MAKKE MEDOVNIKY

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: MAKKE MEDOVNIKY

Odoslaťod roza »

Baby blizia sa Vianoce a ja sa uz konecne potrebujem naucit piect makke medovniky. Skusala som uz tri roky vzdy ine cesto a vzdy sa nimi dalo krajat :oops: tento rok to uz nechcem nechat na nahodu a dopredu to chcem vyskusat, tak poradte prosim :cry:
roza

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod DanicaRo »

Roza, skusala si dat medovnicky do uzatvorenej nadoby spolu s krajcom chleba a rozkrojenym jablckom? Myslim totiz, ze receptiky si mala asi vzdy dobre... Moje medovniky su tiez po upeceni ako kamen. Ale ked ich na dva-tri dni dam do tej nadoby, tak krasne zmaknu a su chutnucke. Mozno bol problem tu, tak vyskusaj :D :D :D
DanicaRo
začiatočník

Odoslaťod vrbka »

ahoj, ja medovniky sice nepeciem,ale robi ich moja mamina - tiez su tvrdsie po upeceni ale ako hovori Danica je to v uskladneni - moja mamina ich skladuje v papierovej krabici na balkone, resp. v dost studenej spajze.
co sa tyka toho chleba - ja ho pouzivam do sacku s rozkami tiez zmaknu.
vrbka
začiatočník

Odoslaťod mellsi »

Roza, ja pečiem medovničky, ktore su naozaj makke...teraz som v praci a z hlavy to neviem, z domu napíšm podrobný postup. A tak ako dievčata už písali, tiež to uskladňujem v krabici, do ktorej dám mikrotenovu plachtičku a tiež makky chlebik...
mellsi

Odoslaťod roza »

baby diky za rady aj za recept, uvitam aj dalsie na skusku.... ja som ich vzdy nechavala na balkone v krabici, ked boli v chlade oni casom zmakkli, ale ked som ich vlozila na tanier do izby po par 10 minut opat stvrdli... nebavi ma pocas vianoc lietat na balkon vzdy pre kolacik
roza

Odoslaťod lutzlutz »

Na Velku noc som len tak na skusku upiekla medovniky podla receptu na zmesi korenia "Perníčky" od Kotányi- ide tam psenicna a razna muka v pomere 1:1. Ale, v tom recepte pisali, ze na 1 davku ide cely balicek toho korenia- co je teda pekna blbost, ja som dala pol a bolo to take aromaticke, ze mi ich nechcel nik jest- boli vsak makke uplne od zaciatku. Teraz ich budem urcite piect- som velky fanda raznej muky- ale v predstihu, na skusku, lebo mi prvy raz trochu popraskali, tak aby na Vianoce boli pekne.

500g cukru
350g raznej a 350g hladkej muky
100g medu
5 vajec
10g sody bikarbony
zmes korenia na Pernicky Kotanyi- pisu cely balik- podla mna max. zarovnana pol. lyz.

4 vajcia, cukor, korenie, med vyslahat v mixeri do peny. Pomaly primiesat preosiate muky a sodu bikarbonu. Cesto dohladky vymiesat a nechat cez noc v chlade. Vyvalkat cesto - ale nie velmi natenko- a povykrajovat. Potriet vajcom. Piect 180-190 st. Skladovat v dobre uzavretych nadobach.
lutzlutz
pokročilý

Odoslaťod Slavka »

Aj tu je starsia diskusia o medovnickoch
http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?t=389
Slavka

anjelik

expert

Odoslaťod Boba »

Ahojte,

deti maju v priebehu totho tyzdna narodeniny, tak som skusala Zazi Tvoj recept, ze ako predpriprava na Vianoce :). medovniky boli makkucke a chutili, velmi. Len som si nebola ista ci tam patri pernikove korenie, alebo kypriaci prasok do pernika. Nakonieco som dala kypriaci prasok do pernika a trocha korenia (zmes Kotanyi na perniky). Chcem ich rano zabalit detom do skoly a skolky pre spoluziakov.
Prílohy
Pb120013a.jpg
(90.87 KiB) Stiahnutá 8371 krát
Naposledy upravil Boba dňa , celkovo upravené 1 krát.
Boba
začiatočník

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.