Ako donútiť puberťáka učiť sa... ???

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Ako donútiť puberťáka učiť sa... ???

Odoslaťod 16Miruska4 »

Ahojte, potrebujem radu...v relatívne mladom veku som sa stala mamou aj otcom zároveň pre môjho mladšieho súrodenca, avšak táto smutná situácia nastala práve v čase puberty. Mladší súrodenec nastúpil na SŠ, dostal sa na internát a zatiaľ to vyzerá celkom fajn, až na jeden detail. Je strašný lajdák, nechce sa mu učiť, známky má otrasné. Neviem už vymyslieť absolútne žiaden iný spôsob ako ho prinútiť, aby sa začal snažiť. Viem, že je to v prvom rade v jeho hlave a on si to uvedomuje...avšak aj napriek tomu s tým nič nerobí. Zákazy, príkazy, obmedzenia, či... niekoľkohodinové rozhovory o zodpovednosti, povinnostiach a budúcnosti sú márne. Viete mi maminy poradiť, čo s takýmto puberťákom? Mňa už proste nič nenapadá. Ďakujem za akékoľvek nápady :-?? :-?? :-?? :-??
16Miruska4

 
Príspevky: 1

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako donútiť puberťáka učiť sa... ???

Odoslaťod corky »

V prvom rade by som sa spojila s triednou učiteľkou, lebo ak je na internáte, cez týždeň má na neho asi viac dosah ona, ako ty.
Ono je to aj bežné, že nástup na SŠ s deckom "zamáva", ale je fajn, ak to nechceš nechať tak.
Skús sa s ním porozprávať, či je problém partia, teda či nie je v triede, kde učiť sa dobre je "trápne", alebo ho neťahajú od učenia. Alebo škola ako taká nesplnila očakávania? Sú problém učitelia? Že napr. s nimi nevychádza a nesadli si...

Ešte nie je polrok, ak ho táto škola nebaví, skúsila by som v úplne krajnom prípade vybaviť aj prestup na školu iného zamerania a možno bližšie k domovu.
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako donútiť puberťáka učiť sa... ???

Odoslaťod Laa-Laa »

ak na to prides, povedz mi :wink:
niet nad vnutornu motivaciu. prikazy, zakazy, donutenia uz jednoducho nefunguju u pubertakov vacsinou, zato vnutorna motivacia dokaze neskutocne vela.
Neporadim - lebo neviem. Mam doma pubertaka - to co sam chce, to sa uci a dokaze aj nemozne. To co nehcce - tam to proste nejde. Udrziava si znamky na znesitelnej hranici, nic viac pre to nespravi.
Mam v praci vela pubertakov - väcsine "staci prejst".
Laa-Laa

expert
 
Príspevky: 15387

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako donútiť puberťáka učiť sa... ???

Odoslaťod Reni12 »

No, dobrá téma. Len málo odpovedí. Tiež by som potrebovala vedieť ako zvládnuť 12-ročného divocha. Neviem si s ním rady.
Reni12
 
Príspevky: 7

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Ako donútiť puberťáka učiť sa... ???

Odoslaťod robertara »

Podplacat?? To ako myslis vazne? Urcite by som to nerobila! Potom bude zvyknuty za vsetko len nieco dostat a nic nebude chciet spravi nezistne
robertara
 
Príspevky: 97

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron