Pekaren na chleba

Dojčenie, prvé príkrmy, strava dojčiat, detský jedálniček, rodinné stravovanie, alternatívy.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Pekaren na chleba

Odoslaťod hannah »

Tak som vcera prvy krat experimenovala s pekarnou a celozrnnym chlebiko, je dobry, len sa na vrchu mierne prepadol, to je zle? lebo striedka je rovnomerna... alebo s ato tak robi vzdy?
Prílohy
chlieb.JPG
(15.62 KiB) Stiahnutá 7783 krát
hannah
pokročilý

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod MartinaK »

Chlebik nema byt prepadnuty, aj ked samozrejme papat sa da :-) Stane sa to vtedy, ked je viac vody ako treba, skus dat nabuduce trochu menej. Alebo pridat viac muky. Mozno bol aj viac vykysnuty, moze byt aj to, ze si dala viac drozdia.
MartinaK
začiatočník

Odoslaťod hannah »

dik mamina
a keby som°dala viac slnecnicovych jadierok, pomoze to?
Asi toho drozdia bolo moc, ale modifikovala som recept z velkej na malu pekaren, takze 0,7 saku drozdia sa pomerne zle odhaduje :roll:
hannah
pokročilý

Odoslaťod MartinaK »

Semiacka, ani ine "navyse" prisady to neovplyvnia. Ja davam napr len za odmerku drozdia na chlebik (ten maly), to mam od babinky recept :-) To je na maly chlieb: 0,5 kg muky a 3 dcl vody, odmerka mensia cukru a soli, odmerka drozdia. Ostatne podla chuti - teda semienka, vlocky,...
MartinaK
začiatočník

Odoslaťod hannah »

no dorobila som vecer sladky cokoladovy, uz je z neho polka fuc :shock: a na rano som nastavila druhu varku toho celozrnneho, ubrala som drozdia, tak bude rano prekvapko, snad to vyjde... no le je ho tam viac ako jedna cajova lyzicka, ze by som kus este odstranila? no asi to risknem tak ako to je, ten prvy, aj ked nevyzera ukazkovo je chutovo velmi dobry. Ten sladky uz aj vyzera ako ma, zajtra hodim foto, ak este bude rano co fotit;-))
dik a bru noc
nabuduce vyskusm Tvoje pomery napis prosim pekne presne dik dik
hannah
pokročilý

Odoslaťod MartinaK »

Mne sa sladky vzdy najviac podaril :-) Davala som tam nalamanu cokoladu, rum :oops: , hrozienka. Aj ked Emkin kamos oslavoval 2.narodky minuly rok, sme mu tento sladky chlebik doniesli ako kolac :-) Ak chces, tak ti mozem na mail poslat recepty do pekarne, zo stranky www.mybox.cz/pekarny - resp. si mozes mrknut, recepty mam aj na navode k mojej pekarni (Eta).
MartinaK
začiatočník

Odoslaťod MartinaK »

Tess, vyhodou (teda podla mna) pecenia si chlebika doma je to, ze vies co tam das a vlastne das si tam co chces. Mas cerstvy chlebik kedy chces.
A praveze robota je s tym minimalna. Suroviny na chlebik vykydas do pekarne (najskor tekutina - voda, alebo mlieko, potom muka, sol, cukor a nakonniec drozdie - susene, alebo cerstve, pevne prisady ako semiacka a tak je lepsie pridat po zapipani, aby sa velmi nerozdrvili pri dlhom miesani), zapnes program, velkost, farbu chlebika a potom len po cca 2-3 hodinkach vyberies upeceny chlebik :)
Ja pecivo vo vacsine aj tak kupujem :oops: , ale peciem si aj domka. Pekaren mam rok, dostala som ju na meniny a som rada, ze ju mam. Da sa v nej aj urobit napr. len cesto a potom z neho mozes piect buchty, alebo vselico kysnute. Vlastne tiez das len suroviny a vyberies hotove vykysnute cesto. A takisto mam program aj na marmeladu - das stavu, cukor a gelfix a potom mas lekvarik :). Ale to som este nerobila, ani cesto kysnute, z neho som este nikdy nepiekla.
Ja mam pekaren Eta Siesta.
[ img ]
MartinaK
začiatočník

Odoslaťod jaja1 »

Babenky, ja som bola velmi proti tej pekarni chleba ( aj som to pisala v starom fore), ale moj manzel si "postavil hlavu" a pekaren chleba aj tak kupil. Teraz skusa piect rozne druhy chleba, celozrny bol spicovy, ale sa nam tiez prepadol ( robil presne podla navodu, ale skusime pridat menej drozdia :( ). Musim povedat, ze za ten tyzden a pol, co ju mame som s nou maximalne spokojna. :lol: Vyhovuje mi najma to, ze sa s tym cestom netreba babrat a chlebik je taky, aky chces ( no, az na niektore drobnosti, to chce asi cvik). Takze beriem spat, ze je to len dalsi kram a zberac prachu v domacnosti. 8) Je to super vec.
jaja1
začiatočník

Odoslaťod hannah »

takze pripajam moje dalsie dva pokusy, cokladovy chlebik (za den anhiloval;-)
a zemiakovy bledy, ten je tiez prepadnuty? ako vyzraju vase chlebiky pri dopeceni?
hodte foto a overeny recept pliz pliz
dik!
a z ktorej muky pecite?

anazuz ja prave chcem chlieb v ktorom nie su aditiva, takze preto peciem doma, zmes mi uz pride, ze opat neviem, co je tam
Prílohy
coko.JPG
(19.58 KiB) Stiahnutá 7264 krát
clebik.JPG
(16.79 KiB) Stiahnutá 7194 krát
hannah
pokročilý

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Výživa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.