krv v stolici

O detských chorobách, neduhoch a problémoch s ostatnými rodičmi.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: krv v stolici

Odoslaťod Tani »

Ahojte! Pred cca 2 týždňami som objavila v stolici našej dcérky (2,5 mes.) krv. Keď to neprešlo ani po 3 dňoch, išli sme k detskej lekárke. Tá jej zobrala ster z konečníka. Dnes sme mali výsledky, všetko bolo v poriadku. Keďže krv v stolici má stále, chcela nás poslať do nemocnice na komplexné vyšetrenie. Potom mi volala, že to prediskutovala s gastroenter. a že ešte počkáme, že to môže byť alergia na kravské mlieko. Dcéra je výlučne dojčená, takže mám vynechať všetky mliečne jedlá, a keby to neprešlo, potom by nás hospitalizovali. No ja neviem... Myslela som, že alergia na kravské mlieko sa prejaví, až keď ho začne jesť dieťa a nie matka. Okrem toho zjem mliečnych výrobkov veľmi málo, jediné čo zjem, je maslový rohlík (skoro každý deň) a sem tam syr, žiadne mlieko ani jogurty. Dcéra je inak zdravá, pekne priberá, nezdá sa, že by mala nejaké bolesti. Stolicu má normálnu dojčenskú (riedka žltá cca 3x denne). Je pravda, že skoro pri každej stolici o dušu tlačí a vydáva pri tom náležité zvuky, takže ja som to tipovala na vetry, a že z toho by mohla mať trhlinky v konečníku, ale lekárka hovorila, že trhlinky vznikajú pri tuhej stolici. Ak ste sa s tým niektorá stretla, napíšte, čo by to mohlo byť a ako sa to vyriešilo. Takisto ak viete, aké vyšetrenia by jej v nemocnici robili, lebo už teraz mám z toho hrôzu. Ďakujem za odpovede.
Tani

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Beba »

Mala som podobny problem so synom asi od 3. mesiaca sa krv nepravidelne v stolici objavila, trvalo to, kym sa stolica nezmenila pridanim nemliecnych prikrmov. Moja pediatricka naordinovala vitamin K - Kanavit, dava sa plne dojcenym detom, nedostatok moze sposobovat krvacanie do traviaceho systemu aj inam, ak ho nedavas, tak sa skus na to opytat svojej doktorky. Je tej krvi vela? Mi sme jej mali raz malicko, raz o nico viac, asi iba raz bolo tak, ze pos stolici kakal cisto iba krv, tiez som bola dost vyplasena. Tiez nemal ziadne bolesti, pekne prospieval. Drzte sa.
Beba
začiatočník

Odoslaťod maminika »

Trhlinky v konecniku mozu byt nielen z tuhej stolice, ale aj z castej riedkej... Teraz akurat tiez riesime problem s krvou v plienke :cry: a zatial sme sa k nicomu nedostali..., len my sme ju mali aj mimo stolice, teda ked nebola stolica, takze asi aj v moci..., ze vraj mozno z dehydratacie, kedze mala spi celu noc a vobec ju v noci nekojim...
maminika

Aké nádherné je mať deti...

expert

Mood: Happy
Obrázky: 2

Odoslaťod jaja1 »

JANKA: skus mu dat hrusku, tak zmäkci stolicu, pripadne u nas zaberal harmancekovy caj ( ked nan nie je alergicky). Ja som dceru tiez vylucne dojcila a ked sme zacali s prikrmami, zapekalo ju. To sa casom upravi, ked si crievka zvyknu aj na inu stravu. Ta hruska ( nadrhnuta na struhadle na jablcka) sa mi osvedcila asi najviac. Harmancek stolicu zmakci. Ovsene vlocky tiez - mozes skusit urobit odvar z vlociek, rozmixovat a pridat k prikrmu. ( len neviem, ci neobsahuju lepok :? )
jaja1
začiatočník

Odoslaťod ivica »

Nikoleta píše:... krvou v plienke :cry: ... ze vraj mozno z dehydratacie, kedze mala spi celu noc a vobec ju v noci nekojim...

Ahoj Nikoleta, neda mi nezareagovat, podla mna je to uplna absurdita!!!!!
Moja 5.5 mes dcera tiez spi celu noc (21.00-6.00) od svojich 8 tyzd., a nikdy som na nej nevidela ziadne prejavy dehydratacie. Bud rada, ze tak krasne spinka, ona sa urcite napije dost cez den, neboj...

Vseobecne k teme:
tiez casto pozorujem "krv" v stolici, ale keby som to mala presne popisat, tak to vyzera skor ako hlien v ktorom je su "vlasky" svetlocervenej krvi. Niekedy je toho viac, niekedy to ledva zbadam, niekedy par dni nic. Jedna Dr. nam povedla, ze to moze byt z gastro infekcie, lenze to by asi netrvalo niekolko mesiacov? a okrem toho nema ine priznaky (napr. horucka, mrncanie, zjavne bolesti), tiez som pocula o trhlinkach na/v prsiach, ale zevraj by ta krv bola tmava, dalsia moznost je nejake male zranenie v konecniku, alebo poslednej casti creva, ale zevraj vtedy by sme asi videli krv (svetlocervenu) aj mimo stolicu. Ked to bolo dost zle, asi pred dvoma tyzdnami, tak sme isli na pohotovost, a robili je vytery (uz druhy krat)- ziadny vysledok. Tak neviem, nemate este iny napad, alebo je to normalne?
ivica

Odoslaťod Tani »

Ahojte,
ďakujem Vám za odpovede. U nás sa to stále nezlepšilo. Asi 2 týždne som vynechala všetko, čo by mohlo obsahovať mlieko, ale krv mala stále, takže alergiu na kravské mlieko sme vylúčili. Teraz už 2 týždne užívame Kavavit, ale krv má v každej stolici, je jej síce menej, ale stále je tam. Takže teraz asi pôjdeme na tie gastrovyšetrenia, lebo Dr. povedala, že by sa to malo vyšetriť, z čoho to je. Ivica, a vy ste neboli na žiadnych vyšetreniach okrem výteru? Ináč tá krv vyzerá presne ako si ju opísala.
Tani

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Detské choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.