4ka operátor, vystačia vám minúty a dáta?

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

4ka operátor, vystačia vám minúty a dáta?

Odoslaťod krowlina »

...žienky ale kľudne aj chlapi ak sa tú nájdu nejaký čo budú vedieť pomôcť :D ... segra by chcela svojmu synovi dať prvý telefón na Vianoce a rozhoduje sa teraz či mu tam dať nejaký paušál alebo mu dať ešte na začiatok kredit...pôjde teraz do tretej triedy na základnej škole, možno si poviete, že je to neskoro ale ona zrovna neuznáva to, že dieťa má telefón už napríklad od prvej triedy...ona chodila do školy s ním a poobede ho chodila brávať takže ho moc nepotreboval...keby ho nemajú spolužiaci v škole tak ho to ani nenapadne ale ona sa mu to tiež snažila zakaždým vysvetliť takže bez neho vydržal až doteraz... telefón mu už kúpili a vravela, že by chcela tento paušál od nich za 5 eur alebo mu dobíjať kredit len sa bojí, že keď bude potrebovať tak sa jej malý nedovolá, keď sa mu náhodou vybije kredit... ale ona to nemá, ani nikto od nás z rodiny tak som sa chcela spýtať či to niekto máte, či platíte stále iba tých 5 eur a či miniete tie minúty čo sú tam alebo je vám to málo nech jej viem povedať :) ďakujem....
krowlina

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: 4ka operátor, vystačia vám minúty a dáta?

Odoslaťod zajka257 »

Aj tak mu ale potom dost dlho odolavala :D Co maju kamosky starsie deti tak stacili dva alebo tri tyzdne v skole, v prvej triede a hned bolo treba kupovat telefon :D :D Teraz je uz taka doba ale je pravda, ze je to nutne iba v takom pripade ak diet chodi samo do skoly alebo ma nejake kruzky, na ktore chodi samo a podobne :) Ved a kolko tam ma tych minut? A data podla mna tolko detom netreba
zajka257
začiatočník

Mood: Happy

Odoslaťod pauuula »

to mi pride dost malo na pausal, ze 5 eur. my ked sme to riesili pre starsiu dceru tak sme sa pytali a nikde nam menej ako 12 eur neponukli tak sme sa na to nakoniec vykaslali a dali sme jej kredit a ked nieco potrebuje tak nam iba prezvoni a my jej volame nazad
pauuula

Odoslaťod krowlina »

...musím si zaklopať ale on je našťastie celkom rozumný chlapec na jeho vek takže nemala problém s tým aby mu to vysvetlila, on to celkom chápal, jeho ani tak nezaujímal ten mobil a telefonovanie, smsky, internet a tak...jemu skôr šlo o to, že si ostatní spolužiaci sťahujú do mobilov hry a aj on by chcel...ale tak má doma počítač takže tam sa väčšinou hrával, to mu dovolia...vieš čo nejakých 100 tam tuším bolo ale to je dokopy aj smskami, tam je to tak nakombinované a dáta neviem...to ju ani tak netrápi lebo ako ty píšeš tak to až tak nepotrebuje...doma majú normálne wifi a inde využívať internet nebude...
....no aj ona bola prekvapená...možno to vtedy ešte ani nebolo lebo veď tento operátor začal až teraz nejako nedávno sa mi zdá...
krowlina

Odoslaťod samadys »

neskoro? ja planujem dat svojmu dietatu telefon az ked pojde na druhy stupen na zakladnej skole. to je podla mna tak akurat. dovtedy s nim budeme chodit do skoly my aj ho bravat, mame taku moznost obaja a keby bolo nieco treba zo skoly tak da sa zohnat si kontakt na rodicov spoluziakov a podobne. osobne si myslim, ze skor netreba dietatu telefon
samadys

Odoslaťod krowlina »

....áno, každá na to máme iný názor...ale vieš, ako ty môžeš vedieť v akom štádiu bude táto spoločnosť keď pôjde tvoje dieťa už do školy...vlastne čo ty vieš či za chvíľu už nebudú nosiť deti mobily aj do škôlky...a kým nezažiješ ten tlak od vlastného dieťaťa, že všetci majú a ja nemám...ale držím ti palce aby sa ti to podarilo tak aj urobiť :)
krowlina

Odoslaťod zajka257 »

Tak to potom mozno ani nepotrebuje nejaky pausal alebo kredit ale nech mu len kupia telefon a cez wifi mu tam stiahnu hry, to by mu nestacilo? Ked mu teda ide iba o to, ze deti maju hry v telefonoch :) Ale keby chcela hento tak si myslim, ze dietatu tu uplne v pohode vystaci, vacsinou aj tak budu oni volat jemu nie?
zajka257
začiatočník

Mood: Happy

Odoslaťod samadys »

do skolky? no ani keby mi kazdy den malo doma plakat :D :D to isto nie. akoze ano ja viem, ze teraz si to mozem povedat a realita moze byt potom uplne ina ale aj tak. jednoducho my sme bez tych mobilov v takom v pohode prezili tak preco by nemali aj nase deti. aj ked je ina doba, to nie je vyhovorka a uz vobec nie to, ze vsetci to maju. nech si maju, nemusime byt vsetci rovnaky. nie je o tom, ze by sme nemali, mame ale proste mam svoje zasady
samadys

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...