Dobroty od "júloviek"

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Dobroty od "júloviek"

Odoslaťod Gréta »

Baby, hoďte sem aj vy nejaké dobroty..........slané alebo sladké :)

Lenivá gazdiná

(alebo Pre mamičky, čo majú malé detičky a málo času :D )

30 dkg výberovej múky
30 dkg cukru
3 vajcia
3 PL kakaa
1 KL sódy bikarbóny
1,5 dcl oleja
7 dcl kompót (celý aj so šťavou)

Všetko zmiešame a vylejeme na plech, pečieme 45 min. na nízkej teplote. U mňa je to 150°.

Pozn. Ak máte kompót s veľkými kusmi ovocia (slivky, marhule), lepšie pokrájať ich pokrájať na menšie kúsky.
Naposledy upravil Gréta dňa , celkovo upravené 1 krát.
Gréta
pokročilý

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod daniela »

Pudingáč so smotanou

Cesto: 4 žĺtky
200 g práškového cukru
1 vanilkový cukor
1 dcl vody
1 dcl oleja
200 g hladkej múky
1 prášok do pečiva
Toto všetko zmiešame a pridáme sneh zo 4 bielkov.
Dáme do vymasteného a múkou vyypaného plechu. Do cesta potom hakybaky vlejeme uvarený puding - najlepší je čokoládový. Pečieme na 180 stupňoch.

Puding
1 liter mlieka
2 pudingy - dr. Oetker
1 vanilkový cukor
3 polievkové lyžice kryštálového cukru

Počas pečenia si rozmiešame 3 pochúťkové smotany s 3 polievkovými lyžicami práškového cukru a vylejeme na horúci koláč. Necháme vychladnúť a jemne posypeme grankom alebo čokoládovými hoblinkami.
daniela

expert

Odoslaťod daniela »

Sladké pohladenie...

Upiecť 7 - 8 ošúpaných, jadrovníkov zbavených jabĺk, po upečení ich rozmačkať vidličkou, zmiešať s 1 vanilkovým a 1 škoricovým cukrom a nechať vychladnúť. Potom primiešať 1 tvaroh a 1 vyšľahanú šľahačku, nechať vychladiť a potom to treba pekne spapkať...
daniela

expert

Odoslaťod daniela »

Rýchlovka - robí sa deň vopred...

Tortové obĺžnikové oblátky - ja kupujem také v papierovom obale preplepené papierovým pásikom

Vymiešať 1 ramu s maslovou chuťou s práškovým kakaom a práškovým cukrom - aby to malo čokoládovú farbu a sladkú chuť. Rozdeliť oblátky na dve polovice. Striedavo natierať džemom, čokoládou - treba to vrstviť. Takže vyjdú dva pláty. Dať do chladičky a dobre zaťažiť, nechať aspoň cez noc v chaldničke.Krájať na štvorčeky alebo obdĺžniky. Deťom to veľmi chutí.
daniela

expert

Odoslaťod Gréta »

Renka, dnes som ho teda upiekla, je výborný, len mám pár pozmeňujúcich návrhov :D :
viac jabĺk
a menej cukru do bielkov

plech som vyložila papierom na pečenie, menej roboty s umývaním potom :wink:
Gréta
pokročilý

Odoslaťod daniela »

Naslano, aj nasladko...

250g palmarinu
250g hladkej múky
250g tvarohu
trošku soli / do slaného pečiva viac /

Zmiešať cesto, nechať aspoň polhodku v chladničke. Rozvaľkať. Ak chceme slané pečivo, môžeme vykrajovať rôzne tvary alebo rozvaľkané potrieť vajíčkom - osoleným, posypať rascou drvenou, hrubou soľou, sézamom alebo nepomletým makom a nakrájať tyčinky, trojuholníky...ak chceme sladké pečivo, nakrájame štvorčeky, položíme kúsok jabĺčka, posypeme škoricovým cukrom, urobíme "batôžteky" a spojenou stranou položíme na plech, potrieme vajíčkom, dáme upiecť na cca 180 - 200 stupňoch a ešte teplé posypeme práškovým cukrom, ale iba jemne...

Inak ja všetko takéto pečivo pečiem na papieri na pečenie, aby som nemala príliš veľkú robotu s plechmi...kupujem obojstranný papier na pečenie.
daniela

expert

Odoslaťod daniela »

Inak pri tom predchádzajúcom recepte možno pri slanom variante použiť namiesto tvarohu bryndzu...
daniela

expert

Odoslaťod daniela »

Gréti, začali sme asi naraz písať, no mne to dlhšie trvalo - papier na pečenie....Idem ja urobiť chlapom bábovku...
daniela

expert

Odoslaťod lola »

KOLAC Z BEBE KEKSOV
4 baliky Bebe keksov, 3 dcl mlieka, zlaty klas,200g masla, 15 0 g cukru,kakao

Uvarite puding z 3dcl mlieka, zlateho klasu a cukru, ked trocha vychladne, date tam maslo.Potom tento krem rozdelite na 2, do jednej casti date kakao. Keksiky striedavo natierate raz hnedym kremom, raz zltym a ukladate na kant. / tak ako su v tom obale /,potom to cele este aj zvrchu a zo vsetkych stran natriete kremom a date na 8 hodin /na noc/ do chladnicky. Tie keksy sa pekne napiju kremu a je to mnam mnam. POZOR: kraja sa to sikmo cez keksiky aby sa neoddelili
lola
expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.