Rýchlosť internetu nesedí s tým, čo sme mali v zmluve

Ekologicky, pekne, útulne, múdro a účelne
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Rýchlosť internetu nesedí s tým, čo sme mali v zmluve

Odoslaťod Karolajna »

Ahojte. Riesili ste niekedy niekto problem s tym, ze rychlost vasho internetu doma nedosahovala take hodnoty, ako mate v zmluve? Nam sa casto stava, ze mame doma pomaly internet. Tak sme si to sem tam skusili odtestovat s manzelom cez rozne online nastroje a vysledky boli dost mizerne. Ked sme sa stazovali u poskytovatela internetu, tak nas vysmiali, ze oni ziadne vysledky z nastrojov neuznavaju. Boli dost arogantni :?!?: Najradsej by sme zmenili poskytovatela, ale v nasej lokalite nemame vela moznosti. Neviete niekto poradit, ako sa da toto riesit? :-??
Karolajna

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Rýchlosť internetu nesedí s tým, čo sme mali v zmluve

Odoslaťod Lojzo »

Dobrý deň prajem.
Toto je skutočne zaujímavá téma. Venoval som sa jej už aj v jednom mojom článku, čo som písal do novín, lebo podobných príkladov už bolo v minulosti viac a reálne klienti nemajú momentálne žiadnu možnosť reklamovať rýchlosť internetu. Zaujímavo to majú napríklad riešené vo Švédsku, kde je oficiálna štátna stránka, cez ktorú sa dá odmerať rýchlosť internetu a výsledkami sa musia riadiť aj poskytovatelia internetu. U nás môžeme zatiaľ o niečom takom iba snívať. Asi som vám teda veľmi nepomohol, ale podľa mňa sa s tým na Slovensku nedá nič robiť.
Lojzo

Odoslaťod Lojzo »

A ešte jedna otázka len tak pre zaujímavosť, cez aký nástroj ste merali rýchlosť internetu?
Lojzo

Odoslaťod Karolajna »

pouzivali sme rozne nastroje, naposledy napr. https://www.yournetspeed.com/sk. To sa fakt v dnesnom svete neda nieco take reklamovat? :O
v tom svedsku to teda maju dobre vyriesene. nechapem ako je mozne, ze tam vsetko funguje a tu nic :?!?:
Karolajna

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Tipy, triky, inšpirácie...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.