čítačka E-kníh - aká???

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

čítačka E-kníh - aká???

Odoslaťod corky »

Prosím o radu, viem, že to tu niektoré používate a rozhodla som sa zadovážiť to dcére, keďže číta veľmi veľa a väčšinou už cez tablet elektronicky.
Len v obchode som narazila na viac značiek a neviem, akú teda kúpiť... a kde sa potom dajú sťahovať tie knižky (platené, alebo zadarmo) Dík za každú radu :X
corky

I choose to be happy...

expert

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: čítačka E-kníh - aká???

Odoslaťod zmok »

Ja som si pred dvoma rokmi kúpila Kindle Paperwhite 2. generácie a som maximálne spokojná. Baterka vydrží pri pomerne intenzívnom čítaní dosť dlho, nabíjala som zhruba raz za dva týždne, podľa toho, koľko som čítala. Má nasvietený displej - rozdiel oproti tabletu je, že to nasvietenie ide zvrchu na obrazovku, nie zospodu, čiže z toho nebolia oči/hlava. To nasvietenie sa dá aj vypnúť, resp. minimalizovať tak, že ho ani nevnímaš, výhoda je v tom, že keď čítaš potme, netreba ti nočnú lampu. Mám model s dotykovou obrazovkou, ktorá je síce fajn, ale dnes by som asi radšej volila model s tlačidlami - zle sa to drží, keď ležíš na chrbte, máš len úzky okraj, za ktorý sa dá držať a ak sa dotkneš obrazovky, prevráti sa ti strana :lol:

Ostatné čítačky nepoznám, ale určite by som sa obzrela po takej, ktorá používa technológiu e-ink, rozhodne nekupuj s LCD obrazovkou - tá práve ťahá oči ako tablet či telefón.

Knihy nakupujem či už v amazone, alebo v podstate všetky veľké kníhkupectvá ponúkajú kopu titulov ako eknihy, či už Martinus, Panta Rhei, Bux, dokonca aj Alza má ponuku e-kníh. Formát už potom vyberieš podľa toho, akú čítačku budeš mať, Kindle používa .mobi, väčšina ostatných čítačiek používa .epub, na mnohých z nich idú čítať aj pdf súbory.

Som si istá, že dcéra bude nadšená :)b
zmok

expert

Odoslaťod Laa-Laa »

tiez mam takmer 2 roky - pocketbook 622. Nema podsvietenie - dnes by som volila radsej s podsviteneim 626 ci tak nejak. Inac jej nemam co vytknut. Uzasna vec. Knihy vies stahovat - na ulozto, nie je to velmi spravne, ale je ich tam kopec. Na sme mas celu ediciu knih zadarmo. Nove kupujem na alze zvycajne (cena je fajn), ma aj martinus, aj par inyhc e-knihkupectiev, ibux, rajknih,...
Drzi sa vyborne, mam ju v takom obale, otvorim ho, zaklapnem magneticku zapadku a medzi 2 plochy obalu strcim ruku, oktaj je dost hruby, nehc si dotykom neleziem, kam nechcem. Pretacanie stran okamzite ktoroukolvek rukou.
Laa-Laa

expert

Odoslaťod corky »

Dík za rady, pôjdem to teda kúpiť ... o knižky strach nemám, mladá je v tom viac "doma" ako ja a najmä, bude môcť ľahko čítať veci aj v angličtine, alebo knižné novinky. o to vlastne ide, lebo už ju akosi nebaví chodiť stále do knižnice, keď tam nič nové nemajú.

Ak sa osvedčí, kúpim aj synovi neskôr. Nech sa nehádajú :lol:
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod corky »

Takže čítačka mala veľký úspech, kúpila som Pocketbook Touch Lux 2, s podsvietením a dotykovou obrazovkou, ďakujem za rady. Ešte som z aliexpress na to doobjednala obal.
Inak, kto nemá, tento je super http://www.aliexpress.com/item/Ultra-th ... 37254.html , cena vrátane dotykového pera a ochrannej folie na obrazovku.
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod gabona1 »

Ja mám tiež Pocketbook už asi dva roky, kúpil mi manžel na vianoce, som spokojná.
gabona1
začiatočník

Odoslaťod izabelik »

Mohla by som sa spytat ze z kade ste objednavali takuto citacku a za kolko cca? Aby som vedela kolko cca stoji taketo nieco, lebo tiez premyslam ze to kupim sestrinej dcere, kedze ona je maniak do knih
izabelik

Odoslaťod Martina O. »

izabelik, asi bude rychlejsie otvorit google a za cca 2 a pol sekundy mas odpoved na tvoju otazku, ja neveriiiiim, ze niekto naozaj zistuje kolko stoji citacka knih tuto na fore.
Martina O.
začiatočník

Odoslaťod corky »

my sme dali za čítačku okolo 100 eur, v PlaneoElekro
corky

I choose to be happy...

expert

Odoslaťod beruska112 »

ked sa citacka pokazi tak clovek automaticky pride o vsetky zakupene knihy?
beruska112
začiatočník

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Používaním stránok rodinka.sk súhlasíte s používaním cookies, vďaka ktorým je možné individuálne nastavenie stránok, ako aj pre používanie na analytické a štatistické účely. Viac informácií...