Adventny veniec

Dlhé zimné večery doma, horúce letné dni na lúke, chrípkové týždne v postieľke alebo námorné výpravy vo vani. Každá máme svoje vyskúšané triky na detskú zábavu.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Adventny veniec

Odoslaťod HanaG »

Ahojte maminy. Robite doma adventne vence? Ako ich vyrabate? Z akej ceciny? Natacate ich na nejaky kruh? Ako tam upevnujete sviecky? Ake ozdoby nan pouzivate? My sme si doteraz kupovali len umely, vlani sme mali prvykrat zivy, ale robila ho profesionalna aranzerka. Tento rok by som chcela doma skusit si vyrobit. Poradite? Vdaka.
HanaG
expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod DenisaAAA »

Adventny veniec ma naucila kamoska minuly rok a odvtedy robim vence ako diva aj z obila alebo jesenneho listia.
Na slameny korpus (ten kupujem) nahusto prikladam cca 10 cm kusky smrekoveho ihlicia, ktore striedam s kuskami tuje a napevno obtacam drotom namotanym na cievke. Dalsi rad nastrihanych vetviciek prikladam tak, aby prekryli drot, ktory zachytava predchadzajuce vetvicky. Obcas pridam kusok jarabiny, sipky, vetvicky s bobulami alebo male jablcka (ked chces, mozes ich nastriekat striebornym, alebo zlatym sprejom).
Ked je hotovy, prestriekam lakom (najmenej toxicky je lak na vlasy).
Minuly rok sme prilepovali susene platky citronu, alebo pomaranca, pekne su borovicove sisky, alebo orechy (vlasske, lieskove) a gastany. Na lepenie si poziciavam od susedy taku pistol, ktora roztavi kusok laminatu a tym sa potom da na veniec cokolvek sa ti zaziada.
Na sviecky pouzivam ihly s hrotom na obidvoch koncoch (ale klasicke na sitie by asi tiez posluzili), jeden hrot zahrejem nad ohnom a zapichnem do polovice sviecky a potom sviecku napichnem do venca. Len je treba davat pozor, lebo ked sviecka dohorieva, moze sa chytit cely veniec.
Pekne su aj "vence" vo forme jednej velkej vetvy. Zviazu sa dve-tri smrekove, alebo borovicove vetvy drotom na plocho okolo machovej tyce na kvety, ozdobis, ako chces a zapichnes sviece. Taky sa chystam urobit tento rok na vianocny stol, dam vediet, ako dopadne. Kruhovy zavesim na dvere a ak bude cas, jeden z imela zavesime nad dvere. Ale je to makacka, jeden veniec mi trva 3 hodiny cistej prace, co pri troch detoch robi jedenapol dna.
DenisaAAA

Odoslaťod HanaG »

Ahoj Denisa, vďaka za návod, také niečo som hľadala. Kde kupuješ ten slamený veniec? Už nemám do nedele moc času, ale dúfam, že sa mi to podarí. :wink:
HanaG
expert

Odoslaťod DenisaAAA »

Veru neviem, kde by sa dal na slovensku kupit ten slameny korpus. Mozno v Ikey - fakt neviem. V Rakusku ho urcite zozenies, u nas (F, CH) ho dostat v kazdom obchode, kde maju aspon jeden regal vyhradeny pre vianocne ozdoby. Urcite v kreativnych obchodoch a obchodoch s dekoraciami.
DenisaAAA

Odoslaťod mika »

ahojte, ja mam zasa umely veniec, teda cisto umely vetvickovy veniec a ten si len zdobim. Minuly rok som nedavala sviecky, neviem ci to tento nezmenim. Este uvidim...
mika
expert

Odoslaťod HanaG »

Ja som dnes obehla všetky dostupné kvetinárstva v Nitre, zatiaľ som nezohnala. Mali maximálne stočenú umelú čečinu. Tam mám strach, že mi neudrží sviečky (tie u nás musia byť, lebo je v tom symbolika), ale ešte mi poradili pozrieť sa v záhradkárskych potrebách. Tak poobede vyrážam z roboty.
HanaG
expert

Odoslaťod Ina »

Ahojte devchata,mate krasne napady. Dva roky sa venujem robenjiu vencov pre seba aj mojich blizkych. Napady na vence som dostala,ked som bola na Vianocnych trhoch. Robim podobne vence,co robi aj Denisa s prirodnich materialov. Moze sa pouzit aj brectan s bobulkami, mozete upiect pagace,alebo prasiatko ake je na mojom vence. Tento veniec som robila prvi krat pred dvoma rokmi,tak som nevedela ako upevnit sviecky.Dala som jednu velku do stredu venca,a veniec sa nachadza na sklnenej myse. Korpusy mozu byt aj poliesterove,machove Tie korpusy sa daju kupit v Baumaxe,Hornbachu(neviem ci som nazov spravne napisala. Korpusy sa daju vyrobit aj s vysusenej buriny.
V dalsich prispevkoch poslem minulorocny veniec a neskor aj tohtorocne.
Prílohy
veniec.JPG
(97.15 KiB) Stiahnutá 8972 krát
Ina
expert

Obrázky: 0

Odoslaťod Ina »

Posielam moj minulorocny veniec,a niake dekoracie v kuchyni, na chodbe. Zivy vianocny stromcek sa da ozdobit okrem vsetkeho aj cervenimi hortenziami,alebo hortenzie mozete nastriekat zlatym, alebo striebornym sprejom.
Prílohy
dekoracia3.JPG
na chodbe
(88.53 KiB) Stiahnutá 8923 krát
dekoracia2.JPG
v kuchyni
(94.58 KiB) Stiahnutá 8927 krát
veniec1.JPG
(76.81 KiB) Stiahnutá 8944 krát
Ina
expert

Obrázky: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Nápady, hry a tipy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.