Sladkosti

Horúce, aktuálne témy, veci, ktoré Vás rozčuľujú , iritujú a iné problémy...
vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Sladkosti

Odoslaťod debra »

Chcela by som sa spytat ci mate u deti odpozorovane ze po sladkostiach su ako keby "zjedli dive huby".
Totizto jedna moja znama hovori ze vobec nedava detom sladkosti lebo potom sa to s nimi neda vydrzat. Samozrejme aj moji su casto taki rozsaleni ale neviem ci to nejako suvisi so sladkostami.
Mate nejaku podobnu skusenost? dakujem
debra
začiatočník
 
Príspevky: 121

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Sladkosti

Odoslaťod zdenka1 »

Sladke kazdemu, bez ohladu na vek kratkodobo doda energiu. Ak by som to ponala na moje deti, je uplne jedno, ci sladke jedia alebo nie, ako z divych vajec su stale, treba vediet ukopcirovat ich, resp. zastavit ich skor, ako sa dostanu do fazy nezvladatelnosti. Faza nadmernej energie rychlo pride, rychlo odide. Takze ak detom das sladke, je to ok, ak toho nie je vela (to uz nie je ani zdrave, ani vhodne). Nase decka maju neustaly pristup ku skrinke so sladkostami, napriek tomu si nevezmu hocikedy a uz vobec nie bez toho, aby o tom vedel manzel alebo ja.. Funguje to tak odjakziva, deti spokojne a my tiez. Ak sa normalne najedia (ranajky, desiata, obed, ovocie), poobede mozu aj sladke.
zdenka1

expert
 
Príspevky: 1101

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Sladkosti

Odoslaťod corky »

U nás sladkosti s mierou ... a najmä vyberám, aj aké sladkosti nakúpim, teda doma nemáme žiadne tony cukríkov, čokoládiek a podobne, skor kupim nejaké keksíky, alebo plnené "štrúdličky" (to je akoby piškota plnená jablkom, brusnicou), dcéra má rada ovsenné alebo cereálne tyčinky, prípadne klasický pardubucký perník, plnený croissant.

Všimla som si, že na deti ten náhly nárast energie môže spôsobiť, že sú akoby "naspídované". Presne mam pred očami kamoškinho syna, čo je strašne živý, poriadne sa nenaje, ale furt je nejaké sladkosti, sladké jedlá (palacinky a podobne).

U nás to funguje asi ako u zdenky, teda majú k tomu volný prístup, ale sami si nevezmú, vždy sa spýtajú. Synovi robím desiatu, tak mu tam občas nejaký čajový keksík aj pribalím, raz do týždna má niečo ako makovník, orechovník, lekvárový koláč. A zje všetko, on nemá problém s jedením. Dcéra jedla málo, tak ona mala sladkosti ako malé dieťa dosť obmedzené.
corky

I choose to be happy...

expert
 
Príspevky: 11969

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Sladkosti

Odoslaťod gabona1 »

Som rada, že som našla túto tému. Sladkosti majú moje deti veľmi radi, ale je to tak ako píšete. Sú ako zdivení. Začala som kupovať rôzne cereálne a ryžové chlebíčky s jogurtom, ale to mi pekne ohundrali. Dávam im na prídel a striedam to. Pomaly si zvykajú aj na tie zdravšie - keď doma iné nemáme zjedia:-).
gabona1
začiatočník
 
Príspevky: 120

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Sladkosti

Odoslaťod gabona1 »

Najnovšie robíme smoothie z rôznych druhov ovocia na raňajky, často tam nasypem aj ovsené vločky, nech ich to aj zasýti. Dokonca hodím aj trochu zeleného - napr. čerstvý špenát, ani nezistia, inak by nevypili. Ak je málo sladké, dávam trošku javorového sirupu.
gabona1
začiatočník
 
Príspevky: 120

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Sladkosti

Odoslaťod -dana- »

Ahoj Gabona, nemas odskusany nahodou aj mrazeny spenat do smoothie? Ja zvyknem robit z mrazeneho, hlavne mimo sezony ked nic ine nerastie. Nikde som sa nedocitala, ci sa moze konzumovat aj nie tepelne upraveny, tak neviem...ale robila som z neho aj minulu zimu a prezili sme :D
Inak mne to sladkosti nenahradi, mozno tak este gulky z datlovej pasty ciastocne nahradia :D
-dana-
začiatočník
 
Príspevky: 377

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Re: Sladkosti

Odoslaťod melati »

My tiez robime smoothiecka o sto dvesto :) hlavne sa snazim aby boli farebne, lebo deti samozrejme nevypiju nieco zelene :D
melati
 
Príspevky: 5

Pozvania odoslané: 0
Registrovaní priatelia: 0

Ďalšia

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na Čo nás páli...

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.