Vieden

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Vieden

Odoslaťod Martina O. »

Napadlo ma urobit si vylet do Viedne, taky "sightseeingovy", kedze vzdy tam chodime len na nakupy alebo na kolotoce... V centre som videla snad len Stephansdom a Mariahilferstrasse :-) Asi preto, ze je to tak blizko, nikdy sme tam poriadne neboli... Nejake tipy, co sa tam da za jeden den stihnut? Urcite nechcem muzeum ani nic indoorove, chceme sa len tak prejst po meste a popozerat... Najlepsie tipy na nieco male a nenapadne, zaroven super zaujimave, na co nenatrafim na strankach typu "Vienna one day itinerary" :-) Nejake vychytavky, co by aj deti zaujali...? A este by som uvitala tipy na dobru restiku, ktora nas zaroven uplne nezruinuje... Urcite nic posh, my si nepotrpime, ale zas chceme jest normalne, nie v mekaci. Uvitam akekolvek tipy na pekny den :-)
Martina O.
začiatočník

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Vieden

Odoslaťod corky »

my sme boli minulý týžden s deckami,a si ti moc neporadím, lebo my sme práve cielene boli v Naturhistorisches Museum, kde to decká veľmi bavilo a potom sme šli na Mariahilfer Strasse, chceli sme ísť ešte do Haus des Meeres (akvárium), ale nakoniec sme už nešli, len sme sa prešli po ulici, dcéra si niečo kúpila a na obed sme nakoniec skončili v tom mekáči, káva v Starbucks.

ak chcete ísť po 15 novembri, už budú otvorené aj vianočné trhy pri radnici http://www.wien-konkret.at/einkaufen/wi ... indlmarkt/ , tak by som sa zašla pozrieť na výzdobu a potom okruh do centra, smerom k Hofburgu, dá sa prejsť aj cez záhrady (Volksgarten a pozrieť aj budovu parlamentu. Oproti trhom je budova Burgtheater a kúsok ďalej zaujímavý kostol Votivkirche.
V centre prídeš k Stephansdom a odtiaľ doprava na Kärtnerstrasse, tam su drahé obchody aj reštaurácie, ale celkom pekná architektúra, ak pôjdeš stále rovno, zasa vyjdete okolo hotela Sacher na Ringstrasse. Možno by som sa zastavila pri Hundertwasserhaus. Zaujímavé aj zvonku, ak by ste aj nešli dovnútra.
Pokiaľ chcete vidieť aj niečo iné, ako historické, celkom zaujímavé je aj UNO City Wien - sídlo OSN, kam sa dá vojsť aj dovnútra, ale my sme vždy boli ak organizovaná skupina, tak neviem, ako to je pri individuálnej návšteve.
Reštiku neporadím, my vždy jeme vlastné zásoby, alebo fastfood.
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Martina O. »

corky, dakujem za odpoved a tipy... chceme ist teraz 1. novembra... ideme cez vikend do stadthalle na tenisovy turnaj, tak chcem vyuzit dialnicnu nalepku na este jeden vylet.. kedze sme tam fakt s detmi este neboli a je to tu kusok... takze vianocne trhy este nebudu, ale aj keby boli, my ich vobec nemusime... muzea, akvaria a pod. nie, lebo chcem ten den stravit vonku, ak by bolo pekne, nebodaj aj slnecno, tak preto nechcem indoorove aktivity a hladam miesta, ktore su zaujimave zvonku.

rozmyslam este nad tou zltou elektrickou, ze sa aj ohrejeme a posedime si :-) da sa z nej aj vystupit - niekde, kde by nas to zaujalo - a znova nastupit a pokracovat na jeden listok?

chceme ist autom az do mesta, kedze aj tam je sviatok a malo by byt parkovanie zadarmo. nejake tipy v tomto smere, kde najlepsie zaparkovat?

inac s tym jedlom sa obavam, ze aj my skoncime nakoniec vo fastfoode, lebo my bezne nechodime ale na vyletoch casto, lebo je to rychle a lacne... a chceme aj deckam spravit radost, lebo pre nich je to fakt ze prosim prosim podme do mekacu a potom sa tak tesia ked ideme :-) tak myslim, ze aj teraz budu ratat s tym, ze vylet = mekac a kedze sa im niekedy tazko vyhnut, obrovske loga a reklamy na kazdom rohu a ked si predstavim tie ich ziariace oci ked povieme, ze dobre, podme, tak radsej sa na dobre jedlo v normalnej restike zatial netesim :-)
Martina O.
začiatočník

Odoslaťod corky »

my sme parkovali pri tých múzeách v podzemnej garáži za 8 eur na celý deň, bolo to také centrálne, pohodlné a na dobrom mieste medzi pamiatkami a Mariahilferstr. http://www.contipark.at/en/find-parking ... am-museum/

mekáč pre naše decká nejaká vzácnosť už nie je, asi sa toho už aj objedli, lebo tiež zvykneme tam jesť ak cestujeme

to skor pre dcéru ten Starbucks, lebo tu v ZA nie je ... strašne sa jej páči, že jej na pohár napíšu meno :adore: :jaj:
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Kirkuša »

Martina O. - za mna najkrajsie na Viedni su Schonbrunnske zahrady. Centrum sa vypozera za kratko, mozno tym ze som taka prirodnacka, poviem si pekne, ale v koncovke ako kazde ine :-), ale chodit tam po tych zahradach, teda zamok prehliadka je za peniaze, ale cele rozlahle zahrady su zdarma, je o velmi prijemnej relaxacii. Rozne prekvapive tajne zakutia, fontany, rastlinne tunely, cele je to upravene, este aj destke ihrisko do stylu ze zabavi aj dospeleho vselijake labyrinty, vymyslenosti...

Alebo mozno, ktory chalan nechcel byt niekedy bagrista?! Info posledna polozka v tomto clanku:
http://www.mamastory.sk/zabava/kam-s-de ... ou-rodinou

Mekac vo Viedni, preco nie, ma lepsiu kvalitu nez ten na SK, aj sirsiu ponuku (toasty, bezlepkove verzie burgrov, moznost zostavit si burger so svojimi oblubenymi prisadami...)
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Odoslaťod corky »

Kirkuša, kam do mekáču vo Viedni chodíte? Ja som bola v 3 rôznych a vždy strašne preplnené, špinavé, hluk, nestíhajú upratovať a zákazníci pozostávajú z turistov, študentov a moslimov ... akoby tam normálna stredná vrstva ani nechodila. Ak porovnám s naším žilinským, alebo aj v Martine, tak to sa absolútne nechytá na našu úroveň. Je o pre nás núdzové riešenie, dáme si overenú klasiku a rýchlo preč. To isté, sklamanie zo Starbucks, pretože na WC som radšej ani nešla, otočka vo dverách, samý študent a špina... V Ostrave, Londýne aj v Bratislave to bolo teda lepšie...

Schonbrunn je krásny, ale teraz na jesen už tie záhrady nie su to, čo v lete, už to bude teraz zazimované, nič nekvitne...
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod Kirkuša »

Pre mna je Vieden spinava a plna migrantov ako celok v poslednych rokoch dole vodou znacne v tomto, preto v mojich ociach straca atraktivitu. Mne tam zije sesterka a co rozprava niekedy za prihody, mam dost, ako je im nadrzane v pravach aj nad domacim obyvatelstvom, to vsak skor pociti kto tam zije... A teda jednak bud coho bola pritomna bud osobne, alebo jej znami ci kolegovia a potom aj o com pise tamojsia tlac, my tu ani netusime, ake je to tam drsne a ako casto su tam s nimi problemy, ako velmi sa zvysila kriminalita. Vacsina je tam na socialnych davkach a podla toho to vyzera v uliciach.
Nakupovat tam nemam preco chodit, rakuske dedinky hned za hranicami postacuju, resp. obchodne centra v nich, pravidelne kupujem deckam napr. znacku Topolino, v centre v Kittsee,podchvilou zlavy..
V McD vobec nechodievame tak ze pravidelne, takze neviem pomenovat ulicu, az tak sa vo Viedni nevyznam, nahodne sme zapadli raz v uplnom centre a bolo to OK, cistota a zariadenie priestorov ako u nas plus teda ta sirsia ponuka. Co chodievame okrem toho je aj na letisku Vieden a tam je to o tom istom. Paci sa mi ta ponuka bezglutenovych (snazime sa tak jest aj bez diagnozy a celej rodine sa vyrazne polepsilo), ale aj klasika chuti inak takze predpokladam ze z kvalitnejsich surovin. Mierne vyssie ceny ako tu, ale aj mierne vacsie "porcie". Zas mi nejaky Mekac nestoji za prilisne analyzy, ked si narychlo dame ten Filet o fish ci hranole je vela. Zakusky a kolaciky v Cafe casti maju vyslovene kvalitne ale tomu zodpoveda aj cena, nie je prave ludova.

Je pravda ze v Schonbrunnskych zahradach som tusim na jesen este nebola, ale obdobne, tiez krasne aj ked mensie Schlosshofske zahrady (hned kusok za BA stvrtou Devinska, prijemna prechadzka peso alebo cyklo cez most Slobody) uz velakrat a aj na neskorsiu jesen ako teraz a ma to svoje caro vyslovene aj v tomto obdobi, este frcia jesenne kvety, aj stromy az potom uvidi clovek ze boli vyberane aby sfarbenim listia aj na jesen zaujali, nie je to zazimovane a hraje to farbami.
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert

Odoslaťod corky »

Kirkuša, pokial jete ryby, možno je alternatíva aj Nordsee

ja som v Schonbrunne práve bola v októbri a síce stromy boli farebné, ale vonku už vlastne nič nebolo. My sme boli so žiakmi vovnútri v múzeu, tak sme do záhrad vlastne len nakukli. Dcéra bola v lete, že krása ... aj v labyrynte boli,a j na akomsi vláčiku, čo chodi dookola
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod slniecko »

Našin deťom sa toto fakt páčilo: http://www.schmetterlinghaus.at/
slniecko

Luck is probability taken personally

expert

Mood: Cool

Odoslaťod merlita »

Schonbrunne je v lete naj si myslím. Boli sme v lete, nejako v júni a bolo to sto a jedno ako keď sme asi rok na to boli približne v tomto období, keď už sa schyľovalo k zime. Mysleli sme že v jeseni to bude krásne, ale dokopy nič sme nevideli. Ale čo sa týka vianočných trhov tak tie sú vo Viedni neskutočné. Minulý rok sme si ich užili úplne maximálne...dávno som si tak neoddýchla..vianočnú atmošku som si tam užila úplne maximálne :)
merlita

Mood: Happy

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...