Tunis alebo Tabarka.

Víkend? Dovolenka? Detská oslava? Alebo len tak? Kam chodíme s deťmi, kde je príjemne, kde vedia čo rodičia s deťmi potrebujú.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Tunis alebo Tabarka.

Odoslaťod LIBERTAS »

Dajte radu...šli by ste z dieťaťom do Afrických krajín :?: :? Bojím sa, že po príchode chytí malá hnačku a dovolenka padla :?
Boli ste, ak ano, vaše skúsenosti, odporúčania, ktorý hotel, cestovka...poprípade máte skúsenosti s Azur Reizen :?:
LIBERTAS

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling. ~Margaret Lee Runbeck

expert

Mood: Happy

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod majina BA »

my tiez rozmyslame nad tunisom a pytala som sa na to rodeneho tunisana, rozhodne to odporucal, ale s tym, ze davat pozor, aby sme jedli iba prevarenu stravu, nejest zeleninu a ovocie, co sa umyva a nesupe - bud osupat alebo nejest, pozor na strojovu zmrzlinu a lad v napojoch, pit iba balene vody a napoje, pripadne preventovne po prichode kupit miestne "pritihnackove" lieky, lebo nase dovezene nezaberaju
s azurraizen nemam skusenost, my pojdeme cez kartago, uz sme snimi boli a bola to uplna parada :wink:
tak prajem dobry vyber
majina BA

v strese, ale stastna

expert

Odoslaťod LIBERTAS »

Mihalička, tiež ideme cez tú cestovku, ale poula som na ňu sťažnosti, ale to asi navšetky CK...čo zákazník to iný názor...Nakoniec ideme do Tunisu, mesto Sousse, hotel El Hana Beach...no presvedčilo ma, že je to v centre...kým Tabarka je malé mesto...ale či sme dobre vybrali uvidíme až tam :wink:

ANo treba dávať pozor, aby sme nebali črevné problémy :roll:

Mihalicka to s tým frťanom je dobrý tip...len mi poraď, čo aplikovať pri dieťati :wink: :lol:
LIBERTAS

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling. ~Margaret Lee Runbeck

expert

Odoslaťod masa »

My sme boli v Tunisku uz 3-krat, naposledy aj s dcerkou, vtedy 14-mesacnou. Mam tuto krajinu velmi rada a ak ides s tym, ze si uvedomujes, ze ides do africkej krajiny, treba akceptovat ich naturu, tak budes urcite spokojna. Vsetko, co baby napisali, treba dodrzat:
- ziadna voda z vodovodu (treba kupovat, nie je draha), zuby si v nej ale mozes umyt
- ziadne napoje s ladom, ani robene dzusy z automatov (caj, kava je v pohode)
- ovocie a zelenina len osupane
- ako prevenciu som mala pre dcerku Hylak kvapky, ale ked ta chyti poriadna behacka, tak naozaj kontaktovat hotel, resp. lekara a pytat si "miestne" lieky proti hnacke. Lekari su na dobrej urovni, nemusis sa toho vobec obavat. Tunisko je civilizovana krajina.

Podla mojich skusenosti su jednoducho typy ludi, ktori okamzite a zakazdym maju traviace problemy a zase ini ich nemusia mat vobec. Ja som nikdy problem nemala, dcerka sa nam dokonca potapala v bazene (odrgla si - takze jasne, ze sa napila) a nemala ziadny problem. Nakoniec aj flasu na mlieko sme oplachovali v miestnej vode a nebol problem. Voda totiz sama o sebe nie je zavadna, len ma ine normy, ine zlozenie, na ake sme zvyknuti.

Ak by si chcela viac referencii o Tunisku, kludne sa ozvi.
masa
začiatočník

Odoslaťod LIBERTAS »

Masa dík za info :wink:
ANo myslím si, že citlivejší ľudia budú mať problémy v každej krajine...Kde v Tunise ste už boli?Nevedela som sa rozhodnúť medzi PP a AlI, ale presvedčili ma, že PP stačí, kedže najesť sa tam dá za podobné peniaze ako u nás...
LIBERTAS

expert

Odoslaťod masa »

Este som zabudla k cestovke - vzdy sme boli s Kartagom a maximalna spokojnost.
Zuzana, dobre ste sa rozhodli pre Sousse - tam by som poslala kazdeho, kto este nebol v Tunisku, je to najoblubenejsie stredisko. Trochu rusne, ale je to taky prijemny ruch - typicka hudba, vone kvetov, ruch na uliciach do neskorej noci. El Hana Beach je trochu starsi hotel, ale fajn, len je tusim od plaze oddeleny cestou, co mne vadilo. My sme boli v Riadh Palms (z hotela priamo k bazenu, priamo na plaz) a v Maraboute.

Inak velmi odporucam 2-dnovy vylet na Saharu (Zuzi, pre teba nie, mala by to urcite nezvladla) - namahavy, ale krasny vylet.
masa
začiatočník

Odoslaťod masa »

Jasne, PP uplne staci, my sme aj zvyknuti na ten rezim - cez obed by sa mi nechcelo utekat osprchovat sa, obliect a ist na obed, radsej si dam nieco rychle na zahryznutie (dcerka dostala hippky, alebo kasu, ale aj tak sa poriadne najedla az na veceru). A mala som tam rychlovarnu konvicu (zastrcky su ako u nas), tak sme si robili instantne polievky do hrnceka, to nam padlo najlepsie.

Inak pozor na podnebie, neviem, kedy idete. Stale tam pofukuje vetrik, co je sice prijemne, ale zradne - opaluje to poriadne, vzdy sa treba dokladne natriet. Pozor teda hlavne na deti.
masa
začiatočník

Odoslaťod LIBERTAS »

Masa nechystám sa na fakultatívny výlet, budeme len odychovať.Nebudem riskpvať, niekedy mám dosť celodenné behačky po meste z malou, už len to je fuška :lol:
Ideme v hlavnej sezóne začiatkom augusta, dúfam, že pre malú vonkajšia klíma nebude problém...

ANo o hoteli mám všetko zmáknuté, nie je to žiadny luxus...podľa našich finančných možností :? ale my nie sme náročný, aby bolo hlavne čisto :wink: A tá cesta aj mňa odrádzala...ale snáď to nebude až také zlé :? i keď sme boli na Korfu, mali sme podobnú pláž a aj kvôli tomu sme chodili na pláže na druhej strane ostrova :?
LIBERTAS

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Kam s deťmi

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.