recept na ozdobenie torty

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: recept na ozdobenie torty

Odoslaťod vrbka »

ahoj maminy, :P
chcela by som spravit dcérke k narodeninám tortu - klasická piškóta so šľahočkovým krémom a ovocím poprípade klasický maslový krém. Len som si nie istá s receptom na ozdobu. Môžte sa podeliť so skúsenosťami a receptom, ktoré krémy resp. cukrové pasty alebo niečo iné bolo u Vás to najlepšie. :wink:

niečo také hľadám ako je na obrázku. myslím len tú ozdobu, urobenú cez zdobiace vrecúško

Ď.
Prílohy
b2d_4.jpg
(16.4 KiB) Stiahnutá 32393 krát
vrbka
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Zuzana Roznayova »

Ahoj,
krasna torta,kde si ju nasla???
Mne sa na zdobenie s vrecuskom najlepsie osvedcilo maslo, vymiesane len s cukrom,alebo aj s kakaom...Ked som chcela zdobit kremom tortovym - vacsinou robim ten s pudingom - to sa mi roztekalo.....preto na ozdobu davam klasicke maslo - nie pokrmovy tuk...
Tak hadam som ti poradila:-)
Raz som zdobila aj trvanlivou slahackou so stuzovacom - tiez sa dalo,ale z toho masla su krajsie tie ruzicky:-)
Vela zdaru:-)
Zuzana Roznayova

Odoslaťod audrey »

Keďže ja nie som taká zdatná cukrárka, tak detské torty a koláčiky zdobím gumovými medvedíkmi a lentilkami. Aj s tým sa dajú urobiť divy :lol:
audrey
expert

Odoslaťod vrbka »

ahoj baby
Ďakujem za rady. Asi predsa len skúsim len ten maslový krém.

Audrey - aj ja som malej minulý rok nazdobila tortu s gumenými cukríkmi - také dáke príšerky z mora. V zaliatej fólii bol obrázok NEMA (mali sme také podmorské obdobie :roll :wink: ) a na to som dala želatinu a na ňu rôzne tieto srandy. fotku mám niekde uloženú. môžem potom hodiť. tá bola inak dobrá, to bola klasická piškóta s tvarohovo-ovocným krémom. mňam :)

Zuzka - tortu som našla ani neviem kde ale pozerala som stránky ako cukrar.cz, niečo na forume living.cz ale najkrajšie obrázky som našla tu: http://rodina.cz/scripts/album/album.asp?id=25671

takže držte palce.dúfam, že moja 3 ročna šikula mi pomôže :D malo by to byť hotové na 3 septembra.
/kúpila som marcipán a z toho by som jej chcela vymodelovať macka, podľa fotky. môj partner mi povedal že som mala radšej dákeho kúpiť. tak dúfam že sa podarí :roll: /
Prílohy
xlutxxsxmedvxdky-a.jpg
(54.62 KiB) Stiahnutá 32281 krát
vrbka
začiatočník

Odoslaťod vrbka »

:P ahooj,
ale sa nám to tu rozrastá!
takže krtko, ten musí byť zlatý - odfoť aj oslávenca :wink:
škoda že nám doma internet nejde :cry: a uvidím to najskôr v pondelkok.
Počuj a keby sa namiesto Palmarínu, či Hery dalo obyč. maslo - roztekalo by sa to viac? neskúšala si?
vrbka
začiatočník

Odoslaťod ivetau »

Ahoj vrbka áno začalo by sa to topiť.Pripájam tortu,ale nepiekla som ju pre moju malú,ale pre jednu pani,tak oslávenca nepoznám :lol:A ešte skúsila som kúpiť hotový marcipán,pretože sa my moc nechcelo kôli pár ozdobám miesiť zmes na ne a chuťovo je super,ale začal sa v ladničke roztápať,tak asi ostanem len pri mojom osvedčenom marcipáne.Majte sa.
Prílohy
DSC00001.JPG
(64.63 KiB) Stiahnutá 32068 krát
ivetau
pokročilý

Odoslaťod kujka »

Ivetka a aky mas recept na marcipan? Mozes sa o neho podelit:-))) ?
kujka

Odoslaťod JanaC »

Prosím Vás, viete mi niekto poradiť, či sa dajú tvarovať ozdoby aj z fondánu? Recept mám ale ešte som sním neskúšala. :?:
JanaC
začiatočník

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.