zaciname papat

Dojčenie, prvé príkrmy, strava dojčiat, detský jedálniček, rodinné stravovanie, alternatívy.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: zaciname papat

Odoslaťod lulusik »

Ahojte maminy, potrebovala by som poradit. Dcerka mala pred 2 tyzdnami 6 mesiacov, a tak sme sa zacali papat podla rady doktorky na obed zeleninku. Skusali sme uz mrkvicku, zemiacik, mrkvicku s jablckom, miesanu zeleninku, ale este mi z toho mala nezjedla ani 1lyzicku :( . Ja ju plne dojcim a chcem aj pokracovat. Mala nepije cajik ani vodicku. Uz z toho zacinam mat depku. Viem, ze to chce trpezlivost ale neviem dokedy jej to mam nukat, ked to len popremiela na jazyku a vsetko vypluje. Ma to nejaky zmysel? Na silu jej to nedavam ani nechcem davat, a tak rozmyslam ze to skusim s ovocim. Viem, ze je to sladke, ale ked sa snad nauci prehltat ovocie, tak potom hadam zje aj zeleninku :?: . Napiste mi prosim, ake s tym mate skusenosti, poradte. Vopred dakujem
lulusik
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod mirina »

Ahoj lulusik,

ja som na zaciatku musela zmiesat mrkvu alebo zemiak s MM, len tak to preslo vstupnou kontrolou. Postupne, ako si Linda zvykala na novu chut, uberala som mlieka. Ak by ani to nezabralo, skus jednoducho par dni pockat, len dojcit a potom skusit odznova. Niektore deti este nie su v 6 mesiacoch pripravene na prikrmy. Ale chapem tvoju nervozitu.

Drzim palce !
Mirina
mirina
začiatočník

Odoslaťod lulusik »

Ahoj Mirina,

dakujem za odpoved. Aj mne sa tak zda, ze mala na to este nie je pripravena. S tym materskym mlieckom som to uz skusala a vysledok bol rovnaky. Ja len nechcem, aby malej nieco chybalo, ked nas strasia, ze po 6 mesiaci uz MM nestaci a ze treba doplnit vitaminy. Inak mala sa mi aj dost casto budi v noci, hoci predtym uz spinkavala dobre, a poctivo sa 3 krat naje. Tak som si aj myslela, ze ci nie je hladna a tie prikrmy by nam pomohli. Moj synovec zacal papat z lyzicky az v 8 mesiacoch, tiez vsetko len vypluval. Az potom prisli na to co mu chuti, a to bol zemiak s karfiolom a toho sa potom najedol. Mam jej skusat davat stale nieco ine, aby som zistila, ci jej nieco nezachuti, alebo vydrzat pri zelenine? Neviem, ci je mozne, ze zo dna na den mi to uz bude papat, ked bude pripravena, lebo za tie vyse 2 tyzdne absolutne ziadne pokroky :( .

este raz diky
lulusik
lulusik
začiatočník

Odoslaťod araearwen »

U nás maličká tiež najprv vymýšľala. Zabralo na ňu to, že sme začali zemiekom, do ktorého som jej odstriekala mliečko. O dva dni som dala mliečka menej, až o 10dní zjadla samotný zemiak. Potom sme pridali mrkvu, potom petržlen. Z ovocia sme začali jablkom, no nechcela, tak sme dali hrušku. Jablko tiež s mliečkom, materským. A potom papala všetko zaradom.
araearwen
pokročilý

Odoslaťod mirina »

Lulusik, ja by som pockala a skusila o tyzden. Ale to je naozaj na tebe. Nie je malo deti, ktore byvaju vylucne kojene do konca 7. mesiaca. Ak mas pocit, ze babetko je hladne, skus dat na veceru ryzovu kasu s MM. Mohla by zasytit, ale nie u kazdeho funguje. Tak vela zdaru.
mirina
začiatočník

Odoslaťod araearwen »

Ono, zeleninou a ovocím sa má začínať preto, lebo najmenej zaťažujú organizmus-trávením. Ostatné pridávanie príkrmov je odvodené od zvýšenej záťaže. Napísala som to zrozumiteľne :?:
araearwen
pokročilý

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Výživa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.