augustove babatka 2006

bábätká narodené v roku 2006
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: augustove babatka 2006

Odoslaťod Miriam z NR »

Ahojte :) Tak sa vam hlasim po viac ako tyzdni, a idem vam povedat, co sme si zazili za peklo :?

Ako som spominala, ze Simonka ma problemy s kakanim atd., a potom ako jej nasli tu cystu...brali jej krv, a o dva dni mi volala doktorka, ze mame sa zbalit do nemocnice, ze Simonka ma velmi zle vysledky krvi. Ze do 3 hodin aby sme boli v nemocnici, nech jej este stihnu spravit nejake vysetrenie, ze aspon este raz krv alebo co. Tak som rychlo volala muzovi nech pre nas pride a ze co sa deje, mne doktorka viac nechcela povedat, velice tajnostkarila, len povedala ze nieco sa jej deje v brusku. Prisiel Peto, a ten jej volal aby z nej nieco viac vytlkol, len ja som nepocula co sa bavia, lebo bol zavrety v kuchyni a ja som balila. A zrazu dojdem do kuchyne a on strasne plakal a rozpraval sa s kamaratom, ktoreho otec je onkolog, a len som zachytila ze Simonka ma hodnotu Alfafetaproteinu v krvi 1700 (neviem akej jednotky), a ze norma je 5! Potom som z neho vytlka ze doktorka povedala, ze moze ist o rakovinu, lebo ze ma velmi vysoke onkomarkeri. V nemocnici jej hned dali infuzie a na druhy den rano sme isli na magneticku rezonanciu, kde zistili ze ta cysta je na vajecniku, dovtedy len tipovali, lebo podla sona to nebolo moc dobre vidiet. Z narkozi sa preberala takym stylom ze sa dusila, nemohla dychat, stale jej zapadaval jazyk, narabali s nou 2 doktori a 4 sestricky a ja som len stala pri postielke a triasla som sa ked su ja videla v takom stave, potom som povedala doktorovi nech ju zdvihne, ze ona sa hentak niekedy dusi ked moc hltavo papa, ale ze to sa na jeden krat nadychne. Tak ju zdvihol a polepsilo sa jej, tak mi dali stolicku k jej postielke (to sme boli na JIS-ke), a ze mam ju drzat vo zvislej polohe. Drzala som ju tak 7,5 hodiny na jednej ruke, druhou som jej pridrzala kyslikovu masku a sledovala som monitor, aby hodnota dychania neklesla pod 90. Nechali ma tam pekne samu, ze mam sa starat. 5 krat som ich musela volat, co pipal monitor s hodnotou 84 a nikto to nepocul :evil: A to je JIS-ka prosim pekne....
No a za chvilu prisiel doktor z vysledkami konecnymi a oznamil mi, ze Simonka ma 2 varianty. Bud ma neskodnu cystu, ktora casom zmizne, alebo vysokozhubnu rakovinu. Ze 50:50. A ze hned rano nas prevezu na onkologiu do bratislavy, kde ju budu okamzite operovat. To malo byt piatok, ja som chcela ze prideme tam na obed piatok - ze naco, ci nemozme ist pondelok, on ze nie, okamzite, este nam chcel davat sanitku co som razne odmietla, povedala som ze pojdeme na svojom aute. Nebudem tu ani opisovat ako sme sa s muzom citili, obidvaja sme sa skoro psychicky zrutili, ale to je aj skoda rozpisovat.
Rano sme isli do BA, kde nas teda hospitalizovali na detskej onkologii na Kramaroch. Privitali nas takym stylom ze co sme slahnuti? ze preco sme neisli na chirurgiu, ze co s tym ma onkologia atd...tak sme ledva vysvetlili ze my sme si to s muzom nevymysleli sami, ze nas poslali z NR atd., a ze nech si to vybavia medzi sebou a nech sa nevyvrsuju na nas...
Zaver je taky, ze po 6 dnoch v bratislave vysli vsetky vysledky krvi a vsetko ostatne tak, ze simonka ma obycajne "cysticky zmenene vajecniky" nasledkom mojich hormonov, pretoze je plne dojcena, a maju to 2 dievcatka z piatich !!! V Bratislave uplne bezna vec, v Nitre rovno rakovina :evil: :evil: :evil: :evil:
Tak vcera na obed nas prepustili ako zive a zdrave :D
Ale mame "zazitok" na cely zivot, cela rodina, vsetci sme ten tyzden preplakali, ja som v tej Bratislave na druhy den nemala cim nakrmit malu, prsia makke ako blato, dala som si kupit Nutrilon ale vzoprela som sa a tlkla som si do hlavy, ze ked sa zlozim, ze malej to nepomoze, a proste mliecko sa nejako vratilo a uz je zase dobre a zase plne dojcim.
A na Vianoce chceme s muzom s niecim prispiet na detsku onkologiu, lebo tie pohlady co som tam zazila...no neprajem nikomu aby tam skoncil :cry:

place mi mala tak zatim cafte
Miriam z NR
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod veronika2 »

Miriam je mi velmi luto, co ste si museli zazit.... To je otrasne, ako vas vystrasili!!!!!! Su normalny? Ale dolezite je ze Simonka je zdrava .... tak vam prajem aby vas to rychlo "prebolelo" a zabudli ste...

Holtov krem dostat aj bez predpisu?
veronika2
expert

Odoslaťod tessa »

Mirka,
uplne ta chapem a nezavidim! Poznam ako to chodi na onkologii, aj ked pre dospelych, ale ani to neprajem zazit nikomu! :cry:

Drzte sa!
tessa
expert

Odoslaťod najjanka »

Miriam, teda klobuk dolu. Zazili ste si teda svoje. Ty teda musis byt poriadne statocna zena,to ti poviem. Ja by som skoncila na psychiatrii.

Dnes sme boli v poradni. Uz vazime 5100 gramov a mame iba 4 tyzdne. Kam toto povedie???
najjanka
expert

Odoslaťod MariaLuisa »

Ahojte maminky,

Miriam,
aj som si poplakala, ked som čítala tvoj príspevok. Ale po tým rôznych aférach každého radšej doktori nahánajú od tých najhorších diagnóz, ako by mali niečo zanedbať. Drž sa.

Deni,
mne sa zase zdá, že náš malý má moc šišatú hlavu. On aj ked leží na chrbte, tak si vykrúti hlavu nabok a ja neviem ako by som ho prinutila, aby ju mal rovno.

Čajík,
som dávala v lete, ked bolo horko. A dávam aj ked dostane štikútku a nechce chytiť prsník. No ale včera som myslela, že ma porazí. Mal štikútku, prsník nechytil, tak som spravila čajík do flašky, ani z tej nechcel sosať, tak som mu ho chcela dať lyžičkou a ako som mu ho liala do pusy, tak on ho bokom vypluval v štýle "mrtvolka" a ešte sa mi smial do tváre...
MariaLuisa
pokročilý

Odoslaťod mia »

No Miriam, az si ma zaslzila!
mia
expert

Odoslaťod sima19 »

Ahojte,

Miriam teda nezavidim Vam co ste si museli pretrpiet. Plakala som pri tom tvojom prispevku az az. Hlavne ze to dobre dopadlo.

My cajiky nedavame.

Uz nemusime balit na siroko, boli sme v Prosanuse, s Ninkou som pred 4 rokmi bola v Ruzinove a bol to des. Cakavali sme strasne dlho, v prechdovej chodbe - zima a prievan no hroza.

Ale s tou novorodeneckou zltackou mame stale problemi, hodnoty mame vyzsie ako ked nas pustali z nemocnice. Uz sme boli v detskej ambulancii v Ruzinove, brali nam litre krvi, tak uvidim co zistia. Pravdepodobne som prekonala v tehotenstve nejaku infekciu a asi ma Marek aj pece nie uplne v poriadku. No mam z toho stres, ale uvidime co bude.
sima19
začiatočník

Odoslaťod veronika2 »

[quote="sima19"]Ahojte,

Miriam teda nezavidim Vam co ste si museli pretrpiet. Plakala som pri tom tvojom prispevku az az. Hlavne ze to dobre dopadlo.

My cajiky nedavame.

Uz nemusime balit na siroko, boli sme v Prosanuse, s Ninkou som pred 4 rokmi bola v Ruzinove a bol to des. Cakavali sme strasne dlho, v prechdovej chodbe - zima a prievan no hroza.

Sima aj my ideme na nozicky do Prosanusu.... ako to tam chodi? Co si mam zobrat so sebou?
veronika2
expert

Odoslaťod kacenka78 »

Miriam,
tak normalne som dostala zimomriavky, si teda odvazlivka, ze si to takto hrdinsky prekonala...obdivujem Ta...

Surferka,
a kde v Presove byvas??
kacenka78
expert

Odoslaťod mia »

Dajka - ty teda nevstavas v noci na odsavanie a mas mliecko v pohode? Ja stale vstavam na odsavanie. Sice mi to trva 15 - 20 minut kym som naspet v posteli a za 10 minut odsaje obycajne 210ml ale uz aj to je prerusenie spanku. velmi by som chcela aspon sem tam prespat noc bez prebudenia. Par krat som to skusila, a bud som rano mala prsia - kamene a bala som sa problemov, alebo som potom cez den citila menej mlieka. Myslis ze sa to da upravit a mat dost mlieka cez den s 8 hodinovou prestavkou ? Toho sa najviac bojim, preto poctivo vstavam medzi 3 - 4 rano. :-(

V sobotu mam narky, a pytala som si ako darcek od manzela aby ma rano nebudil a nakrmil Juliana z flasky o 7 miesto mna. Dobre nie? Ja si konecne pospim!!!
mia
expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na 2006

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.