Co robite detom na desiatu?

Varenie nemusí byť všedné. Najmä ak máme odvahu skúšať občas niečo nové. Čo chutí u Vás?
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Co robite detom na desiatu?

Odoslaťod sunhila » Ut 17.Apr. 2018 14:33

Ahojte mamicky uz starsich deti :wink: :) Chcela by som pozistovat par dobrych tipov, co dat dietatku na desiatu do skoly? Pride mi, ze stale to iste dookola len robim a rada by som aj nejaku zmenu vyskusala. Snad mi to moje dieta neofrfle :lol: :D Za vsetky tipy vopred dakujem :wink:
Obrázok používateľa
sunhila

Založený: St 28.Mar. 2018 9:16

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Co robite detom na desiatu?

Odoslaťod misiacinka » St 18.Apr. 2018 11:39

Snad nebude vadit, ked sa zapojim do diskusie hoci nemam este deti:-) No rada by som poradila zopar chutnych tipov na ranajky ci desiaty a myslim, ze to budu recepty vhodne aj pre deti do skoly:-) Velmi rada hladam a skusam netradicne jedla:-) Mam rada rozne pomazanky zo sunky, syra ci bryndzy:-) No rada by som vedela, co take davas tvojmu dietatu papat?
Obrázok používateľa
misiacinka

Založený: Po 12.Mar. 2018 14:06

Odoslaťod Laula1 » St 18.Apr. 2018 13:53

my striedame celozrnne pecivo (vacsinou s lucinou a zeleninou), ovocne salaty s bielym jogurtom (toto nasim velmi chuti) a potom este niekedy napriklad co su tie kase ovocne v takych sackoch tak to ale robime si to sami doma :) ked budes chceit kludne dam recept
Laula1

Založený: St 18.Apr. 2018 13:36

Odoslaťod sunhila » Št 19.Apr. 2018 10:28

Misiacinka vobec mi to nevadi, ze nemas deti pokial budes vediet poradit nejake fajnove receptiky :-) Presne take recepty na pomazanky, natierky a podobne potrebujem pozistovat. Lebo som doposial ziadnu nerobila, netrufam si na to :-( Simonovi davam vacsinou len rozok s maslom, sunkou a zeleninou alebo len nejaky sladky rozok ako makovku, lupacku. Take klasicke desiaty no po pravde uz ani mna to nebavi, ze mu stale to iste dookola davam. Tak pls porad nejake pomazanky ;-)

Laula1 dakujem za spravicku :-) Poprosim ta o ten receptik ak ti to teda nebude prekazat :-)
Obrázok používateľa
sunhila

Odoslaťod misiacinka » Pi 20.Apr. 2018 8:50

Verim ti, ved taketo desiaty sme dostavali aj my, ked sme boli ako decka:-D:-D A po case to islo aj mne pekne hore krkom ale vtedy si nemala nic ine na vyber. Teraz je tych moznosti o vela viacej! Pomazanku robievam napr. suknovu, bryndzovu, syrovu. A potom si robievam take vselijake zaujimavosti ako napriklad pizzove kolaciky, grilovany parok v rozku (ten je bozsky), sunkove priserky, sunkove vafle so zeleninou, atd...Aj cely recept potrebujes?
Obrázok používateľa
misiacinka

Založený: Po 12.Mar. 2018 14:06

Odoslaťod Laula1 » Pi 20.Apr. 2018 14:52

tak napriklad : 1 dl mlieka, 1 polievková lyžica detskej krupice, 1 jablko
Do mlieka nasypeme krupicu a necháme asi pol hodiny napučať. Za stáleho miešania uvaríme kašu, do ktorej po odstavení vmiešame nastrúhané sladké jablko.
alebo:
200g mrkvy, 1 lyžička cukru, 50ml mlieka, 1 lyžička krupice, 1/2 lyžičky oleja
Očistenú a umytú mrkvu nakrájame nadrobno, zalejeme vodou a dusíme. K čiastočne udusenej pridáme lyžičku krupice, osladíme a pridáme olej. Za stáleho miešania varíme ešte asi 15 minút. Potom prelisujeme alebo rozmixujeme, zriedime mliekom a povaríme. Podávame teplé.
alebo:
2 polievkové lyžice (PL) vaporizovanej ryže, 200 ml mlieka, 1 banán
Ryžu preberieme a najemno zomelieme na múku v kávovom mlynčeku. Ryžovú múku rozmiešame v mlieku a varíme v hrnčeku na nízkej teplote, pokým nezačne vrieť. Po zovretí kašu za stáleho miešania varíme ešte 4 až 5 minút. Ošúpaný banán roztlačíme vidličkou a primiešame do mierne vychladnutej kaše.
Laula1

Odoslaťod corky » Pi 20.Apr. 2018 17:43

sunhila píše:Ahojte mamicky uz starsich deti :wink: :) Chcela by som pozistovat par dobrych tipov, co dat dietatku na desiatu do skoly? Pride mi, ze stale to iste dookola len robim a rada by som aj nejaku zmenu vyskusala. Snad mi to moje dieta neofrfle :lol: :D Za vsetky tipy vopred dakujem :wink:

syn dostáva overenú klasiku - chlebík s niečím, ovocie (banán, jablko, jahody...) a nejaký jogurt, actimel alebo mliečny rez ... dieťa na desiatu nepotrebuje experimenty, ale sa najesť, a aby sa mu spolužiaci nesmiali, že to čo má. Vôbec ma netrápi, že nie som originálna, do chlebíka dostane raz šunku, inokedy syr, salámu, džem. Snažím sa striedať žemlu, kaizerku, chlieb, celozrenné pečivo a občas aj sladký croissant, alebo šišku, muffin.

Staršia si robí sama, veľa ovocia si berie, často ako ovocný šalát a pečivo, vodu.
Obrázok používateľa
corky

I choose to be happy...

expert

Založený: Pi 29.Aug. 2008 11:59

Odoslaťod simuliatko » Po 23.Apr. 2018 14:10

Osobne desiatu až tak vo veľkom štýle neriešim. Pobalím vždy len nejaký rožtek so šunkou, maslom, syrom alebo pomázankou, zeleninou a podobne. Desiata nemusí byť veľká, keď sú bohaté raňajky a obed. To je moja teória.
Obrázok používateľa
simuliatko
začiatočník

Mood: Happy
Založený: Pi 24.Jún. 2016 7:20

Odoslaťod Laula1 » St 25.Apr. 2018 9:14

corky, u vas sa niekomu smeju v skole kvoli desiate?
Laula1

Odoslaťod sunhila » Št 03.Máj. 2018 11:40

Misiacinka presne, dobre si to napisala, vtedy ine nebolo na vyber a tak sme boli stastny, ze aspon nieco papame:-) Oooo tie pomazanky vyzeraju zaujimavo, mozes mi napisat recepty, prosim? A este ma zaujali tie pizzove kolaciky a sunkove vafle so zeleninou, tie ako robis? Aj ten recept mi sem hod pls:-)

Corky dakujem ti za odpoved:-);-) A to vazne sa ti stalo, ze sa mu niekto posmieval za desiatu?

Simuliatko aj tebe dakujem za odpoved:-) No my mame taky problem, ze na ranajky Simonkovi moc nechuti papat, takze on musi mat bohatsiu desiatu. Na ranajky niekedy zje iba jogurt a inokedy ani to nie. Takze ja skor tu desiatu musim v takom vacsom style riesit!
Obrázok používateľa
sunhila

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Recepty

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...