Bábika pre 1,5 ročné dieťa

Dlhé zimné večery doma, horúce letné dni na lúke, chrípkové týždne v postieľke alebo námorné výpravy vo vani. Každá máme svoje vyskúšané triky na detskú zábavu.
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Re: Bábika pre 1,5 ročné dieťa

Odoslaťod ika » So 12.Nov. 2005 11:33

Ahojte maminy dievčatiek!Chcela by som kúpiť svojej malej pod stromček bábiku,celkom sa mi zapáčili 2 typy - Maggie Raggie,čo spieva la-la-la, keď sa jej stlačí bruško a Chou-Chou od 1 roka, myslím,že nemá funkcie.Máte s nimi nejaké skúsenosti?Ktorú vybrať?Alebo dáte nejaké tipy na bábiky,ktoré sa osvedčili vám??? Dík.
ika
začiatočník

Založený: Pi 21.Okt. 2005 11:10

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Odoslaťod danirose » Ne 13.Nov. 2005 1:36

ahoj,
ja som sa tu snazila predstavit temu waldorfske hracky,ale nikto sa neozval.Cim viac sa dozvedam o tychto hrackach,tym viac si zacinam uvedomovat,co komercnym hrackam chyba...

Co sa tyka babik,male dievcatka,ale aj chlapci potrebuju babiku,ktora sa stane ich spolocnikom a dovernikom a bude makka a tepla so ziadnymi (aby sami mohli ''v-predstavit'' babike vyraz,ktory bude zodpovedat ich nalade a hre)alebo minimalnymi crtami.Preto sa tieto babiky vyrabaju iba zo 100% bavlny ako aj jej oblecenie,ktore sa da vyzliect a obliect a vypln tvori vacsinou vlna.
Ja si prave zhanam latku na usitie velkej babiky(33cm)a uvidime,ako sa podari,kedze nie som az taka zrucna sicka.Planujem ju vyrobit na podobu mirandy,takze jej dam dlhe blond vlasky a hnede ocka.
Miranda(moja dcera,3,3 roky) uz jednu waldorfsku babiku ma,malu, a pekne sa s nou hra,babika spinka v kosiku,usila som jej vankusik a perinku a vozi ju na prechadzky v kociku.mame aj dalsie 3 babiky,klasicke,ktore dostala od roznych ludi pocas minulych rokov a uprimne musim povedat,ze s tymi umelohmotnymi sa absolutne nehra,len sem tam s tou,co ma umelohmotnu hlavu a telo makke.
Co sa tyka babik,ktore vydavaju zvuky,jedno male dievcatko tu z okolia dostalo
k minulym vianociam,ked malo dva roky,taku babiku,ktora plakala a smiala sa a ktovieco este a abolutne si k nej nevybudovala ziaden vztah (a o to prave ide,ci nie?),len zapinala a vypinala tu babiku a nechala ju plakat a ocividne jej to bolo jedno,a nakoniec jej najedovany otec vybral baterky von a draha babika(2000sk) sa ocitla v kute.

neda sa mi nevyjadrit k babikam bratz,ktore ''konecne'' dorazili aj na slovensko a asi budu na zozname vysnivanych hraciek nejedneho dievcatka,a ktore som videla chvalit aj na babetku,z coho som bola dost prekvapena,ked mam pravdu povedat.
Stoji za zamyslenie,ze proporcie ich tvari su absolutne neprirodzene a neharmonicke a ked som ich prvykrat videla pred niekolkymi rokmi, ma doslova sokovali a len jeden postreh(to iste barbie) - ich postavy su ladne a plne kriviek-ked sa ich vsak dieta dotkne-citi chlad a tvrdost umelej hmoty..ake to oklamanie zmyslov.

vzdy,ked komercni vyrobcovia hraciek nieco agresivne zameraju na coraz mladsie a mensie deti,s tym,ze to tie deti potrebuju,lebo ich to bude stimulovat,si len pomyslim - jednoduche,klasicke hracky deti stimuluju prirodzene,tie ich ''vylepsene verzie'' ich pre-stimuluvaju,otvaraju pucik nasilim....... tolko moj nazor
danirose
expert

Založený: Ut 08.Nov. 2005 1:32

Odoslaťod slniecko » Ne 13.Nov. 2005 2:10

Potom napis, aku si kupila a ci sa s nou malinka hra.
My mame furu babik - miminiek, ale doteraz sa s nimi nehrala (ak neratam stlcenie babiky za hru :roll: ). Prislusenstvo - kocik, vanicka, preb. pultik sa jej veeelmi pacilo - ale starala sa vyhradne o plysiakov. Az teraz (ma 3r.) zacina s babikami, ale musia to byt "dievcatka" s vlaskami, asi taku podobu, ako ma ona. Barbiny tiez ma, ale nehra sa s nimi - akurat predvcerom sa snazila jednej nalepit kusky farebneho papiera na chrbat - aby mala vilu ako v teline. :wink:
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool
Založený: Pi 21.Okt. 2005 0:44

Odoslaťod danirose » Ne 13.Nov. 2005 2:53

taktiez suhlasim so slnieckom s tym,ze miranda sa zacala hrat s babikami az nedavno,dovtedy frcali auta...
objednala som si z internetu 2 kity,neviem ako sa to prelozi,jednoducho dostanes vsetko vystrihnute so vsetkymi vecami a ty to uz len musis zosit;kupila som konika a apple blossom fairy baby violet kits
danirose
expert

Odoslaťod danirose » Ne 13.Nov. 2005 2:56

ktore som vam chcela ukazat,ale nejde mi to poslat,a to som tie obrazky davala po jednom,ked niekto chce vidiet ,poslem na e-mail
danirose
expert

Odoslaťod ika » Ne 13.Nov. 2005 8:43

Danirose,v mnohom s Tebou súhlasím.Takisto sa mi nepáčia neosobné tvrdé bábiky typu Barbie alebo tie Angel Bratz, tak to by som malej asi nikdy nekúpila.Tie bábiky čo som si ja vyhliadla - Maggie Raggie je látková, pekná farebná, veľmi sa mi tam páči, že si spieva.Chou-chou je obyčajná, bez funkcií, nemohla som ju ohmatať, lebo bola v obale, ale myslím, že telíčko má mäkké...moja malá sa zatiaľ nevie moc s bábikami, macíkmi a inými zvermi hrať, dá si ich do kočíčka aj dolu hlavou a kočík zvyčajne nekočíkuje ale nosí na rukách :D , je to taký ľahký kočíček,pre najmenšie detičky...tak neviem, či s tou bábikou nepočkať.Ale osobne sa mi viac páčia handrové bábiky.
ika
začiatočník

Založený: Pi 21.Okt. 2005 11:10

Odoslaťod slniecko » Po 14.Nov. 2005 1:35

Damy,
bola som dnes v Draciku a mam kamenak - videli ste uz Bratz Babyz? :shock:

S tymi handrovymi ti neviem poradit - ja, ked som bola mala, tak som mala jednu a bola ako moje siamske dvojca-neodlucitelna, ale moja mala sa na ne nechyta, ona potrebuje so vsetkym nieco "robit", na mojkanie nema cas ani so mnou (musim sa vzdy trosku povnucovat :wink: ), nie este s babikou, a tie handrove nedas sediet, nedaju sa moc cesat atd.

Tie waldorfske babiky su sladke, videla som ich na jednom nemeckom babikovom webe, ale pre moje tornadko asi nebudu moc zaujimave, mozno neskor. Ale ja ked vyrastiem, tak si urcite jednu kupim :) .
slniecko

expert

Odoslaťod haslerka » Po 14.Nov. 2005 14:27

tak nasa mala ked mala cca 8mesiacov dostala handrovu babiku /sa mi zda, ze bola kupena v draciku, ale nie som si ista/, a jej tvar vonala, vlastne vonia stale.Tvar sice nie je handrova ale ani nie nejak extra tvrda.... mala s nou dlho spavala a kazdemu dala pricuchat ako vonia. Mala ju velmi rada, no teraz to vystriedali barbie :roll: ale nastastnie tu bratz nechce, ze je skareda. :shock:
haslerka
expert

Založený: Pi 21.Okt. 2005 14:40

Odoslaťod ramzesa » Št 22.Jan. 2009 20:25

No nasa slecna v takom veku este len dostala take skutocne babiky,ale velmi sa s nimi nehrala, prvu babiku dostala na prve vianoce ked mala polroka a to latkovu. Mali sme dost problem cisto latkovu babiku zohnat,ale nakoniec sa nam aj podarilo. Zvykla s nou spinkat a aj v kociariku ju vozit a uz ma 2,5 roka a stale sa s nou hrava :-). Na dva roky dostala take kupacie babiky asi 30 cm maju a tie zacina v poslednom case kupkat, ked sa kupka aj ona a aj obliekat a hrat sa s nimi. Vlastne uz odkedy ich ma sa s nimi hrava. Ma starsieho braceka a sa hraju spolu,kedze dostala tie babiky nechtiac az dve :-D. Su tiez cikacie,takze o to vacsia zabava. Teraz som kupila Baby Born ,ale jej ju chcem dat az na tri roky. Velmi nemam prehlad o tych babikach,ale tato sa moze kupat, tal sa mi zapacila. Ostatne co ma ju latkove telicko a baterky,tak tie netusim ako sa cistia a pri tych mojich dvoch drobcoch by bola hend ufulana.
ramzesa

Založený: Pi 04.Nov. 2005 22:50

Odoslaťod slniecko » Ut 03.Feb. 2009 0:01

Jeej, Ramzesa, aku staru temu si vytiahla...
Sa smejem, ked to citam...hlavne, ako to dopadlo...moja mala ma uz tych barbin na mraky a doteraz museli byt skoro vsetko vily, Danirose uz profi sije tie waldorfske babiky a ja tie handraciky mam akurat objednane - a hned dve. :lol:
slniecko

expert

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Nápady, hry a tipy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...