co vydava bocian citala o eva teste, skus www.eva-test.sk..tusim tak to bolo..vyzeralo to zaujimavejsie..drzim vam palce...petra
ppetra
začiatočník

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Chceli by sme bábätko

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.