Drevodom alebo murovaný dom?

Kupujeme, meníme, rekonštruujeme, búrame, dostavujeme...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Drevodom alebo murovaný dom?

Odoslaťod matej_tkac »

Ahojte,

už rok zvažujeme, či sa pustíme do murovaného domu alebo drevodomu. Máme prečítané všetko a aj tak v tom nemáme jasno, čo bude najlepšie pre rodinu s jedným dieťaťom. V drevodome je to možnosť požiaru, chrobáčikov a na druhú stranu vykúriť murovaný dom je makačka. Vie nás niekto utešiť a reálne povedať, že nám drevodom nezhorí?

Staviame cez https://rakuskydom.sk/

Ďakuejme za všetky odpovede :angel:
matej_tkac
 
Príspevky: 3

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Drevodom alebo murovaný dom?

Odoslaťod Huichol »

Tak všade máš riziko ale ja osobne by som išiel do murovaného
Huichol
 
Príspevky: 27

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Drevodom alebo murovaný dom?

Odoslaťod Lojzo »

Stale ma prekvapuje ako vela ludi ma predsudky voci drevodomom, respektive montovanym domom. Vacsinou to pochadza este z cias socializmu, ked boli pokusy stavat montovane domy ktore boli nekvalitne a tak vsetci co mohli si radsej stavali murovane domy. Dobre je tato tema spracovana v nasledovnom clanku - https://www.mirano.sk/2018/04/08/aka-je-zivotnost-montovanych-domov/. Kvalita, bezpecnost a zivotnost dnesnych montovanych drevodomov je uplne na inej urovni a je porovnatelna s murovanymi stavbami. My mame postaveny takyto dom a som uplne spokojny. 8)b
Lojzo
 
Príspevky: 9

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Drevodom alebo murovaný dom?

Odoslaťod piloska »

máte niektorá skúsenosť s montovanými drevodomami?? žeby ste mi napísali osobnú skúsenosť, nech viem, či táto myšlienka je OK? lebo už dlhšie sa o tom s mužom rozprávame, že by sme nešli do stavby normálneho, ale do drevodomu. len chcem vedieť osobné skúsenosti, aj po čase, nech viem čo čakať, na čo sa pripraviť aj ako je to so životnosťou, s materiálmi a podobné veci :)
piloska
začiatočník
 
Príspevky: 164

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Drevodom alebo murovaný dom?

Odoslaťod Emuska11 »

Tiež som niečo podobné pozerala pred nedávnom a a celkom to vyzerá fajn ten drevodom, ale tiež som voči tomu trochu skeptická, či nie je potrebné nejaka špeciálna starostlosť atď, že aby to nezačalo plesnivieť alebo niečo podobné :/ Lebo s murovaným domom nie je až toľko starostí, my dávame max raz ročne umyť fasádu a je vybavené :) ale o takýto dom sa podľa mna musí človek viac aj starať... ale ako hovorím, znie to naozaj zaujivao, čo som pozerala :)
Emuska11
 
Príspevky: 80

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Drevodom alebo murovaný dom?

Odoslaťod saskia34 »

to nie, myslim, ze to musi byt starostlivo vyrabany a vyberany material aby to vydrzalo roky rokuce a teraz uz veru mozu drevodomy zivotnostou konkurovat aj murovanym stavbam ;)
neviem o akych starostiach pises, tiez pri drevodome sa nemas nejako o co starat nejaku udrzbu, nic specialne si to nevyzaduje :)
saskia34
 
Príspevky: 58

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Drevodom alebo murovaný dom?

Odoslaťod piloska »

tak nejaká špeci si myslím, že nie, myslím, že tam ide skôr o tú kvalitu asi použitú pri stavbe, aspoň predpokladám :-)
len pri murovanom je viacej starostí napríklad pri rekonštrukcii, že veľa stavebného odpadu a podobne to mne príde zbytočné :-/
saskia ty máš osobnú skúsenosť??
piloska
začiatočník
 
Príspevky: 164

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Drevodom alebo murovaný dom?

Odoslaťod jancitka »

my byvame v montovanom drevodome teraz druhy rok a ja by som nemenila, rozhodli sme sa pre to najma z dovodu, ze stavba netrvala dlho a tiez preto, ze drevodom ma vela do seba, ja mam k tomuto materialu velmi blizky vztah a muz tiez cize u nas to bola jasna volba, co by si chcela presne vediet?
jancitka
začiatočník
 
Príspevky: 106

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Drevodom alebo murovaný dom?

Odoslaťod piloska »

chcela by som vedieť ako je to so stavbou, v čom treba mať jasno, či treba už mať projekt, či firma zabezpečí všetko, akože aj okná a takéto veci, či sa dá spoľahnúť alebo treba všetko kontrolovať alebo ako to je??
piloska
začiatočník
 
Príspevky: 164

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Drevodom alebo murovaný dom?

Odoslaťod jancitka »

projekt mat nemusis, ked chces aby ti to stavala firma akoby na kluc ako nam, tak zabezpecia vsetko, maju svojich architektov, ktori si s tebou sadnu nad to, co vlastne chces, aky je pozemok, ake su moznosti a vsetky podrobnosti a date dokopy to, co bude pre vas najvhodnejsie aby ti to vyhovovalo :)
vedia zabezpecit aj okna, aspon teda Kontrakting, ktory nam stavali dom, tak ti zabezpecuju vsetko ak chces, ale ak by si mala vybrate, ze chces nieco ine tak kludne, len sa treba dohodnut a potom stavbyveduci, ktory tam je uz komunikuje potom priamo s tou firmou na okna napriklad aby ich dodali, kedy ich dodaju a vsetky podrobnosti aby to bolo bez starosti ;)
jancitka
začiatočník
 
Príspevky: 106

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ako bývať

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.