detská výživa

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: detská výživa

Odoslaťod MataK »

Mohli by ste mi prosím poradiť nejaký dobrý recept na doma vyrábanú detskú výživu :?:

Ďakujem
MataK

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod Hela17 »

5 kg jabĺk, 2,5 lvody, 40Dag cukru, 1,5 Zlatý klas.
Jablká ošúpeš a necháš variť do polomäkka. Po odstavení ich zleješ a v tej jablčnej vode uvaríš Zlatý klas. Ten zmixuješ s jeblkami, ešte raz necháš prejsť varom a dávaš do fliaš. A sterilizujeme. Ak chceš príchuť, môžeš pridať džem, iné ovocie, proste fantázia. Ja som dnes robila čučoriedkovú. A dávala som maizenu, nie Zlatý klas, lebo sa mi nechcelo ísť do obchodu.
Ročne robím aj 5-6 dávok. Rôzne, broskyňové, malinové, ríbezľové, marhuľové...
Hela17
pokročilý

Odoslaťod sabina »

ja som robila takuto: jablka a mrkva 1:1 varime postruhane v 1litri vody,pridame 1 skoricovy a 1vanilkovy cukor...vysterilizujeme a papame...mojmu to minuly rok velmi chutilo...uz na vianoce sme nemali ziadne zasoby.. :)
sabina
pokročilý

Odoslaťod Iwa »

Ja robievam tak, ze jablka nakrajane na kusky su len ponorene vo vode. Rozvarim to, pripadne este rozmixujem a ked treba dam cukor, ale skor menej (ved dosladit sa da vzdy). Robila som bananovu (1/4 bol nevareny pomackany banan), jahodovu (jahod staci malo, aj malin) a este kiwi (kivwi com nakrajala na kolieska a do kazdeho poharika pridala tak 2-3). Cisto jablkovu som posypala navrchu skoricou. Vsetko som sterilizovala.
Iwa
expert

Odoslaťod adrienka »

baby mozem sa vas spytat, ked robite tieto vyzivy doma tak kolko vam potom vydrzia? to normalne potom zavarate alebo co? lebo ja som nad tym rozmyslala, ze by som robila takto domace prikrmy ale moc sa mi s tym babrat nechce ak by mi to malo vydrzat tyzden alebo kolko. plus daju sa urobit aj take proste, ze so zeleninou a s ryzou a tak? ci radsej kupovat?
adrienka
začiatočník

Mood: Happy

Odoslaťod simixe »

ked robis doma tak sa daju dat normalne do poharikov a vydrzia ti dlho len ked tak si ich davaj do mensich lebo ked ich uz raz otvoris tak je najlepsie ich zjest v ten den, maximalne na druhy a samozrejme mat v chladnicke. mne sa velakrat stalo, ze ked som si zavarila do velkych tak sa mi vela pokazilo lebo sa nezjedli ked sa otvorili. ja som robievala jablkove ale teraz uz ako nasi predali zahradku tak uz nemavame tolko jablk tak uz nerobievam
simixe

Odoslaťod kajutruska »

Moja kamoska takto robieva, ak chces tak sa jej spytam, ze ako ich robi tak aby jej vydrzali co najdlhsie. Ja som si napriklad na to este netrufla :D Bojim sa, ze by som dala kopec penazi do ovocia a potom sa mi to vsetko za tyzden pokazi :D
kajutruska

Odoslaťod adrienka »

simixe dakujem za radu, ja som to aj tak chcela, ze do mensich, je to praktickejsie aj keby som to potrebovala niekam zobrat von alebo tak, ze by som nemusela tahat velky pohar zavaraninovy :) a aky mas teda postup?
kajutraska to by som ti bola hrozne vdacna keby sa jej spytas :) keby mohla napisat alebo teba napisat a potom mne to sem dat, ze aky postup ma, krok za krokom :)
adrienka
začiatočník

Odoslaťod simixe »

ja uz teraz nemam ziadny lebo sa mi neoplati nakupovat niekde jablka alebo ine ovocie a tak robit. my sme kedysi mavali jablka zadarmo tak som robila jablkove ale teraz sa mi to uz neoplati a ani na tom nemam tolko casu. lebo ked si idem pozriet teraz k nam na trh napriklad, ze by som spravila jablkovo - jahodove tak to by som sa nedoplatila. akoze sice je to ovocie vacsinou fakt chutne ale je drahe aj na normalnu konzumaciu a nie este ho takto vo velkom nakupovat :/ kedysi to tak nebolo
simixe

Odoslaťod adrienka »

simixe aha a odkiaľ ste mávali vtedy jablká. ja tiež nemám nejako možnosť si zohnať zadarmo ovocie ale som myslela, že nebude také drahé keď budem brať od nejakého farmára vo veľkom napríklad, že by spravil nejakú lepšiu cenu nie? ja inak pravdu povediac ani neviem kde je u nás takýto trh s ovocím a zeleninou, neviem či také niečo vôbec máme :huh:
adrienka
začiatočník

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...