Sterilizacia - ano ci nie?

tehotenstvo, šestonedelie, ne/plodnosť, "ženské" problémy
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Sterilizacia - ano ci nie?

Odoslaťod tatranka »

Tiez sa nad touto otazkou zamyslam a myslim si, ze je rozdiel sterilizacia u zvierat a u zien. U zeny sa sterilizacia prevadza tak, ze sa len vajickovod previaze silonom a vajickovody sa stanu nepriechodne. Funkcia vajecnikov a maternice zostava zachovana. Pokial viem, u zvierat sa odobera maternica...a to aj u ludi sposobuje mnohe zmeny na organizme.
Ked si to vezmeme z optimistickejsej stranky...kolko zien ma nepriechodne vajickovody napr. kvoli castym zapalom ci cystam, ani o tom nevedia a normalne funguju....A dokonca maju deti (umelym oplodnenim). Takze aj nezvratnost sterilizacie je polemika. Ak zena z nejakeho dovodu za kazdu cenu zatuzi po dalsom dietati, moze ist na umele oplodnenie....alebo ak motyka vystreli, mozno sa da obnovit priechodnost vajickovodov (nemozne to nie je, aj ked vam to lekar priamo nepovie, lebo by ste sa toho mohli chytit..)
Myslim, ze sterilizacie sa zbytocne prehnane bojime (tiez sa jej bojim, ale po tretom cisarskom ju velmi zvazujem)....Ja sa snazim rozhodovat podla pravdepodobnosti, co sa v zivote moze stat. A to, ze moj zivot bude plynut "normalne", s detmi ktore mam, s muzom ktoreho mam je pravdepodobnejsie ako to, ze zatuzim po dalsom dietati....
Kedze ina antikoncepcia v mojom pripade neprichadza do uvahy a so sexom skoncit nemienim :oops: , uvazujem aj o tejto alternative.
A nechcem svoju rodinu vystavovat nebezpecenstvu, ze nahodou zase otehotniem a vzhladom na rizikovost dalsej gravidity mozem zanechat 4 siroty :!:
tatranka
pokročilý

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Sterilizacia - ano ci nie?

Odoslaťod tatranka »

A este na doplnenie....dokedy je asi zenske telo pripravene rodit, ci schopne...neviem ako to spravne nazvat....Ja by som po 40-45 uz asi male dieta ani nechcela...takze ide o ochranu pred otehotnenim mozno na 10 rokov kedy by sa zivot teoreticky mohol zvrtnut tak, ze by som chcela dalsie deti.....A po 40 by som pouzivala aku ochranu? Potom si dam spravit sterilizaciu?
Neviem ci ste pochopili, co som tym chcela povedat... :roll:
tatranka
pokročilý

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ženské veci (gynekológ)

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.