nízka hmotnosť

O detských chorobách, neduhoch a problémoch s ostatnými rodičmi.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: nízka hmotnosť

Odoslaťod ozanka »

ahoj maminky,
mam 10M synceka a velmi pomalicky pribera.teraz ma ubohych 7,8kg a 75cm (por.hmotnost 3,35kg/48cm). do polroka bol len dojceny,ako 6M vazil 7kg,cize pekne priberal.s dojcenim som prestala ked mal 9M. pouzivam sunar a humanu. s papkanim nemame ziadne problemy,zje vsetko (dospelacky tanier zeleninovo-masovej polievky,krajec chlebika s masielkom alebo syrom,jeden biely jogurt zbasti tak,ze nestiham, detto vyziva alebo jeden kus ovocia mu nestaci). prvy syn bol tiez dost tenucky,ale v jeho veku mal uz takmer 9kg. fyziologicky je zrejme vporiadku,sam sa posadi,lezie sice tarbavo,ale lezie,v postielke aj pri nabytku sa postavi.Nasa pediatricka si nerobi starosti,krvny obraz ma vporiadku,moc tiez.Jedine mu davam multivitamin Pikovit.
viete mi niekto poradit? alebo aspon uistit,ze to nic nie je? citim sa dost blbo,ked stretnem maminu s rovnako starym babom,alebo aj mensim a s milym usmevom na tvary mi povie:"Jeeej,aky je drobucky." :evil: Ide ma vtedy roztrhnut...
dakujem
ozanka
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Moma »

Ahoj, no moj syn mal v roku 75 cm a 9 kg a bolo to v poriadku, stale je drobnejsi...
Aj miery tvojho synceka su v norme, mna len zaraza ten nizsi hmotnastny prirastok za posledne 4 mesiace (len 0,8kg, prirastok by mal byt cca 1,5kg). Samozrejme, vsetko moze byt v poriadku, podozrive je ale slabsie priberanie po zavedeni prikrmov, ja by som mozno trochu viac pouvazovala o potravinovej alergii, hlavne na kravske mlieko.
Moma
začiatočník

Odoslaťod Petrouchka »

Aj moj syn je co sa hmotnosti tyka na spodnej hranici
narodil sa 3.32 kg, ked mal rok, tak mal 9.1 kg a 75 cm, dvojrocny mal 11.2 kg a 86 cm
velakrat som sa na to pytala pediatricky, lebo vsetky deti co poznam, su ovela tazsie ako on
vzdy mi povedala, ze ak je spokojny a robi vsetko to, co by mal na svoj vek robit, tak je to zrejme len genetickou preddispozicou
a okrem toho mi vravela, ze ak by bolo dieta podvyzivene, tak by sa zastavil aj rast, takze aj rastie do vysky, nemal by to byt problem
Petrouchka
expert

Odoslaťod ozanka »

dakujem,trosku ste ma ukludnili.nerobim si z toho velku vedu. len skutocne tie posledne styri mesiace po zavedeni tuhej stravy sa prirastok hmotnosti znizil.a pritom fakt tak pekne papka,zchuti,kakat kaka raz denne do serblika (len tam!nikdy nie do plienky :) ).
ta alergia na kravske mlieko sa ako prejavuje? este mlieko nekonzumuje,ani do privarkov mu ho nedavam,max masielko alebo syr na chlebiku,ale to papkame len necely mesiac a naozaj len tenku vrstvu na chlebik.
ozanka
začiatočník

Odoslaťod Petrouchka »

Existuju dva druhy alergie na kravske mlieko,
jedna je na bielkovinu kravskeho mlieka - ta sa tusim prejavuje bolestami brucha kratko po konzumacii mliecnych vyrobkov
a potom je alergia na mliecny cukor (laktozu) ta sa prejavuje hnackami - ta moze byt trvala ale aj docasna, moj syn mal tu docasnu
na jar bol v nemocnici, velmi vracal, bol dehydrovany a nasli mu rotavirus, skoro dva mesiace potom nepil mlieko, lebo mal z neho vzdy hroznu hnacku, teraz uz pije aj 300-500 ml mlieka denne a nic mu nieje
Petrouchka
expert

Odoslaťod ozanka »

tak ten nas krpec taketo prejavy nema, takze to snad nebude ziadna alergia. dakujem za info, aj toto ma trosku ukludnilo :lol:
ozanka
začiatočník

Odoslaťod mmonika »

to my sme mali v roku ,neboj ,ja sa stale opakujem,ale ked vies ,ze nie si sama ,co ide so stiahnutym zaludkom do poradne n a vazenie ,hned ti bude lepsie
mmonika

pracujem

expert

Mood: Cool

Odoslaťod Petrouchka »

http://www.mamaaja.sk/index.php?lang=sk ... ontent=200

skus si pozriet tuto tabulku, uvidis, ze Tvoj syn ma miery uplne v poriadku :wink:
Petrouchka
expert

Odoslaťod ozanka »

Petrouchka píše:http://www.mamaaja.sk/index.php?lang=sk&page=web_content&page=web_content&id_content=200

skus si pozriet tuto tabulku, uvidis, ze Tvoj syn ma miery uplne v poriadku :wink:

fakt,je sice na minime,ale este stale v norme.diky petrouchka.snad to dobehne neskor.
ozanka
začiatočník

Odoslaťod Monika »

TAk to nie sme velky ani my:vek 1,5 roka vaha cca 10 kg,a cislo oblecenia ma 86 :wink: Takze my budeme asitiez patrit k drobnejsim detom
Monika

snad sa vsetko zlepsiiiiiiiiiii..

expert

Mood: Scream

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Detské choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.