Bývanie v radových domoch, aký mate nato názor?

Kupujeme, meníme, rekonštruujeme, búrame, dostavujeme...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Bývanie v radových domoch, aký mate nato názor?

Odoslaťod patusa_11 »

Ahojte, chcela by som sa Vás spýtať na názor bývania v radovej zástavbe. S manželom sa rozhodujeme či kúpiť samostatne stojaci rodinný dom alebo skôr radovú zástavbu? Bývate niekto tak? Zaujímali by ma výhody aj nevýhody, ďakujem za všetky rady:-)
patusa_11
 
Príspevky: 87

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Bývanie v radových domoch, aký mate nato názor?

Odoslaťod slniecko »

V radovke počuješ trocha susedov, inak to nie je nejaký extra rozdiel a ešte ak nemáš bočný dom, tak z pozemku pred domom na pozemok za domom musíš prejsť cez dom. Inak nejaký rozdiel nevidím. No a trochu viac sa musíš prispôsobovať estetike celej radovky, čo sa týka vonkajších úprav, inak to môže vyzerať smiešne. Ale to len pri nejakých veľkých plánoch na prístavbu a podobne.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Bývanie v radových domoch, aký mate nato názor?

Odoslaťod luciy »

patusa_11 píše:Ahojte, chcela by som sa Vás spýtať na názor bývania v radovej zástavbe. S manželom sa rozhodujeme či kúpiť samostatne stojaci rodinný dom alebo skôr radovú zástavbu? Bývate niekto tak? Zaujímali by ma výhody aj nevýhody, ďakujem za všetky rady:-)


Ahoj:-) nemam sice skusenost s radovou zastavbou pretoze v nej nebyvam ale oslovila ma tato diskusia lebo aj my budeme hladat nove byvanie. Kedze moj brat v radovom dome byva a on si to celkom pochvaluje tak nad tym dost vazne rozmyslame aj my:-) Je nejaka vec ktora ta odradza od byvania v takomto dome?
luciy
začiatočník
 
Príspevky: 197
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Bývanie v radových domoch, aký mate nato názor?

Odoslaťod patusa_11 »

slniecko píše:V radovke počuješ trocha susedov, inak to nie je nejaký extra rozdiel a ešte ak nemáš bočný dom, tak z pozemku pred domom na pozemok za domom musíš prejsť cez dom. Inak nejaký rozdiel nevidím. No a trochu viac sa musíš prispôsobovať estetike celej radovky, čo sa týka vonkajších úprav, inak to môže vyzerať smiešne. Ale to len pri nejakých veľkých plánoch na prístavbu a podobne.


Ale v podstate to je trošku aj výhoda čo sa týka toho že keď mám susedov aj z jednej aj druhej strane tak trošku ušetrím na kúrení, nie? Pretože z každej strany ma budú vyhrievať aj susedia, či mýlim sa? Toto mi väčšina kamarátom povedala ale som nevedela či je to pravda. Tak to nie je až taký problém sa prispôsobiť, pokiaľ nie je fasáda nejaká kikiriki:-)
patusa_11
 
Príspevky: 87

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Bývanie v radových domoch, aký mate nato názor?

Odoslaťod patusa_11 »

luciy píše:
patusa_11 píše:Ahojte, chcela by som sa Vás spýtať na názor bývania v radovej zástavbe. S manželom sa rozhodujeme či kúpiť samostatne stojaci rodinný dom alebo skôr radovú zástavbu? Bývate niekto tak? Zaujímali by ma výhody aj nevýhody, ďakujem za všetky rady:-)


Ahoj:-) nemam sice skusenost s radovou zastavbou pretoze v nej nebyvam ale oslovila ma tato diskusia lebo aj my budeme hladat nove byvanie. Kedze moj brat v radovom dome byva a on si to celkom pochvaluje tak nad tym dost vazne rozmyslame aj my:-) Je nejaka vec ktora ta odradza od byvania v takomto dome?


V ktorom meste hľadáte? Mňa zatiaľ nič také neodrádza, ale chcela som počuť ešte aj iné názory na takéto bývanie. Mne sa to praveže pozdáva aj skrz toho že by sme mali susedov a deti by sa mali s kým hrať ak by teda aj susedia mali deti. A čo také tvoj brat si vychvaľuje a opačne čo by tam zmenil keby mohol?
patusa_11
 
Príspevky: 87

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Bývanie v radových domoch, aký mate nato názor?

Odoslaťod slniecko »

patusa_11 píše:
slniecko píše:V radovke počuješ trocha susedov, inak to nie je nejaký extra rozdiel a ešte ak nemáš bočný dom, tak z pozemku pred domom na pozemok za domom musíš prejsť cez dom. Inak nejaký rozdiel nevidím. No a trochu viac sa musíš prispôsobovať estetike celej radovky, čo sa týka vonkajších úprav, inak to môže vyzerať smiešne. Ale to len pri nejakých veľkých plánoch na prístavbu a podobne.


Ale v podstate to je trošku aj výhoda čo sa týka toho že keď mám susedov aj z jednej aj druhej strane tak trošku ušetrím na kúrení, nie? Pretože z každej strany ma budú vyhrievať aj susedia, či mýlim sa? Toto mi väčšina kamarátom povedala ale som nevedela či je to pravda. Tak to nie je až taký problém sa prispôsobiť, pokiaľ nie je fasáda nejaká kikiriki:-)


V podstate áno s tým kúrením, to je ako s bytom.
slniecko

Luck is probability taken personally

expert
 
Príspevky: 23565
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Bývanie v radových domoch, aký mate nato názor?

Odoslaťod patusa_11 »

slniecko píše:
patusa_11 píše:
slniecko píše:V radovke počuješ trocha susedov, inak to nie je nejaký extra rozdiel a ešte ak nemáš bočný dom, tak z pozemku pred domom na pozemok za domom musíš prejsť cez dom. Inak nejaký rozdiel nevidím. No a trochu viac sa musíš prispôsobovať estetike celej radovky, čo sa týka vonkajších úprav, inak to môže vyzerať smiešne. Ale to len pri nejakých veľkých plánoch na prístavbu a podobne.


Ale v podstate to je trošku aj výhoda čo sa týka toho že keď mám susedov aj z jednej aj druhej strane tak trošku ušetrím na kúrení, nie? Pretože z každej strany ma budú vyhrievať aj susedia, či mýlim sa? Toto mi väčšina kamarátom povedala ale som nevedela či je to pravda. Tak to nie je až taký problém sa prispôsobiť, pokiaľ nie je fasáda nejaká kikiriki:-)


V podstate áno s tým kúrením, to je ako s bytom.


Takže toto je ten dôvod prečo tak rozmýšľam nad takýmto bývaním:-) A ty bývaš v dome?
patusa_11
 
Príspevky: 87

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Bývanie v radových domoch, aký mate nato názor?

Odoslaťod luciy »

Manzel dostal teraz novu pravu v Martine a dochadza a nie je to najlepsie, je to pre neho dost vycerpavajuce, tak by sme chceli nejaky domcek kupit v Martine. A vy? V ktorej lokalite hladate dom? Bracho praveze sa na nic nestazuje, on je spokojny so vsetkym
luciy
začiatočník
 
Príspevky: 197
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Bývanie v radových domoch, aký mate nato názor?

Odoslaťod patusa_11 »

Jasné tak to chápem že to nie je dobré keď musí každý deň dochádzať. A vieš čo? To je náhoda lebo my tiež pozeráme v Martine domy, a celkom sa nám tam pozdáva tá novostavba čo tam teraz stavajú, ale ešte stále pozeráme aj po iných, tak uvidíme ako sa rozhodneme
patusa_11
 
Príspevky: 87

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Bývanie v radových domoch, aký mate nato názor?

Odoslaťod luciy »

patusa_11 píše:Jasné tak to chápem že to nie je dobré keď musí každý deň dochádzať. A vieš čo? To je náhoda lebo my tiež pozeráme v Martine domy, a celkom sa nám tam pozdáva tá novostavba čo tam teraz stavajú, ale ešte stále pozeráme aj po iných, tak uvidíme ako sa rozhodneme


Naozaj? To je fajn tak si mozme poradit pri vybere:-)Novostavby sa kde stavaju?O tom este zatial ani neviem ale je pravda ze som este moc nezacala ani pozerat preto neviem. Som si povedala ze od vikendu zacnem, kedze cez tyzden je toho dost vela a nestiham sediet za pc a pozerat ponuky na domy. A ako velky dom hladate?
luciy
začiatočník
 
Príspevky: 197
Mood: Cool

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Ako bývať

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron