ATOPICKY EKZEM

Problémy s pokožkou, dermatitídy, atopické exémy, ...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: ATOPICKY EKZEM

Odoslaťod Adula »

Ahoj, nam sa na premastenie pokozky osvedcil A-Derma Exomega krem, Excipial Lipolotio sme pouzivali, ale A-Derma sa mi zda lepsia. Momentalne na predpis od koziarky davam dcerke sirup Aerius, ekzem je teraz v klude, ale takisto sa nam zhorsuje pri chorobe, pri niektorych potravinach, ale aj v zime. V krajnom pripade nam dobre posluzil kortikoidovy krem Afloderm, ale aj rozne masticky od koziarky, ktorych nazov neviem.
Adula
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Adula »

Ahoj, je to antihistaminikum - protialergicky liek, ucinna latka desloratadin, je urceny pre deti od 1 do 11 rokov. Mala predtym brala Zodac, ale namiesto utlmu na sposoboval pravy opak, bola z neho nervozna, nechcela spat, bola zlostna, a ked sme ho prestali davat, vsetko sa upravilo, potom po dohode s lekarkou som ho opat nasadila a znovu to iste, tak sme to vyskusali asi 3 krat a potom nam zmenila Zodac na Aerius. A teraz sme v pohode, hoci ho este neuzivame dlho. Inak vraj sa teraz odporuca davat alergickym detom dlhodobo antihistaminika, varj sa tym znizuje vyskyt astmy v neskorsom veku, neviem, co je na tom pravdy, no my sme teraz mali zhorseny ekzem tak preto ho berieme. Na jednej strane nechcem, aby mala astmu, ale na druhej strane sa mi tiez velmi nepozdava pchat do nej dlhodobo lieky, nuz, kazda minca ma dve strany.....
Adula
začiatočník

Odoslaťod Adula »

Ahoj Jessa, mohla by som ta poprosit o niekolko receptov, ktore su u vas doma osvedcene? Mne totiz nenapadlo :oops: orechy nahradit slnecnicovymi semienkami. A sice pouzivam kakao, nasa ho v pohode znasa, dokonca vyzera, ze to bude taka ista zavislacka na copkolade ako som ja :lol: , ale ja zase rada skusam vselic nove, len nemam recepty, ale carobovy prasok by som rada vyskusala. Dakujem. A este k tej homeopatii - moja kamaratka kozna lekarka je v tomto dost skepticka, predsa len sa jedna o rastlinne vytazky...... A dokonca teraz skusim dat dcerku do skolky a pytala som sa na pripravky na podporu imunity ( napr. echinaceu, alebo vytazky z hlivy ustricovej) a tiez mi to neodporucala.
Adula
začiatočník

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Dermatológ

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.