Pekné a odolné topánky na zimu pre synčeka

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Pekné a odolné topánky na zimu pre synčeka

Odoslaťod Zuzka7408 »

Ahojte, viete mi prosím odporučiť nejaké overenú značku topánok pre syna. Také, čo by sa mu vydržali aj nejakú tu zimu, lebo doteraz všetky zošuchtal do mesiaca až dvoch a som zúfala. Rada by som našla niečo slušné a športové zároveň, nech to môže nosiť celú zimu.
Ďakujem za každú radu budem povďačná.
Zuzka7408
 
Príspevky: 2

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pekné a odolné topánky na zimu pre synčeka

Odoslaťod Martina O. »

my kupujeme topanky zn. superfit alebo richter. su velmi kvalitne a vela vydrzia - aj ked pri malych detoch je to vzdy len na jednu sezonu, do dalsej nozicka podrastie... su podla mna aj pekne, maju vzdy rozne modely, pre siroke aj uzke chodidla, takze sa da vybrat to, co dietatu naozaj sedi. len treba ratat s vyssou cenou, zimne topanky okolo 70 - 80 eur.
Martina O.
začiatočník
 
Príspevky: 383

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pekné a odolné topánky na zimu pre synčeka

Odoslaťod corky »

ja radšej kupim dvoje lacnejšie, už niekolkú zimu po sebe mame z Deichmanu take akoby snehule s tou membránou DEI-TEX, nepremokajú, sú lahké a cenovo do 30 eur.
a ešte jedno plus majú, syn už mal minulý rok velkosť 37 a tento rok 39 a MAJÚ aj v tejto veľkosti, lebo bežne detské sú do 35 a pánske od 41 ... a medzitým decko má asi chodiť bosé.
Kým sme sa vošli do detskej veľkosti, mavali sme boty aj z CCC, tiež dobrá skúsenosť, vždy vydržali.

tento rok máme zatial tieto http://www.deichmann.com/SK/sk/shop/chl ... kovobuvimy
pre mna je doležité,a by sa aj dobre a rýchlo obúvali, lebo v družine on sa s tým potom dlho zabáva. Tieto su na gumené šnúrky a suchý zips. A ešte mu kupim asi jedny slušnejšie v priebehu zimy v zlavách.
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pekné a odolné topánky na zimu pre synčeka

Odoslaťod Martina O. »

corky, len to je presne to, ze lacnejsie topanky su umelina... a to ja urcite nechcem... my sme zatial vzdy vystacili s jednym parom topanok na sezonu. az teraz, ked je syn vacsi, tak jemu uz kupim aj dvoje na prestriedanie, ale jemu uz vydzia topanky aj 2 roky, lebo noha uz tak nerastie. tiez ma 39, zatial sme nemali problem zohnat (klop, klop, klop). jarne/jesenne mal uz trikrat za sebou ecco, na zimu kupujem tie superfitky, aj od batu ma jedny take prechodne slusnejsie..
dcera je este mala (hoci nohu ma zial velku), tak jej kupujem stale len jedny boty na sezonu, tie potom nosi stale az kym nie su male... a tesim sa, ze uz jej jarne vydrzia aj na jesen alebo opacne... a uz sa nam aj stalo, ze snehule jej boli 2 zimy dobre, jupiii, to potesilo :-)
mne na tych lacnych topankach okrem toho, ze su synteticke, vadi aj to, ze casto su take tvrde, ze ani v rukach zohnut nejdu, hlavne pre mensie deti mi to pride, ze ako sa v tom potom asi chodi..?
Martina O.
začiatočník
 
Príspevky: 383

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pekné a odolné topánky na zimu pre synčeka

Odoslaťod Kirkuša »

Tak zimne boty su jednou z mala poloziek v suflicku "oblecenie deti" na ktorom si naozaj cenim kvalitu a tych par desiatok eur naviac mi za to rozhodne stoji.
To ci maju tricko s logom hraca pola na koni alebo obycajne z C&A alebo Tesca je mi vcelku jedno, ale ci bude mat mokre nohy vsak nie.
Nehladiac ze takto staci kazdemu dietatu 1 par na zimu a slus, mam svaty pokoj.
Lebo to ci maju zimne topanky nejaku no-name membranu, ktora napokon premokne (inak konktretne tu spominanene Dei tex sme mali jednu zimu, a premokli relativne skoro a potom uz premokali stale, museli sme kupovat druhe a neustale ich striedat co v koncovke vyslo drahsie nez jedny poriadne, uprimne NEZNASAM po pobyte vonku aby deti dosli s mokrymi ponozkami, moje deti su pohyblive, saleju v snehu, mokrom snehu, topiacom sa snehu-mlakach, chodime aj na dlhsie vylety, a ja chcem mat istotu ze aj ked dlho stoji v povedzme aj v tej mlake bude uplne v suchu.) zaroven chcem aby sa im neparila noha, cize ziadne nepriedusne umeliny ci impregnacie co uzvaru pory a spotia sa mi v tom, ale skutocne funkcna a kvalitna memrabna, lebo zdaleka nie kazdy "TEX" toto splna.
Superfit je klasika co nesklame, oplati sa uz par mes. pred zimou presmejdit net, a vyhmatnut "minulorocny model", na vel. topanky 38 som tuto zimu zohnala synovi krasne vyteplene Superfit cizmy za 60.- a som za vodou. Ono ta kvalita je tam uplne hmatetelna, neplati sa samoucelne za znacku ako inde. Obvykle kupujeme superfit pravidelne obom, ale teraz som konkretne dcere zohnala Geox take sportove cizmicky vo vypredaji cez net, posledny kus v jej velkosti co dopredavali model za 50.- a zaroven farebne jej to ladi k ostatnej zimnej vybave co ma, tak tuto zimu uz mam poriesene.

Ako ja som sprvu skusala aj tou cestou ze viacej bot na prestriedanie, ale rychlo som pochopila ze jedny kvalitne su aj cenovo aj prakticky pre nasu rodinu lepsou cestou, aspon tak mam skusenost.
Kirkuša

Subham astu sarvadžagatam.

expert
 
Príspevky: 5099

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pekné a odolné topánky na zimu pre synčeka

Odoslaťod LuckaK. »

Neviem koľko má tvoj, ale ja mám 7 ročného syna a tiež som riešila tento problém pri jeho hyperkativite. Mám dobbré skúsenosti s goratexom. Síce sú topánky trošku drahšie, ale oplatí sa zainvestovať ako spomínali aj mamičky vyššie. Keď malý vyrastie môžeš ich predať ďalej alebo to mladší súrodenci vynosia ešte. Konkrétne značku by som doporučilo ecco, sú pekné a majú aj ortopedicky tvarované vnútro, ja som kupovala tento model http://sk.takemore.net/ecco-speedlace-70263258431-176441. Malý ich mal minulú zimu a verím, že vydržia ešte aj túto.
LuckaK.
 
Príspevky: 1

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pekné a odolné topánky na zimu pre synčeka

Odoslaťod Zuzka7408 »

Ďakujem vám krásne za tipy, cez net som najkôr nechela kupovať, lebo sa to nedá dopredu vyskúšať, ale vážne začínam uvažovať. Čo sa týka ceny, tak radšej zainvestujem a vyhneme sa tak plochým nohám v budúcnosti a predsa nech sa mu v tej umeline nepotí noha.
Zuzka7408
 
Príspevky: 2

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pekné a odolné topánky na zimu pre synčeka

Odoslaťod corky »

LuckaK. píše: Keď malý vyrastie môžeš ich predať ďalej alebo to mladší súrodenci vynosia ešte.


no, obnosené a vychodené topánky dať obuť dieťaťu podľa mňa nie je dobré ... ani súrodenci by po sebe nosiť nemali
ja som po dcére niektoré topánky odložila (značkové tenisky, gumáky a snehule), ale potom mi to aj tak pre syna nepasovalo, takže sme ich ani nevyužili. Ja mojim deťom kupujem len nové topánky, syn by teraz už po dcere ani tenisky neobul, že je to "babské" :klip
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pekné a odolné topánky na zimu pre synčeka

Odoslaťod corky »

LuckaK. píše:ja som kupovala tento model http://sk.takemore.net/ecco-speedlace-70263258431-176441. Malý ich mal minulú zimu a verím, že vydržia ešte aj túto.
ale tieto konkrétne vyzerajú skôr ako prechodné tenisky, nie riadne zimné boty aj do mrazov a polmetra snehu. Nie je v tom zima? A nenaberie sa do toho sneh, ked je hlbší?

A ta cena :drop: Dcéra chcela tenisky SUPRA (to je taká skejťácka značka, čo po tom pubertiaci túžia), vyšli okolo 90€ a to som jej rovno povedala, že môže zabudnúť ... to je fakt moc...
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Pekné a odolné topánky na zimu pre synčeka

Odoslaťod Martina O. »

podla mna je rozdiel dat 90 eur za kvalitne topanky, do ktorych investujem z vyssie uvedenych dovodov... a 90 eur za tenisky, ktore dieta chce, lebo su znackove alebo prave ficka medzi kamoskami... ak je to zaroven aj kvalita a bude to mat namiesto inych topanok, tak ok, ale len tak, ze chce, to by som aj ja zvazovala.. takej vacsej by som napr. navrhla, ze ich dostane na nejaky sviatok a potom uz nic ine, aby si aj sama zvazila, ci ich ozaj tak velmi chce, ze je ochotna sa vzdat inych darcekov.

inak cez internet by som sa aj ja bala objednat, ze nesadnu... musel by to byt presne model, ktory sme uz mali, len vo vacsom, inak by som to neriskovala. nam sa parkrat podarilo vymaknut vypredaj v kamennej predajni, napr. v tom eccu sme uz 2x kupili topanky za polovicu, pricom sme tam mohli vyskusat a raz bol zasa nejaky tyzden, ze mali 20% zlavy, to pri tych ich sumach je tiez dost velky rozdiel.

a ked aj nie je vypredaj, za boty proste dam viac, hoci s tazkym srdcom.. uz sa mi stalo, ze som kupovala naraz napr. jarne topanky, sandale a labutienky a nechala som v obchode daleko cez sto eur.. potom kuknem na patrocnu dceru, ze dokelu, ved tolko ani na seba neminam... no ale ako pise kirkusa, radsej pri detoch usetrim na obleceni.

tie z obrazku sa aj mne zdaju skor vychadzkove, ale ak nechodia lyzovat, na mestsku zimu s obcasnym nasnezenim urcite stacia. ja kupujem take aj do mesta aj do snehu, napr. taketo nieco sme mali:

http://www.superfit.at/en/product/5-00080-80

v snehu, aj mokrom, ako pisala kirkusa, fakt vydrzia vsetko a zaroven na prechadzke po meste nevyzeraju uplne tak bagandzovito-snehulovito :-)

ja inak tiez topanky neodkladam pre mladsieho surodenca, tiez si myslim, ze by deti nemali nosit boty po druhom, ani po vlastnom surodencovi. vynimku som urobila iba pri snehuliach, dcere som tento rok kupila slusne cizmy, nieco na tento styl:

http://www.superfit.at/en/product/5-00391-26

uz je vacsia, tak chcem aby mala take dievcenskejsie a do snehu vynosi snehule po synovi, to su 2 tyzdne v roku (2 lyzovacky), inak tu nesnezi a za tie dva tyzdne jej to na nohu urcite neubilizi.
Martina O.
začiatočník
 
Príspevky: 383

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.